שלום אחר 727321
עוד פרט שמחזק את דעתי החיובית על השלום עם מדינות המפרץ למרות ההסתייגות שהובעה במאמר מהסכמי השלום הקודמים עם מצרים וירדן.
אישור הבניה ביו"ש גרר אחריו גינויים בעולם. מי גינה? ירדן כמובן . ממדינות המפרץ אלה שעשו עמנו שלום ואלה שלא, לא שמענו שום מילת גינוי.
מדינות אירופה כמובן גינו. מעניין שממצריים לא שמענו גם כן שום מלילת גינוי, אבל לדעתי, מדובר ביוצא מהכלל שסיבתו אולי אינטרסים משותפים זמניים. למרות האינטרסים האלה לא הייתי מתפלא אם גם משם היה מגיע גינוי.
שלום אחר 727323
יש עסקת נשק ושיתוף אינטרסים בינלאומי (לא רע כשלעצמו) ויש שלום שכרוך בסיום השליטה על עם אחר ושלילת זכויותיו האזרחיות והריבוניות. הימין משחק בנדמה לי שבסוף (שוב) יתפוצץ לנו ושוב יהיה מי שיצקצק ויגלגל עיניים ואף ימליץ לטבוח באוכלוסיה המתקוממת בשם ה''ביטחון''. המעגל יימשך אבל היי, סכסוך הגבולות עם בחריין והאמירויות נפתר ואין עוד סיכוי שנקיז דם כמו במלחמות שהיו לנו איתם בעבר.
אין שלום אחר 727324
ניסיתי לשנות קודם את שם הכותרת וזה התפספס אז הנה השינוי ומשם יש להמשיך בקראית התגובה שלי.
שלום אחר 727326
המאמר לא עסק בסכסוך ובמחלוקת על ארץ ישראל אלא בהסכמי השלום שהושגו עם מצרים וירדן. בתגובתי האחרונה הבאתי עובדה שמראה שאותן הצקות ולחצים כלפינו של המדינות האלה תוך שהן מנצלות את השלום הפורמלי, למשל החזרת שגריר, כדי להשביע את רצון הציבור שלהם שאינו אוהב אותנו למרות שנות ה''שלום'' המרובות, לא אופייניות למדינות המפרץ שבהן האיש ברחוב לא בהכרח שונא אותנו, ולכן אין בשלום עמן אותן מגרעות שיש בשלום הפורמלי עם מצרים וירדן, שלום שאותו ''קנינו'' במחיר לא קטן. שלום שבו צד אחד נדרש לשלם מחיר כל שהוא לצד השני אינו שלום אמיתי.
שלום אחר 727327
כאשר אין שיויון בין אלו שעושים שלום, הצד החזק יותר צריך לתת יותר. זה בהחלט שלום כי כל יש שטח כבוש בידי צד אחד זה מהווה מכשול ואבן נגף לנורמליזציה.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים