בתשובה לab, 12/01/21 16:25
רגע של פחד 731095
אין ספק שהמנהג הנפוץ לפיו מורידים את המסכה כאשר רוצים להגיד משהו, ועוד יותר אם רוצים לצעוק משהו, הוא הטמטום בהתגלמותו. חלק לא מבוטל מהאשמה נעוץ באולפני הטלוויזיה שמדגימים את הרעיון מדי יום ביומו (מתוך כוונות טובות, כמובן).
רגע של פחד 731100
מיותר לומר כנראה, אבל משיקולי אות לרעש‏1 זה דוקא שיקול סביר.

1 מהסוג שנפוץ כשאתה - כמו כאן - מנסה להפיק סיגנל אודיו.
רגע של פחד 731102
המסכה עוצרת יותר וירוסים מאשר גלי קול, כך שהחישוב שלך לא ברור לי. לא משונה לך לראות את כל המסובים באולפן שכל עוד הם שותקים הם מקפידים על מסכות למרות שהם מרוחקים אחד מהשני, אבל ברגע בו הם עומדים להגדיל בהרבה את כמות הוירוסים הנפלטים ע"י דיבור הם מסירים אותן? אני מתעצבן בכל פעם מחדש בגלל שהטקס הזה משריש את הנוהג המסוכן בציבור (בדומה, אגב, מעצבן אותי לראות איך רופאים וראשי מערכת הבריאות - כולל פרופ. גמזו - מטפלים במסכה שהם מסירים מפרצופם: הם ממוללים אותה, מקפלים אותה, משחקים איתה ורק אחרי שוידאו שכל ג'יפה שהצטברה עליה עברה לידיים שלהם דוחפים אותה לכיס).
רגע של פחד 731103
רק שאת הוירוסים אנחנו לא שומעים בזמן אמיתי.
החישוב הרציולי שלך ברור לי, אני רק ניסיתי לרמוז שהוא לא אינטואיטיבי. (או שברמה הפחות רציונלית של המח, יש סיבה לנהוג אחרת).

לגבי האולפנים - אכן משונה, אבל כנראה שאני פחות מתעצבן מזה כי זה מתגמד ליד רמת הפייק ניוז ודפי המסרים שהם מפיצים ומשרישים בציבור.
רגע של פחד 731105
בשבוע שעבר הבן שלי קיטר על מורה שצרחה עליו ועל חבר שלו על שהסירו לכאורה מסכה בהפסקה. כדי לצרוח כמו שצריחְ, היא כמובן הסירה את המסכה של עצמה.

(אני מניח שהיא יכולה לטעון לשיקול לפיו התוצאה הסופית תהיה פחות זמן מסכות מוסרות, אבל אם כבר, היא צריכה לשקלל גם גיל בסיכון.)
רגע של פחד 731111
מאחר והמסיכה בעיקר מגינה על הסביבה ולא על הלובש, והסיכון בהסרת המסיכה של המורה הוא עבור גילאים נמוכים ולכן נמוך, נשמע שזה לא עובד בכיוון שלך, שקלול הגיל.
רגע של פחד 731113
בסדר. אני אוסיף עכשיו את מה שחסכתי קודם מנפשותיכם העדינות, שהיא צרחה "אתה רוצה להרוג את הסבים שלך?". אז בצורחה כך, היא ניסתה להרוג את הסבים שלו, טיפ טיפה יותר באקפטיביות ממנו.
רגע של פחד 731131
רגע. המורה צרחה על ילד רך, שהוא גם הבן שלך "אתה רוצה להרוג את הסבים שלך?" ומה שמטריד אותך זה שהיא הסירה את המסכה? אני מקווה שהעמדת את המחנכת הדגולה על חומרת המעשה (ואני לא צוחק). כדאי גם שתצייד אותו בתשובה מוכנה אם המקרה יחזור; עליו לענות "כן, יש ירושה גדולה והבטיחו לי PS5".
רגע של פחד 731149
א. בהחלט, מה שהיא אמרה היה הרבה יותר חמור מהורדת המסכה. אבל הורדת המסכה היתה רלוונטית לפתיל הזה.
ב. לא עשיתי עם זה כלום, חוץ מלהחליף מבטי זעזוע עם אשתי, כי -
1. היא לא מורה של הבן שלי, רק מישהי שהיתה שם במקרה,
2. הביטחון שלי במה באמת קרה שם לא מלא,
3. מבחינת הבן שלי עצמו, הצעקה היתה קשה, אבל תוכן הדברים לא מאוד משמעותי,
4. כהורה טיפוסי לילד בבית ספר יסודי, אני מעדיף לבחור בפינצטה על מה אני מטלטל את הסירה,
5. אני עצלן ופחדן.
רגע של פחד 731151
אה, ובנוגע לתשובתו האפשית למורה: לא אציע לו את זה, כדי לא לטעת בו רעיונות מזיקים (לא מדבר על להרוג את הסבים, מדבר על PS5).
רגע של פחד 731157
אני מבין שאתה מעדיף נינטנדו. אין על זלדה.
רגע של פחד 731167
(אני מעדיף שימשוך עם ה-PS4 שלו כמה שאפשר, מספיק רע.)

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים