בתשובה לאורי גוראל גורביץ', 22/06/20 21:33
מת זאב שטרנהל 721089
לא מדובר בהתרעמות של "מישהו מהימין" אלא בהתרעמות של כל בן אנוש.
מה היא אותה "התנגדות מזוינת" שאנו עדים לה עוד מראשית המאה הקודמת? עיקרה של ה"התנגדות" הזאת היא פגיעה באזרחים‏1. וכך זה עד היום. ה"התנגדות" העיקרית בימינו היא צבירת אלפי הרקטות בעזה. לשם מה? כדי לאיים ולפגוע באזרחים גברים נשים וטף.
לכן, דבריו של פרופ' שטרנהל שמצדיק את ה"התנגדות"‏2 מקוממים, ועצתו (שמשתמעת מדבריו) שעל הערבים להפנותה "רק" כלפי המתנחלים מעבר לקו הירוק מקוממת שבעתיים. בהמשך דבריו של שטרנהל הוא גם מציע לערבים לא לפגוע בנשים וילדים, וזה, אולי, מרכך את דבריו, אבל, לדעתי, התוספת הזאת מהווה פשוט סתירה למה שאמר קודם, עד כדי מחיקתם, ולכן אינה יכולה לרכך באמת. כולנו עדים ל"התנגדות" ויודעים מה משמעותה.

1שמעתי אמש תיאור של זוועות טבח חברון בראשית המאה הקודמת מפי שפטל (30:15), והדברים כל כך מזעזעים שקשה לי אפילו לצטט אותם.

2 לפי הניסוח שלו, כך חושבים "רוב המצביעים", אבל בעצם מדובר בדעתו של הדובר בלבד (ואולי גם של אהוד ברק שפלט פעם משהו דומה, ואולי עוד אחדים ספורים)
מת זאב שטרנהל 721092
להזכירך, המתנחלים אינם צדיקים תמימים והם עצמם מתנכלים לפלסטינים באופן קבוע. הם גם לא נמצאים שם ''במקרה'' אלא כדי לנשל את הפלסטינים מאדמתם וההתנגדות הפלסטינית, לא תמיד מוצדקת בשיטותיה, אינה סתם פוגרום או מאבק שהתחיל במעמד צד אחד.

ועוד להזכירך, אתה זה שקראת בצורה שאינה משתמעת לשני פנים לזרוק פגזים על ישובים פלסטינים ועוד התפלאת שחוקרים אותך על כך במשטרה. כמו שנאמר, טול קורה מבין עינייך.
מת זאב שטרנהל 721093
בתקופת האינתיפאדה השנייה חשבתי ששתי הדרכים היחידות לסיים את סיפור התפוצצויות האוטובוסים ובתי הקפה והמסעדות הן או להשתלט על השטח מחדש (כי ממילא מאשימים אותנו ב''כיבוש'' גם שאין אנו שולטים בשטח) כפי שבסופו של דבר עשינו. או לשחק באותם כללי משחק שהם משחקים, כלומר אם מקובל שלהם מותר לפוצץ אזרחים שלנו אז גם לנו מותר לפוצץ אזרחים שלהם. כך חשבתי וכך אני חושב גם היום (לגבי מה שהיינו צריכים לעשות אז).
לומר שעל כך נחקרתי זה כמובן סילוף לא קטן. נחקרתי על חשד לדברים שלא עשיתי ולא לעל אותו אי מייל שכתבתי לאחמד טיבי. האי מייל הזה אמנם גרם לחשד שעשיתי דברים שלא עשיתי, אבל זאת עובדה שלמרות שאכן היה אי מייל כזה התיק שלי נסגר מסיבת חוסר אשמה.
מת זאב שטרנהל 748712
אחמד טיבי הוא חלאת אדם ידוע.

מסכנה מירב, דרס אותה החלאה. רק מי שנולד בחברה בה האישה היא סמרטוט יכול להשפיל ככה אישה.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים