בתשובה לירדן ניר-בוכבינדר, 10/05/19 11:07
הקטנת אפלייתם של הסוחרים הישראלים 706676
(ספר את זה לגיסתי, שטענה פעם באוזניי שהחסכון שהיא משיגה בסיבוב קניות בניו יורק שווה לה את מחיר הטיסה).
ממתי היתרון בתחרות הוא רק על מה שקשה למצוא ולא על המחירים עצמם?
ואפילו כאן, אני מאד שמחתי למצוא באמזון מגן לנייד שלי (HTC) שלא קיים בארץ ועולה שליש מאחרים פחות טובים שכן קיימים. כמו גם להזמין ספר עיוני בפיזיקה ב-‏40 דולר ולא ב400 שקל בארץ. אין שום יכולת במדינה קטנה (ומוקפת אויבים - כאן לא שוייץ שאפשר ליסוע בכמה שעות לחצי אירופה) לאחסן את מגוון המוצרים העצום שהעולם מציע היום.
לגבי הטיסות אפשר אפילו לטעון שיש כאן הטייה פרוגרסיבית - גם מי שאין ביכולתו לטוס פעם בשנה לאמריקה, יכול ליהנות ממוצרים שונים ובזול. הכי להיטיב עם העם שאני מכיר.
הקטנת אפלייתם של הסוחרים הישראלים 706697
אתה כל הזמן מסביר לי למה טוב שאפשר לקנות באינטרנט. אבל אין לי ויכוח עם זה. באמת טוב שאפשר לקנות באינטרנט, אפילו באמת טוב שאפשר לקנות באינטרנט בזול. טוב גם אם אפשר לקנות מסוחרים בארץ בזול. אני לא רואה פה נימוק טוב לאפליית מס. אני מבין שלקניות באינטרנט יש חיסרון צרכני "טבעי" - עלות המשלוח - אבל אני לא רואה למה זה נימוק טוב לאפליית מס לטובתן; יש להן גם יתרונות "טבעיים", ובכל מקרה לא מתפקידו של מע"מ לאזן חסרונות ויתרונות טבעיים. מע"מ במיטבו הוא אחיד ככל האפשר‏1, ושהשוק יאזן את החסרונות והיתרונות.

1 אני חוזר שוב לתיקון, שבו קונסים במס גבוה יותר התנהגויות צרכניות שנחשבות מזיקות לכלל, ורוצה לחדד, כי קודם זה הוביל את הפתיל למקומות לא רלוונטיים לדעתי. אני חושב שקנס כזה הוא מוצדק כשהנזק מאוד ברור. אני לא חושב שב"קניות שלא דרך האינטרנט" יש נזק ברור לכלל. אם כבר, ההפך.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים