בתשובה לאחיה, 01/03/20 1:15
חוג יחוג יומם וליל 713926
תודה.
שאלה טובה מאוד.

איטליה לא יכולה לסגור את מילאנו כמו שסין סגרה את ווהן. גם לא ניתן לסגור גבולות יבשתיים באירופה, אלא כשזה יהיה מאוחר מדי.
לכן בתסריט האופטימי שלי יש רק הכלה של המגפה, בזכות התנהגות אישית שתמנע הדבקות המוניות, עד דעיכתה במאי. מאה-מאתיים אלף נדבקים באירופה זה התסריט האופטימי ביותר שלי כרגע, ומבחינת העומס על מערכות הבריאות זה יהיה באמת לא הרבה יותר ממגיפת שפעת. אמנם צריך לבודד את הנדבקים, וזה סיפור בכמויות כאלה, אבל כנראה שגם אירופה תטיל סגר על מוקדים רציניים בסופו של דבר. במילאנו יהיו יותר מעשרת אלפים מקרים לדעתי בכל מקרה. באיראן מאות אלפים.
בתסריט האופטימי השתיקה של רוסיה לא אומרת שהם לא פועלים בצורה נמרצת ומכילים את ההתפשטות גם אצלם.

בתסריט הפסימי יש מיליוני נדבקים במערב אירופה, ועוד מיליונים ברוסיה ומזרח אירופה. עומס עצום על מערכות הבריאות ופגיעה גדולה בכלכלה.

בתסריט הפסימי ביותר הוירוס חוזר בנובמבר ומתפרץ בכל המקומות שהגיע אליהם הפעם. מגיפה עולמית שאפשר להשוות אותה רק לשפעת הספרדית. עשירית עד רבע מאוכלוסיית העולם נדבקת, 100-200 מיליון מקרים קשים. כאוס במערכות הבריאות והכלכלה. מדינות מתמוטטות, השפעות גיאו פוליטיות שאי אפשר לצפות אותן.
יואץ תהליך פיתוח החיסון על ידי הסרת מגבלות רגולטוריות ותמיכה ממשלתית, אבל מגבלות ייצור והפצה יגרמו למחסור. אם אכן הוירוס אינו מתפשט במדינות חמות תהיה אליהן נדידה עצומה.
חוג יחוג יומם וליל 713927
תודה גם ממני, חיכיתי לעדכונים ממך! האם אתה מכיר אתר שמראה נתונים על קצב ההתפשטות של הוירוס במדינות שונות? לא מצאתי מקום שמראה נתונים לפי תאריכים. למשל בסינגפור יש כ-‏100 נדבקים, כולם או מרביתם ישנים?
חוג יחוג יומם וליל 713932
אפשר למצוא את כל הנתונים כאן או עם מפה.
חוג יחוג יומם וליל 713933
לא אתר אבל מאמר מפורט
לדעתי הנתונים והדיאגרמות נלקחו מאתר של WHO ארגון הבריאות העולמי.
חוג יחוג יומם וליל 713935
תודה.
אני משתמש בעיקר באתר הזה שכבר קישרתי אליו. גם לי חבל שאין שם טיימליין של כל מדינה, אבל בויקיפדיה יש. למשל 2020_coronavirus_outbreak_in_Singapore [Wikipedia]. ואז אני מעתיק את הכותרת של הערך לשורת החיפוש של ויקיפדיה ומחליף את שם המדינה.
על פי ויקי, מתוך 102 מקרים שנמצאו בסינגפור, רק 27 הם מהדבקות מקומיות. זה בהחלט מקדם התפשטות נמוך מ 1.
חוג יחוג יומם וליל 713938
המשכתי את החוט שלך ומצאתי בויקיפדיה טבלה שמציגה את המקרים לפי מדינה ותאריך (צריך ללחוץ על show). עכשיו רק שמישהו יעשה מזה גרף
חוג יחוג יומם וליל 713934
"אירופה" כולל רוסיה אצלך?
חוג יחוג יומם וליל 713936
רוסיה היא נעלם גדול. אם אני צריך להיות מאוד אופטימי אז כן, אם פסימי אז ממש לא.
חוג יחוג יומם וליל 713937
תודה רבה. מדאיג מאוד.
חוג יחוג יומם וליל 713943
רק התסריט הפסימי ביותר מדאיג מאוד, אבל זה לא תסריט מופרך, ולכן אליו צריך להתכונן. הבעיה היא שאני לא רואה את הממשלות מתכוונות לעשות משהו בנידון.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים