בתשובה לארז לנדוור, 11/10/19 12:32
ללמוד שיעור 710137
יופי של קישור. הוא לא מתייחס לטענה שלי.
ללמוד שיעור 710138
מסכים אתך בשני העניינים.
א. לגבי החלק השני. אתה צודק לחלוטין. העניין הוא שלא פרטת את הנתונים שלך לגבי שטחי האוטונומיה. האם הנתונים שם עושים את ההפרדה השגרתית בין פשיעה "פלילית" לפשיעה ל"אומנית"? לא אופתע אם יתברר שמספר מעשי הרצח ה"מגדריים" בשטחי האוטונומיה קטן בהרבה מאשר בקרב ערביי ישראל. אפשר לשער שיש פקטור של אי דיווח וגם ישנו השירות שהיהודים מספקים בכליאה ו/או וידוא הריגה של נשים פלשתיניות סוררות החוסכות לבני משפחתן מאסר וגם מסדרות "ביטוח לאומי" פלשתיני לבני המשפחה.
ב. במיוחד, אני מסכים עם התיאור "יופי". אני חושב שהמידע שהביא ארז, מוצאן של הנשים שנרצחו ע"י בני זוגן (מה המקור של ynet?) הוא פשוט מדהים. כפי שהעיר דב, יש עוד בעיה עם הרלאבנטיות של הקישור. הקישור עוסק ברצח ע"י בני הזוג ולא אינפורמטיבי לגבי רצח ע"י בני משפחת האשה.
ג. בכל זאת, הקישור של ארז כן מלמד אותנו משהו בסיסי לגבי עומק המחוייבות לחתירה לאמת העובדתית של המדיה כאשר היא באה לצייר שבט מסויים כפראי אדם.
ד. ה"עובדות" של ynet מלמדות שפראי האדם בחברה הישראלית הם אחרים במפתיע. ואופס ... גם אני הצלחתי להרויח זכאות להערת גזענות. ההערה המצערת האחרונה שלי היא שמי שרוצה להיות נקי מגזענות, לשיטתו של ארז, מוטב לו שלא יאמר דבר.
ללמוד שיעור 710140
נכון ל־26 בספטמבר נרצחו 67 מבני המגזר (ונדמה לי שזה כבר יותר מכלל הנרצחים מהשנה שעברה), מהם 11 נשים. לכן ההתמקדות באלימות נגד נשים קצת חסרת משמעות.

מדובר על בערך חצי מהנרצחים בארץ.

מוזר לי שארז הכחיש את קיום הבעיה הזו, מכיוון שכולם מסכימים על קיומה. גם אם לא על הגורמים לה.

כמוכן:

א. אולי כליאה. אבל גם זה לזמנים די מוגבלים. נראה לי שלמעט שיא תקופת הסכינאות בסוף 2015 עד תחילת 2016, הפוטנציאל של התאבדות בעזרת שוטר/חייל לנשים (כלומר: לא בהפגנות) ירד בהרבה ולא נראה לי שהוא יכול להשפיע בצורה משמעותית על הסטטיסטיקה. אני כן חושד בתת־דיווח.
ללמוד שיעור 710143
ארז לקח את הגרף הזה מכאן. הוא "שכח" להדגיש את המשפט מתוך הכתבה הזאת "הנתונים אינם כוללים מקרי רצח של נשים על ידי בני משפחה שאינם בני זוג - תופעה שכיחה יותר במגזר הערבי.", משפט שמאשר את מה שאני אמרתי, כפי שלא ציין שמדובר באחוז מתוך האוכלוסייה הכללית ולא אחוז של רציחות למאה אלף תושבים של אותו מגזר, שנותן תמונת השוואה משמעותית ונכונה יותר.
ללמוד שיעור 710148
אגב, נזכרתי שאת ה ''שיכחה'' השנייה שציינתי, ייתכן שהוא למד מאחד מרבותיו אחמד טיבי שאמר באחד הראיונות בטלוויזיה שיש יותר גנבים יהודים מגנבים ערביים. אין לי ספק שלא ייתכן שאחמד טיבי שהוא אדם מאד נבון, לא הבין את פשר טענתו, ולא ידע את האמת.
ללמוד שיעור 710149
מצאתי את דברי השקר של אחמד טיבי (1:00)
מעניין שאיש וגם איילת שקד לא מנסה לקעקע את השקרים של אחמד טיבי. פחד אלוהים. הוא מיד יואשם בגזענות. צריך להשלים עם השקר.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים