בתשובה לאריק, 20/04/19 15:54
הערה 705894
מצאתי דיווח על הפגנת תושבי העוטף ב 2014.

דברים שאמר שם חיים ילין:

"מדינה ריבונית חייבת להגן על ביטחונם של תושביה, גם אלה החיים בפריפריה. גם אם אנחנו מעטים ולא מהווים מנדט פוליטי עבור אף מפלגה. מדינה לא יכולה לאפשר לטרור לשבש שוב ושוב ושוב את שגרת חיי תושביה. היום אנחנו עומדים כאן ביחד ואומרים: לא עוד. הירי ושלל איומי הטרור לעבר יישובנו חייבים להיפסק. באנו לכאן כולנו כדי להעביר מסר ברור שירי לעבר ישובי הנגב הוא פגיעה בכל מדינת ישראל ולא רק בישובי הדרום. עינינו נשואות לממשלה שתדע לקחת את ההישגים של הלחימה ולהביא הצלחה מדינית"

יש בדברים האלה גם הרעיון שהטרוו "חייב להיפסק", מבלי לציין איך, וגם, איך לא, "הצלחה מדינית" בסוף דבריו.

ותושבת מפלסים:

"שיזכרו שזו לא צריכה להיות שגרה, אנחנו מצפים שמה שיהיה הוא שאנשים יבינו שה'צבע אדום' קשור לכולם. ההפגנה לא תביא את השינוי. חייב להיות משהו יותר עמוק, פתרון לטווח ארוך. . ." שוב, ריח "מדיני".

וביקורת מהפוליטיקאים של השמאל:

חה"כ לשעבר כבל: "כולנו מבולבלים מההתנהלות של ראש הממשלה, איש לא יודע לאן הוא חותר, ועולה החשש הכבד שגם הוא בעצמו אינו יודע. התחושה היא של דז׳ה-וו - כאילו חזרנו חודש לאחור ועוד מעט תודיע הממשלה על יציאה למבצע 'צוק איתן'. האם 64 הלוחמים נפלו לשווא?" שוב ביקורת ללא הצעה מעשית מה כן לעשות.

וכאן ישנן שפע תלונות מצד בני משפחתו של הילד טרגרמן שנהרג בנחל עוז ב"צוק איתן", וגם תיאורים של המצב הבלתי נסבל, מבלי לומר במדויק איך ניתן לתקן.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים