בתשובה לאח של אייל, 05/06/19 21:24
חיפוש מתחת לפנס 707366
גם ההגדרה של נאסא שמחייבת מערכת כימית דווקא ודורשת (בגלל סיבה שאולי קיימת אך נסתרת ממני) ממס היא לדעתי הגדרה מצומצמת. לכן אמרתי שהחיפוש הוא מתחת לפנס. שם אנחנו לכאורה יודעים מה לחפש. השאלה היא אם דווקא שם נמצא משהו. אולי, באמת, צריך להרחיב את ההגדרה, ולהקדיש יותר זמן למחשבה מה לחפש. ההשערה שלי היא שבכל מקרה לא נמצא שום דבר, ואם בכל זאת יימצא משהו זה יהיה במקרה ולא בעקבות חיפוש מתוכנן.
חיפוש מתחת לפנס 707367
ההגדרה של נאסא איננה דורשת ממס. אבל (על פי הספר) כדי לענות על ההגדרה כנראה צריך ממס. בדיוק כמו שההגדרה של הצלחה בבחירות לכנסת אינה דורשת תעמולה - אבל כנראה צריך תעמולה כדי להכנס לכנסת.
ואני לא מבין למה אתה אומר "סיבה שאולי קיימת אך נסתרת ממני" - הסיבה מופיעה בקישור, ואם אתה מעוניין אתה יכול לקרוא (ואפילו לשער לבד - זה לא כזה מורכב).

לגבי הטיעון של מחפשים מתחת לפנס - לטעמי זהו טיעון ריק. אם אתה יודע מה אתה מחפש, אפילו בקווים כללים, אז אתה יכול לשער איפה זה ימצא. זה בדיוק תהליך המחשבה שהוביל לחיפוש של מים נוזלים.
אם אתה אומר זה משהו אחר: אבל אתה לא יודע להגיד אפילו בקווים עקרוניים מה זה - אז הטענה שלך נגד ההגדרה הקיימת היא חסרת משמעות. אני מזמין אותך לחשוב על דוגמא קונקרטית שלא נופלת בהגדרה (אני בעצמי נתתי 2 דוגמאות כאלה) ואז נוכל לדון איך אפשר לחפש דוגמא כזו לחיים והאם דוגמא כזו היא בכלל סבירה.
חיפוש מתחת לפנס 707380
והפרפראזה שלי לטענות שלך: כבר כילד, אם אני זוכר נכון, טענתי שלחפש מטבע מתחת לפנס זה דווקא די הגיוני (כתלות באלטרנטיבות שלך).
חיפוש מתחת לפנס 707405
הפרפראזה שלי: מי טוען נגד חיפוש מתחת לפנס, אז שלא יגיד - אולי יש סיבה לחפש תחת הפנס, אבל היא נסתרת ממני.. לפחות שיקרא מהי הסיבה. או שיסביר באיזה מקום *אחר* כדאי לחפש.
חיפוש מתחת לפנס 707406
זה לא מתאים לחייזרים אבל אני אוהב את זה בכל מקרה- כשאתה מחפש משהו תמיד תמצא אותו במקום האחרון שתחפש בו.
חיפוש מתחת לפנס 707416
טוב, זה בהגדרה, כי זה קריטריון העצירה של אלגוריתם החיפוש.
מזכיר קצת את הבעייה הסטטיסטית עם רפואה משלימה.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים