בתשובה ליובל נוב, 06/10/20 14:24
אחת קלה 726526
את טוקינג הדז לדאבוני אני מכיר רק באופן שטחי ומהלהיטים. כוונתי היתה לפיקסיז ולמינימל. איפה הם נופלים הצידה?
אחת קלה 726529
אני מקווה שאני לא מפספס, אבל למיטב ידיעתי הפיקסיז היא משנות התשעים בערך כפי שהיא משנות השמונים, למינימל קומפקט לא היה מנהיג ברור שחיבר, הלחין והיה הסולן בכמעט כל השירים, ושתי הלהקות הן אינדי / שוליים, כלומר לא בדיוק "להקות אהובות" במובן הסטנדרטי של הביטוי.
אחת קלה 726536
החשבתי את הפיקסיז "משנות השמונים" במובן של "החל משנות השמונים", בדיעבד זה באמת ניסוח לא מוצדק.

האם סמי בירנבך לא היה המחבר, המלחין והסולן כמעט בכל השירים?
אחת קלה 726537
אני ממש לא בקיא במינימל קומפקט, אבל מתוך הערך בוויקיפדיה אני מצטט: "הלחנים היו פרי עבודה משותפת של שלושת חברי ההרכב ... את רוב השירים באלבום כתב בירנבך והלחינו חברי הלהקה במשותף ... חברי הלהקה כתבו והלחינו במשותף את כל שיריו". חשבתי גם שפורטיס ומלכה שפיגל שרו בחלק לא זניח מהשירים, אבל אני כבר לא בטוח.
אחת קלה 726572
תודה. אני לא זוכר מאיפה באה לי הידיעה שבעיקר בירנבך הלחין, יכול להיות שזה כוזב.

הרושם הסובייקטיבי שלי מהאזנה לאלבומים ומההופעה שלהם ב-SoLow 2019 היה שלפחות במה שנוגע לצלילים שאפשר לשייך לחברים ספציפיים, ולנוכחות על הבמה, הוא שבירנבך מאוד דומיננטי, במקום שני שפיגל ופרנקן(!), ופורטיס וסחרוף קצת שוליים (למרות שפורטיס עומד פיזית בחזית ועושה סוג של פריק שואו של פרצופים).
אחת קלה 726577
אם האזנת באופן אקטיבי לאלבומים שלהם וגם היית בהופעה, הרי שאתה מבין במינימל קומפקט בכמה סדרי גודל יותר ממני. (ההופעה היתה בערב שלפני הערב שנפגשנו בפסטיבל ההוא, נכון?)

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים