בתשובה לשוקי שמאל, 05/01/21 14:57
קול התור נשמע בארץ 730649
א. במכבי טוענים ש"83% מהמטופלים באוכלוסייה בסיכון חוסנו או קיבלו תור"‏1.
אם זה נכון, מייצג קופות אחרות ו"אוכלוסיה בסיכון" הוא תיאור נכון‏2, בעיני זאת הצלחה אדירה מבחינת היכולת לחסן את האוכלוסיה הרלוונטית.
לדעתי רוב ה-‏17% הנותרים לא רוצים להתחסן, ורק מקצתם לא הצליחו לקבוע תור או לא מסוגלים להגיע לעמדות החיסון. קופות החולים צריכות לצאת מגדרן ולעזור למי שכן רוצה להתחסן, וראוי לבקר אותן על שלא עשו זאת, אבל זאת בעיה אחרת.

__
2 באתר מכבי משתמשים בניסוח יותר מדויק "עד כה זומנו מאות אלפי תורים לכ –80% מן החברים בקבוצות הסיכון שהגדיר משרד הבריאות."
קול התור נשמע בארץ 730674
אני מעדיף להציג את הנתונים כך: בסה"כ 52% מגילאי 60+ חוסנו. זה הרבה, אבל העובדות מלמדות שהיה אפשר יותר. מה עם הנותרים? לדעתי, הקבוצה הקטנה ביותר היא של אלו שלא רוצים להתחסן. השאר מתחלקים כנראה בין אלו שמכל מיני סיבות לא יכולים להגיע אל מוקדי החיסון והקבוצה של בני אדם קרי מזג היושבים בשקט ומחכים לתורים שקבעו (בפברואר אולי).
אני מסכים עם מה שכתבת בהמשך אבל רוצה לחזק. הישראלי הנדחף ואיש ה"מגיע לי" רוצה להתחסן (ע"ע יפה בן דוד והסתדרות המורים). בודאי שיש אנשים שנאלצים לבוא במגע עם יותר אנשים מאחרים וצריך לתעדף אותם. אבל בכל מקרה אין מספיק חיסונים לכל ה"מגיע לי" ואנו נשארים עם הדחפנות המגעילה שלהם.
מה שצריך לחזור ולהזכיר: אני מבין שבמאמץ X, אפשר לחסן 100 קשישים טעוני טיפול או 1000 דחפנים צעירים. היה די ברור שהמוסדות ה"יעילים" יבחרו באופציה הקלה וינופפו במספרים. זה לא צריך להשכיח את העובדה שבקרב מאה הקשישים ישנם נניח 20 שיחלו קשה ואולי ימותו. בקרב הדחפנים יש אולי 5 כאלו. זו היתה הסיבה בשלה הקשישים תועדפו מלכתחילה.
אני מקווה שכך ברור מה נעשה כאשר בחרו באופציה הקלה.
לא צריך לזרוק לפח אף בקבוק, אבל יש מרחק בין 5% חריגים בפרט בימי ההתארגנות הראשונים, לבין 35% שהשתמשו בהם באופן שצמצם את תועלתם.
קול התור נשמע בארץ 730678
וגם כאן הדג מסריח מהראש: כלל עובדי משרד ראש הממשלה חוסנו ללא תעדוף גיל.
העם פשוט פועל לפי רוח המפקד.
וקשה להאשים אותו - אחרי שעברנו סדנת חינוך מחדש מזורזת של תשעה חודשים הפנמנו סוף סוף שהאזרחים לא מעניינים את הממשלה, שאין ערבות הדדית (להיפך - מגזרים שלמים בחברה מוכנים ופועלים להקריב את חיי וחיי היקרים לי רק כדי שילדיהם לא ישבו בבית כמה שבועות), ושאף אחד לא ידאג לנו.

לו הייתי יכול הייתי קופץ על ההזדמנות הראשונה להתחסן.
קול התור נשמע בארץ 731505
הצלחה?

הגיע אלי מידע מהימן לפיו כשלושה רבעים מהאנשים שנפטרו בארץ מהתקפי לב וארועים מוחיים בשבוע שעבר קיבלו חיסון בחודש שקדם לפטירתם, וזאת כאשר שעור המחוסנים באוכלוסיה הוא 25% בלבד!

מסקנה: החיסון מכפיל פי 3 את סיכוייך למות ממחלות אלה! שומר נפשו ירחק.
קול התור נשמע בארץ 731506
עכשיו אתה אומר לנו?
קול התור נשמע בארץ 731507
יפה!
עכשיו תמחק מהר את ההודעה כדי שהיא לא תהפוך לכותרת של העיתון מחר בבוקר!
קול התור נשמע בארץ 731508
זה בסדר, העברתי את זה לעיתון ‏1 והם הזהירו אותי שאם עוד פעם אחת אני מביא להם ידיעות מכינויים שמתחילים בשוטה , הם יחסמו אותי.
קול התור נשמע בארץ 731511
המספרים נכונים.
על זה נאמר- שקרים, שקרים גסים וסטטיסטיקה.
קול התור נשמע בארץ 731509
אתה יודע כמה מתוך "האנשים שנפטרו בארץ מהתקפי לב וארועים מוחיים בשבוע שעבר" הם בגילאי 60+?
אתה יודע על תמותה עודפת של התקפי לב וארועים מוחיים?

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים