בתשובה לנביא הזעם, 07/11/20 19:00
ברכות לנשיא הנבחר 728019
אני לא חושב.
לדעתי, רוב האנשים לא מצפים מביידן להצליח לנצח את הקורונה. הם מצפים להתנהגות סבירה וגם אמפטית כלפי הנפגעים. אחד המחזות הנוראים שהציג טראמפ לעולם, היה התנהגותו היהירה ביחס למגיפה שככל הנראה גרמה להידבקותו. טראמפ הדגים לעולם שבהינתן אינסוף משאבים ניתן היה להציל חלק גדול מקרבנות הקורונה. זיהוי מהיר של הנגיף וטיפול אגרסיבי בנגדנים ככל שניתן להעריך היה מציל את רובם של 250,000 הקרבנות בארה"ב. מה שטראמפ הטיח בפרצופם של אזרחי מדינתו, זה את נחיתותם וחוסר החשיבות שלהם בתמונה הגדולה של המציאות החברתית. מה שאני מצפה ממנהיג זה בדיוק מה שביידן עשה. לנהוג בזהירות, כדי לא להידבק בעצמו ולא לשאוב את המשאבים שנמנעים מכל אלו שלא התמזל מזלם להיות חלק מן האליטה המועדפת. באיטליה, ההנהגה הפוליטית תרמה בהחלטותיה בעבר לטרגדיה שהתרחשה שם. בכל זאת מעמדה התחזק לאחר ששכך הגל הראשון. ההמון לא מצפה ממנהיגיו להיות אלוהים. הוא מצפה מהם להזדהות ולהתנהגות המכבדת את המנהיג ואת בוחריו.
ביידן והאריס יהיו אחראים לארוע החיסונים לקורונה המתרחש לבוא. אם החיסונים יוכיחו עצמם, בודאי טוב להם.
אני חלק מהמיעוט שחושב שהסיכוי להצלחת החיסונים אינו גדול. נראה שביידן והאריס אינם מסוג האנשים שימהרו להציג את החיסונים כהישג אישי שלהם וכאשר הם לא יצליחו לספק את הסחורה, להאשים את יריביהם הפוליטיים בכישלון.
ברכות לנשיא הנבחר 728021
אולי. לא יודע.

בני אדם באופן כללי ובפרט מצביעי טראמפ פוטנציאליים, אינם אנשים רציונליים. אם היו, לא היו שוקלים להצביע לחדל-אישים הזה מלחתחילה. אם במהלך השנה הקרובה יהיו מיליון קורבנות בארה״ב, זה יחשב לכשלון אישי של ביידן‏1 ורבים יעלו את הטיעון ש״הנה אתם רואים, אצל טראמפ אמנם היו קורבנות, אבל המספרים היו נמוכים הרבה יותר. ההצבעה לסליפי ג׳ו היתה טעות ויש דברים גרועים יותר ממוקיון כתום בבית הלבן״.
במקרה של קטסטרופה אמיתית, הציבור האמריקני לא יסתפק ב״התנהגות סבירה וגם אמפטית כלפי הנפגעים״ גם אם זה כל מה שבכוחו של הנשיא החדש לספק להם. הם יצלבו אותו (פוליטית).

______________
1 וסביר להניח שהרטוריקה בה ישתמש - לקיחת אחריות אישית על המתרחש, לא תשכנע אנשים לא רציונליים שמחפשים שרק, כזב ושאליות מהמנהיג שלהם. הם יתגעגעו למנהיג שישקר להם ויגיד להם שהכל בסדר גמור ו/או שכל הצרות שלהם הן באשמת ״ג׳איינה״, כשהעולם והכלכלה עולים סביבם בלהבות.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים