בתשובה להפונז, 14/05/19 9:26
המחיר האנושי של משלוח מיידי 706775
במקרה הטוב ביותר, בו שני מפרנסים עובדים במשרה מלאה במחסנים של אמזון, הם עדיין לא יגיעו להכנסה החציונית של משק בית (ודוק- לא להכנסה הממוצעת שהיא גבוהה ב 50% מזה).
כיוון שאמרנו ש 40% מהאמריקאים הבוגרים חיים מהיד לפה, ואני מניח חפיפה גבוהה בין עשירוני ההכנסה לבין החסכונות, כאשר היוצאים מהכלל הם פנסיונרים‏1, אז אני חושב שההנחה שלי סבירה, ולעובדי המחסנים של אמזון אין כל כך ברירות אחרות‏2.

_________
1 שאגב לא מעטים מהם עובדים במחסני אמזון כעובדים זמניים במסגרת תכנית CamperForce, תכנית שנוצרה עבור מי שגרים בבתים ניידים אחרי שאבדו את בתיהם ו/או חסכונותיהם במשבר של 2008. אמזון מעסיקה יותר מ 100 אלף עובדים זמניים לקראת עונת החגים.
2 אם כי בשנים האחרונות חל שיפור בשוק התעסוקה בארה"ב, ואמזון אף העלתה את השכר השעתי לעובדים הזמניים במחסנים מ 11 דולר לשעה ב 2017 ל 15 דולר לשעה השנה.
המחיר האנושי של משלוח מיידי 706786
עדיין לא הבנתי את הקפיצה הלוגית בנוגע לאי היכולת לחסוך $400 משכר משק בית שנתי של $28,516 או כפול מכך (תוך כדי מגורים במקום שבו - הפעם תורי לנחש - עלות הדיור נמוכה במיוחד). ואני מצרף לכך את התהיה שלי מהפתיל התאום: במה הורע מצב המובטלים האומללים הללו כשאמזון פתחו שם את המחסנים וסיפקו להם את גם אפשרות התעסוקה הזאת?
המחיר האנושי של משלוח מיידי 706790
אם 40% מהאמריקאים הבוגרים חיים מיד לפה, ואם כל העובדים במחסני אמזון נמצאים ב 40% התחתונים של ההכנסה למשק בית, אז ניתן להניח חפיפה מאוד גדולה בין הקבוצות.
לא טענתי שמצבם של המובטלים שזכו במקומות עבודה הורע, רק טענתי נגד הטענה שלך שיש להם אפשרות אחרת (לעבור מקום, לפתוח עסק עצמאי).

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים