בתשובה לab, 09/11/20 8:27
728057
ואם תחפור קצת יותר בנושא תגלה משהו מעניין - הטיעונים לגבי שחיתות וזיופים זה *לא* הרטוריקה בה משתמשים כאשר מוגשות העתירות לבית המשפט. הרטוריקה של שחיתות וזיופים זו הרטוריקה של הקמפיין לשם רעש וצלצולים בדעת הקהל ולא איך שהדברים מוצגים לשופטים בבית המספט. הנושאים שמועלים בבית המשפט עצמו הם על נהלים וחוקים טכניים (בסגנון של מתי הגיעו מעטפות, דיונים על מימוש ההחלטה המשפטית שהיתה על הפרדת המעטפות שהגיעו לפני יום הבחירות מאלה שהגיעו ביום/אחרי יום הבחירות, הרגע בו הוסיפו חותמת דואר למעטפות שהגיעו מאוחר יותר ושאר עניינים טכניים בסגנון).

רוב המומחים (עם דעות פוליטיות שונות) טוענים ומסכימים שלקמפיין טראמפ יש סיכוי קטן עד לא קיים לשנות באמצעות בתי המשפט את תוצאות הבחירות בצורה שתשנה את חלוקת האלקטורים בצורה משמעותית.
728071
אני ממתין לראות אם טראמפ יגיש תביעות לבתי משפט. כל השאר זה פרשנויות וטקטיקה.
728132
טראמפ הגיש מספר תביעות בכמה מדינות. הכתבה הזו מסכמת את זה בצורה נוחה יחסית.

הנה מדגם.

פנסילווניה
בתביעה אחת, הקמפיין של טראמפ טען שמשקיפים שלו לא הורשו לצפות בצפיית הקולות. התביעה נדחתה אחרי שהעו"ד מצד התביעה הודה שזה לא נכון.

בתביעה אחרת הקמפיין מבקש לפסול את כל הבחירות במדינה, מכיוון שהיה תהליך שונה להצבעה בדואר ולהצבעה בקלפי. מומחים מעריכים שאין ממש סיכוי לזה.

אריזונה
הוגשה תביעה שטוענת שעטים מסויימים דולפים ועשויים לגרום לסורק של הטופס לפסול אותו.. ואז העובדים בקלפי לא הודיעו למצביעים על כך שהטופס שלהם פסול.

מישגן
בתביעה אחת נטען שלא היתה גישה למשקיפים רפובליקנים לספירה. זה נדחה כי לא סופקו שום עדויות לכך. כמו כן, התביעה הציגה תמונה של פתק שלכאורה נכתב על ידי עובד בקלפי. והפתק מנחה לזייף תאריכים על טפסים. השופט לא הסכים לקבל את התמונה הזו..

בתביעה אחרת נטען שמשקיפים רפובליקאים לא שותפו בתהליך שבו עובדים תיקנו ידנית טפסים שלא הצליחו להקרא ע"י סורק. התביעה נדחתה והשופט כתב שמדובר בספקולציה ולא סופקה שום עדות לכך.
728133
לא מצליח לקשר לאתר של הגארדיין. הכתבה נגישה דרך חיפוש בגוגל של המשפט: Trump longshot election lawsuits
728135
נסה את זה.

(או, לחלופין, את זה)
728467
יש סוג מסוים של עורכי דין שממש לא אכפת להם להתבזות מול שופט עם קייס חסר סיכוי משום שהם מקבלים על עצמם את התפקיד של בובה בתיאטרון של מליארדר/פוליטיקאי/איש מאפיה כלשהו. עורכי דין בעלי יושרה של Saul Goodman מינוס היכולת או הרצון לנצח בבית המשפט.
הם מגיעים לבית המשפט, עושים קולות של עורך דין ומדברים שטויות שגם הם לא מאמינים בהן והם יודעים מראש שהטיעונים שלהם לא ישכנעו אף אחד, אבל הם עושים זאת בכל זאת כי זה ששלח אותם צריך את ההצגה של ״מלחמה בבית המשפט״.
עורכי הדין שטראמפ שלח לבתי המשפט עם התביעות המקושקשות וחסרות התוכן שלו הם בדיוק עורכי הדין מהזן הזה. הם לא עובדים לצורך צבירת שם ומוניטין בקרב הקולגות שלהם והם גם לא מנסים לנצח בבית המשפט, אלא הם רק דואגים לנפח את חשבון הבנק שלהם ולצבור נקודות יוקרה אצל ה - Sugar Daddy של כסף וכוח ששלח אותם לשם.

הליצן הראשי בחבורת הליצנים הזאת הוא כמובן לא אחר מהאיש העלוב רודי ג׳וליאני (הגירסה האמריקנית לשפטל?).

ציטוט מבית המשפט כהפוגה קומית:
“In the plaintiffs’ counties, they were denied the opportunity to have an unobstructed observation and ensure opacity,” Giuliani said. “I’m not quite sure I know what opacity means. It probably means you can see, right?”
“It means you can’t,” said U.S. District Judge Matthew Brann.
“Big words, your honor,” Giuliani said.
728469
אני חושב שעורכי הדין האלה שאתה מדבר בגנותם - הם 95 האחוזים שעושים שם רע לכל יתר 5 האחוזים.
פאנות 728475
עורכי דין מחויבים לטובת לקוחותיהם. אבל להשפיל את עצמם וגרוע מכך: להראות לא מקצוענים, רק לטובת לקוח?
פאנות 728477
מה כבר ביקשו מהם, להגיש תביעה בבית משפט? זה משפיל? שיגידו תודה שהם לא הלכו לשלם דמי שתיקה לכוכבנית פורנו (ע"ע מייקל כהן, עורך דין אחר של טראמפ)
פאנות 728480
זה נעשה בחדרי חדרים. אבל את מה שג’וליאני עושה כולם רואים.

(אולי טראמפ יתבע אותו על ייצוג לקוי בניסיון נואש אחרון למשוך עוד קצת זמן?)
728472
ראיתי ראיון עם ג'וליאני בבלומברג והוא באמת נשמע כמו מירי רגב אצל אופירה וברקו. המראיינים המעונבים לא ידעו איך לאכול אותו.

ואל תלכלך על סול גודמן- כשהוא לא בסדר הוא יודע שהוא לא בסדר.
728474
ג׳ימי מקגיל הוא זה שיודע כשהוא לא בסדר. סול גודמן זה לא באמת הוא אלא הפרסונה האלטרנטיבית שהוא ברא לעצמו.
728488
אני לא יודע מה אתה רוצה מג'וליאני, כשהוא עומד ליד סינדי פאוול הוא נשמע שפוי ומוכשר.

(איפשהו יושב מישהו ולומד את הטעויות של טראמפ. נסיון ההפיכה הבא עלול להעשות על ידי מישהו שלא יקיף את עצמו רק ביסמנים חדלי אישים)
728491
יכול להיות.

יכול גם להיות שמישהו יושב ולומד איפה טראמפ לא הלך עם הטירלול, הטמטום ותרבות השקר שלו עד הסוף. ההצלחה של טראמפ היא לא למרות שהוא ליצן הזוי אלא בגלל.
728509
בינתיים אפילו ג'וליאני מתרחק מפאוול...

השיעור שטראמפ לומד(?) עכשיו הוא שיעור שדיקטטורים במהלך ההיסטוריה למדו פעם אחרי פעם (ואם הם היו לומדים מההיסטוריה הם היו חוסכים לעצמם הרבה כשלונות ולנו הרבה אושר). צריך לשמור על איזון בין טירוף כלפי חוץ לבין ניהול נכון כלפי פנים. להעסיק אנשים מוכשרים זה א"ב של כל הפיכה מוצלחת. קודם כל, תדאג ש"הרכבות יגיעו בזמן" (או, לפחות שאנשים יחשבו שאתה דואג שהרכבות יכיעו בזמן). אין שום סיבה לא לתת להם לעשות את מה שהם יודעים לעשות מאחורי הקלעים בזמן שאתה שומר על תדמית של מטורף, אבל בלעדיהם קשה לקבל ועל אחת כמה וכמה להחזיק בכח.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים