בתשובה להפונז, 12/04/19 11:19
כמעט. 705506
מה מעקרונותיו מנע ממנו להיכנס לממשלה מיד אחרי הבחירות הקודמות? ואיך לאחר שנה שפעלה ללא עזרתו העיקרון הזה נעלם?
כמעט. 705508
ביטול חוק הגיוס מנע ממנו, כמו גם זה שהוא הראה לביבי שהוא לא בכיס שלו. למעשה, מלבד אולי במישור המדיני, האג'נדה של ליברמן דומה מאד לזו של יש עתיד.
אחרי שנה הוא קיבל את משרד הביטחון, שזה בונוס לא קטן, ואולי חשב שגם יוכל להשפיע יותר מבפנים. זכור לי שבהמשך הקדנציה הוא התנגד נמרצות לחוקי המרכולים והגיוס המרוכך.
כמעט. 705518
איני מבין. ואחרי שנה ביטול חוק הגיוס בוטל? וקבלת ג'וב עדיפה על קיום ממשלת ימין עבור מי שרואה עצמו ימני? ממש איש עקרונות. . . ליברמן הוא הפוליטיקאי המאוס ביותר שראיתי, ואני מקווה שאיך שהוא ימצא את דרכו בעקבות ציפורה, שהסיפור שלה מוכיח שתפילותיי לפעמים נענות. . .
כמעט. 705523
לא אמרתי לרגע שהוא לא ימני, אנא קרא שוב את תגובותי בעיון רב יותר.
ושר בטחון יכול בודאי להשפיע על מדיניות הבטחון, כנראה לא מיותר לציין.
כמעט. 705537
גם אני לא אמרתי לרגע שהוא לא ימני או שהוא כן ימני. הוא ''ליברמני'' אי כניסתו לממשלה והשארתה ממשלה שנשענת אל מושב בודד מטרתה הייתה הפלת הממשלה והליכה לבחירות כדי לשפר את מצבו האלקטורלי. אחרי שנה, כשראה שהוא לא מצליח נכנס לממשלה, וכשעלה שוב ריח בחירות באפו פרש ממנה למען אותה מטרה. הוא לא כל כך הצליח כי הוא איבד מושב, אבל חמשת המושבים שלו הם לשון המאזניים, ואם אני מכיר את דרכו, הוא חורש שוב מזימות דומות.
כמעט. 705539
אתה אומר שהוא אופורטוניסט, כלומר פוליטיקאי. לא אמרת כלום, אולי שהוא פוליטיקאי מוצלח.
האם ביבי לא בחר את עיתוי הבחירות באופן אופורטוניסטי באותה מידה? גם הוא פוליטיקאי מוצלח. המוצלח ביותר אפילו.
כמעט. 705546
כל פוליטיקאי משתמש בכל מיני טריקים פוליטיים כדי להצליח. אבל יש כאלה שמבקשים את ההצלחה הזאת לצורך קידום אידיאולוגיה מסוימת, ויש כאלה שאצלם זו גם המטרה. ליברמן, לדעתי, שייך לסוג השני. נתניהו, למרות כל מיני פעילויות בעבר שלא אהבתי, אני בכל זאת מקטלג אותו בקבוצה הראשונה.
כמעט. 705556
אם ביבי הקדים את הבחירות כדי לקדם את האג׳נדה של הימין - בכך הוא נכשל. גוש הימין אחרי הבחירות הללו לא במצב יותר טוב משהוא היה לפניהן (אלא להיפך).
ביבי לא טמבל. האמת היא שביבי הקדים את הבחירות בשל מספר סיבות אישיות / משפטיות (ובזה הוא הצליח קצת יותר).
כמעט. 705558
הצליח הרבה יותר מקצת.
החוק הצרפתי אאוט, חוק חנינה in.
כמעט. 705560
מסכים. הכוונה שלי היתה שבזה הוא הצליח ״קצת״ יותר.
כמעט. 705563
גם אם אתה צודק אינך סותר את מה שאני אמרתי. הוא מנסה להמשיך הלאה להנהיג את המדינה, כשהמציאות סביבו כוללת גם את החקירות, שהוא צריך להביאן בחשבון. אבל מטרתו בהמשכת הנהגת המדינה היא לקדם את האג'נדה של הימין. אם נכשל או לא קשה לדעת, צריך להשוות למצב שהיה שורר לולא הקדים את הבחירות וזה לא קרה.
כמעט. 705566
אנחנו לא מסכימים, אבל אני לא רואה איך אפשר להכריע בנושא בלי לבחון כליות ולב.
על בסיס התנהגותו היום ובעבר, אני לא מעריך שמה שמניע כרגע (או בכלל) את ביבי זה קידום האג׳נדה של הימין. הוא יבגוד (ובגד בעבר) באג׳נדה של הימין בכל רגע בו זה יעזור לו באופן אישי (בלי למצמץ פעמיים). בלי ביבי (למשל) מעולם לא היה ראש ממשלה ימני שיצהיר מול כל העולם שהוא בעד פתרון שתי המדינות. כשזה היה לו נוח, זה מה שהוא עשה. הוא לא עשה את המהלך ההוא כדי לקדם את ״האג׳נדה של הימין״. כך יהיה גם עם מהלכים שלו בעתיד.
כמעט. 705567
מטרתו היא להמשיך להיות בשלטון ותו לא.
האג'נדה שלו היא לא ימנית בטחונית - ראה הרפיסות מול עזה, ולא ימין כלכלית - ראה ההגדלה המסיבית של קצבאות ילדים ותמיכה בכוללים וישיבות, שהיא מדיניות הפוכה בדיוק מימין כלכלי.
טוב, אולי בענין איראן יש לו אג'נדה ברורה, שמן הסתם כל ראש ממשלה היה שותף לה, בלי קשר לימין שמאל. מעבר לזה, האג'נדה היחידה היא הישרדות הוא ומשפחתו בשלטון. והוא ממש טוב בזה.
כמעט. 705574
אני עצמי כתבתי מספר פעמים שאין זה פשוט לתקן את המרקחת שרקח לנו השמאל בעזה באמצעות נסיגות אוסלו וההתנתקות. אז אם אני יודע שכל פעולה שאינה כיבוש מחדש מלא של רצועת עזה תגרום נזק ונפגעים אך תביא אותנו בדיוק לאותו מצב, כפי שהסביר בזמנו עמוס ידלין בדברים שהבאתי כאן, ואני מהסס בינתיים מללכת באופן מלא על כיבוש מלא, אז אין לי "אג'נדה ימנית"? בחייך. אל תסביר לי מה זה להיות ימני. אתה מבקש לפתור את החרבון הזה באמצעות "הנייה תוך 48 שעות"? ליברמן הוכיח כבר שדובר בסיסמה ריקה בלבד לצרכים פוליטיים. ואגב, בראיון עם נתניהו ערב הבחירות הוא הסביר באופן יפה ומדויק את מה שאמרתי עכשיו.
ויכולה בהחלט להיות מדיניות של ימין מדיני בשילוב עם שמאל כלכלי. אני עצמי רואה את עצמי (לדעתי, בניגוד לנתניהו) שותף למדיניות כזאת. אשר למדיניות באיראן, אולי היה לו מזל בגלל ההתפתחויות המפתיעות בארצות הברית, אך אין ספק שהוא בחר בצעד קיצוני וברור בניגוד מוחלט לפוליטיקאים אחרים אצלנו.
אשר ל "הוא ומשפחתו", כאן מדובר ממש בדמגוגיה זולה. האם הפוליטיקאי צריך לשאוף לשלטון ולהשאיר את משפחתו מאחור בדומה לפרס שהשאיר את אשתו בתל אביב ועלה לירושלים כדי להיות נשיא? חבל שהגעת לשפל כזה.
כמעט. 705611
מדוע אתה קורא לזה "שפל"? אלו אינן השמצות ללא בסיס. אנשים שהוא גייס או עמד לגייס, עברו באופן ישיר או עקיף דרך שרה. אלו אינן המצאות. יש לי חבר עיתונאי ששמע את זה מכלי ראשון ולא פעם אחת. הוא ראש ממשלה ששיחק מהרגע הראשון נשיא דרום אמריקאי. אתה מרדד את העניין למגורים בבית ראש הממשלה או לא מגורים.
כמעט. 705619
ובנו היה חלק חשוב בקמפיין, שצייץ בשפת ביבים מה שלאבא אסור.
כמעט. 705626
אם אינכם מבינים זו לדעתי בעיה שלכם.אין טעם להסביר.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים