בתשובה לברק יגדין, 22/04/20 22:26
תאוריית קונספירציה 717680
בתגובה 717626 כתבת לאלמון האיילי: מה פתאום, זאת לא תורת קונפסירציה. תראה את הרנטה!
כתבתי: על פי ההגדרה של תאוריית קונספירציה - אתה מקיים את כל חמשת החלקים שלה.
כתבת לי: ״האמת גלויה לעין כל למעט העוורים שמסרבים לראות״.
על זה עניתי שאתה רק חופר את הקונספירציה עוד יותר, והשעיוורים לדבריך הם כמעט כל אדם אקראי שתשאל אותו ״מי המנהיג של ישראל״.
ועוד כתבת: ברק הוא ״בדיוק כמו המנהיג העליון של איראן״.
הראתי שעל פי ויקיפדיה, זה ממש ממש לא.
על זה ענית: כן אבל מה עם הרנטה?

תגיד לי אתה מתלוצץ? :-) אתה גם לא עונה לעניין, וגם התחלנו את הפתיל מהחרטוט שלך על הרנטה ורעייתו! ואגב ההשוואה שלך לנשיא ארה״ב ורעייתו בטח מעידה על העוצמה הרבה של ברק. שזוהי חלק מספר 4 בהגדרה - גורמים רבי כח.
תאוריית קונספירציה 717683
כל כך "קונספירציה" שה"תיאוריה המהפכנית שידועה רק למעטים" כטענתך, מוכרת, ברורה וידועה לשר הממונה עצמו (שר המשפטים) הנוכחי https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5521018,00.h... , לשרה הממונה הקודמת https://www.youtube.com/watch?v=3udVTzifFfQ לשרי משפטים מהצד השני של המתרס https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=100018... https://www.israelhayom.co.il/article/714137 ולנשיא המדינה https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5055182,00.h... עד לארה"ב הרחוקה הגיע שמעו של העריץ הלז https://www.law.uchicago.edu/node/21471
איך קונספירציה, אח של אויל, אם ברק עצמו קרא לסדרת פעולותיו "מהפכה חוקתית"?
תאוריית קונספירציה 717684
נו באמת.

שאלתי אותך ואשאל שוב. אם תשאל אדם אקראי - מישראל או מארה״ב הרחוקה, מיהו המנהיג של ישראל. מה הוא יענה לך? האם הוא יענה נתניהו? או שהוא יענה ש״נתניהו הוא איש חסר כח והמנהיג העליון הוא למעשה אהרון ברק - בדיוק כמו באיראן?״
אבל עזוב אדם אקראי. אם תשאל היום את אותה שאלה את אמיר אוחנה - מיהו המנהיג של ישראל? מה הוא יענה? האם הוא יענה: ״זהו אהרון ברק כמובן, והוא מנסה לטהר את קיני ההתנגדות האחרונים.. בבקשה אל תגלה לו איפה אני מסתתר?״
אני שמח שמצאת כתבה של פוזנר באנגלית מ 2007. אם תשאל את ריצ׳ארד פוזנר היום - מיהו המנהיג של ישראל? מה הוא יענה? האם הוא יענה ״בפעם האחרונה שבדקתי, המנהיג העליון הוא אהרון ברק״?
והזכרת את הנשיא ריבלין. הנשיא ריבלין אמר ממש לפני כמה שבועות ״אני יודע כי רובה ככולה של ההנהגה הישראלית, מימין ומשמאל, יודעת שחובה על כולנו לציית לצווי בית המשפט, וכי לא יעלה על דעתו של איש שלא לקיימם. וזאת גם אם סבור מאן דהוא כי שגה בית המשפט בהחלטתו״. אם תשאל אותו מיהו מנהיג המדינה. מה הוא יענה? האם הוא יענה ״ראש הממשלה הזמנית נתניהו״ או שהוא יענה ״העריץ אהרון ברק״?

חלאס נו. עם יד על הלב, גם אתה יודע שזוהי תאוריית קונספירציה. אולי אתה חושב שהיא נכונה (ויש לי ספקות אחרי החרטוט עם הרנטה ורעייתו). אבל זה לא הופך אותה לפחות תאוריית קונספירציה.
תאוריית קונספירציה 717696
אם תשאל את אמיר אוחנה היום, מי שולט בפועל בישראל, הוא בפירוש יענה לך שזה ברק. איך אני יודע? כי הוא כותב זאת במפורש (ולא פעם אחת) בטוויטר שלו. הוא גם משתמש בביטויים יותר קשים ממני כמו "כנופיית שלטון חוק"
"שנים רבות שאנו שומעים מאהרון ברק ומ"כנופית שלטון החוק" (כל הזכויות שמורות לנשיא המדינה) שאת הסמכות לרמוס את הכנסת והממשלה הם קיבלו מהכנסת עצמה, ש"היא הריבון".
מבלי להכריע אם נכון הדבר, הרי שהפה שאסר הוא הפה שהתיר. אותה כנסת מבקשת היום לאזן. פתאום איננה הריבון?"
והנה מה שכותב פוזנר על ברק:
"אולם רק בישראל (למיטב ידיעתי), שופטים מעניקים את סמכות הביקורת המופשטת לעצמם, ללא תמיכתה של הוראה חוקתית או חוק. הדבר מזכיר את נפוליאון הנוטל את כתר המלוכה מידי האפיפיור, ומניח את הכתר על ראשו בעצמו.
ברק אינו טורח להגן על גישתו השיפוטית באמצעות הפניה למקורות משפטיים מקובלים; אפילו “חוקי היסוד” מוזכרים בדרך אגב. היה ניתן להחשיב את שיטתו, אשר ממנה נעדרת כמעט כל הפניה להוראות חוק, כדומה לשיטת ה”משפט המקובל” (החוק הנוצר על ידי השופט, שיטה שממשיכה להיות מרכזית בתחומי משפט אנגליים-אמריקנים רבים, כגון דיני חוזים ודיני נזיקין) – אלא שניתן לעקוף כללי “משפט מקובל” באמצעות חקיקה, ואילו הכללים של ברק אינם ניתנים לעקיפה.
נדמה שחשיבותה של נקודה זו נעלמת מעיניו. הוא מניח כמובן מאליו שלשופטים ישנה סמכות טבועה לעקוף הוראות חוק. יש לתאר שיטה זו כתפיסת שלטון בכוח"

בקיצור, זה שאתה מכיר רק "אנשים אקראיים" שהם בני העדר העיוור שלך, ושאתה לא יודע מהי רנטה, לא הופך את הדעה הזו ל"תיאוריית קונספירציה".
תאוריית קונספירציה 717710
===> זה שאתה מכיר רק "אנשים אקראיים" שהם בני העדר העיוור שלך.. לא הופך את הדעה הזו ל"תיאוריית קונספירציה".

אני חושב שהסברתי היטב למה זו תאוריית קונספירציה. נתתי 5 סימנים ואתה עומד בכולם.

לא ענית על השאלה לגבי אמיר אוחנה. באף אחד מהציטוטים האלו לא כתוב שאהרון ברק הוא השליט העליון. מדובר על כנופיה. לכן שאלתי אותך מפורשות - אם תשאל אותו היום מי המנהיג של ישראל - מה הוא יענה?
לא ענית על פוזנר, אלא ציטטת משהו שהוא כתב ב 2007. אבל אהרון ברק פרש ב 2006. לכן שאלתי אותך מפורשות - אם תשאל אותו *היום* מי השליט של ישראל - מה הוא יענה?
על הנשיא רבלין לא ענית כלל.

בעיני אתה מתחמק מתשובה. יש הבדל גדול בין לבקר את מערכת המשפט (שזה הציטוטים שהבאת), לבין התאוריה הקונספירטיבית בתגובה 717626 לפיה אהרון ברק, 14 שנה לאחר פרישתו, השתלט על רוב מוסדות השלטון ״בדיוק כמו המנהיג הרוחני באיראן״ והכל למען הרנטה. כתבת כמה פעמים שאהרון ברק קרא לזה ״מהפכה חוקתית״ אבל איפה הוא סיפר לנו שהכל למען הרנטה ושהוא מתכוון להשתלט על כל מוסדות השלטון?

לסיכום אתה טוען שאני שייך לעדר עיוור (ביחד עם ויקיפדיה באנגלית?).
נו טוב, שיהיה לך לבריאות.
תאוריית קונספירציה 717715
אני חייב לתקן טעות ניסוח. כתבתי ''לא ענית על השאלה לגבי אמיר אוחנה''. התכוונתי לאמר שענית אבל ההסבר הוא לא לעניין כי באף אחד מהציטוטים האלו וגו'.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים