בתשובה לשוטה הכפר הגלובלי, 13/02/20 14:16
חידת הקורונה 713473
זה מה שאני כתבתי מתחת לפוסט ההוא:
"The symptoms of death, on the other hand, are quite distinct"
אבל מסתבר ש"שינוי השיטה" כלל גם הכנסה אל מניין הנפטרים מן המחלה של מי שלא אובחנו ככאלה בבדיקות מעבדה, אך הראו סימנים מסויימים, אם הבנתי נכון.
עוד כמה דברים השתנו השבוע: סיום החופשות, החלפת כמה בכירים במחוז הנגוע והתרת הכניסה של המומחים מאירגון הבריאות העולמי, שמסתבר שלמרות ההכרזה על שקיפות מלאה, נמנעה מהם הכניסה עד לא מזמן.
נמתין ונקווה לטוב.
חידת הקורונה 713474
אני הבנתי שהספירה השתנתה כך שגם מי שלא נבדק ישירות לוירוס (בדיקת PCR) אלא עבר CT שהדגימה נגעים אופיניים, אך לא לגמרי ספציפיים, ברֵיאותיו נכלל כעת בספירה. לא מצאתי (אבל גם לא יגעתי) הסבר מה מקור השינוי. אולי הגיעו למסקנה שבדיקות ה CT יותר מהימנות ממה שהניחו בתחילה, ואולי פחדו מהאשמות בהסתרה והחליטו להקדים רפואה למכה.
חידת הקורונה 713477
אני מנחש שהם ספרו מקרים מאומתים כי זה נוח ביורוקרטית לספור מקרים מאומתים. מקרים מאומתים נשארים כאלה, ומקרים מאובחנים קלינית עלולים להשתנות בסיווגם. זו גם הספירה המחמירה ולכן המצומצמת ביותר.
אבל כל שאר העולם סופר מקרים מאובחנים קלינית (לפי הסימפטומים), ובסוף כנראה הסינים השתכנעו לספור כך גם הם.
חידת הקורונה 713479
קראתי שבגלל היקף ההדבקה הם פשוט לא מצליחים לבצע בדיקות ישירות לכל המיקרים החשודים.
חידת הקורונה 713632
זה נשמע לי נכון.
מספר המקרים החדשים בהובאי ירד מקצב יומי של 1700-1800 ל 628 שלשום (מהם 615 בווהן עצמה, ורק בודדים בערים השכנות) ו 411 אתמול. נראה שהבדיקות הדביקו (הא הא) את הקצב ועכשיו נקבל מספרים יותר עדכניים. נראה גם שהסגר שהסינים הטילו עובד.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים