בתשובה לצבי, 26/12/19 23:54
בא לקלל ונמצא מברך? 712137
"הטיעון של 'אם מותר לפתח טיפול שיהפוך הומוס' להטרוס' אז צריך שיהיה גם טיפול הפוך שימיר סטרייטים להומוס' מושמע תדיר והוא דמגוגי"

הוא באמת מושמע תדיר? לא שמעתי אותו מעולם (וכדי להיות בטוחים שאנחנו לא מתבלבלים, יוסי לא העלה אותו בתגובה שלה הגבת). בכל אופן, אני מסכים שהוא דמגוגי.

אני חושב שבאמת קשה לחלוק על הטענה שלך, אם הטיפול ההיפותטי ניתן לבגירים שמחליטים עבור עצמם. זה מעורר אי-נוחות גדולה בהרבה אם מדובר בטיפול שצריך להינתן להומואים (או הומואים בהתהוות) בעודם קטינים, בהחלטת הוריהם. גם כאן כנראה קשה לחלוק על זכותם של ההורים להחליט החלטות כאלה, אם הטיפול הוא קל ופשוט (ואני בולע כאן גלולה מוסרית מרה...). העניינים נהיים סבוכים יותר אם הטיפול גורם מצוקה (כשאפשר לשחק עם הפרמטרים של עוצמת המצוקה, זמניותה או תמידיותה, סבירותה).

לי אין תשובות ברורות. אילו היינו ב-‏1960, כנראה הייתי "מרשה" להורים להמיר את ילדיהם גם אם מדובר בטיפול קשה למדי (כי הטיעון של "סבל מהטיפול מול סבל של חיים כהומו" היה חזק). היום, כשאנחנו יודעים שהומואים יכולים לחיות חיים לא רק מלאים וטובים אלא אפילו גאים, הנטייה שלי היא לאסור אפילו אם המצוקה היא קלה למדי וחולפת; גם זה כל כך תאורטי שאולי אין טעם לדון בזה, שהרי אפילו אם יוצע טיפול שנראה על פניו קל ופשוט, יהיה קשה לדעת באמת את השלכותיו בלי ניסויים בבני אדם, ואני מתקשה לראות איך ניסויים כאלה יהיו אתיים. אבל אם ילחצו אותי לפינה עם ניסוי מחשבה תיאורטי שבו ההצלחה בהמרה מובטחת, במחיר של סבל קל וחולף... אני מניח שיש סף מסוים של קלות שבו אאלץ לקבל את זכותם של הורים לעשות זאת (וכאמור, זו גלולה מוסרית שמרה לי).

(קצת מזכיר את הדיון החילוני בברית מילה, ואני כותב את זה בעיקר כדי לנסות להניא מגיבים אחרים מלהביא את זה כאנלוגיה שתעזור כאן, כי אני חושב שזה יהיה ניסיון לטפל במים עכורים בעזרת מים עכורים יותר.)

נכון כנראה שבגלל תקינות פוליטית אי אפשר לעשות היום מחקרים ולו ראשוניים בכיוון הזה, ומזווית הראייה של הסקרנות המדעית זה חבל, אבל במבט כולל אני חושב שטוב שכך. עדיין. תן להומוסקסואליות עוד עשור-שניים של התבססות בעולם המערבי, תן לכיסי ההתנגדות לגווע, ואז, אם נשרוד את משבר האקלים, נדבר. (ומה יהיה הטעם אז במחקר כזה, שהרי לאף אחד לא תהיה מוטיבציה לעבור טיפול כזה? סקרנות מדעית! אבל לא רק, זה יכול להיות שימושי. פגשתי גבר מקסים, ואנחנו רוצים לחלוק את חיינו זה עם זה; היינו רוצים לממש את זוגיותנו גם במימד המיני.)

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים