בתשובה לדב אנשלוביץ, 12/01/21 19:45
רגע של פחד 731145
אמנם, יכולה להיות סיבה אחרת, באותה מידה יכול להיות שזה קוד סודי שברק העביר לאנשי הלטאה על מנת שיבינו איך למכור פיצות לפדופילים...ההסבר שלך סביר באותה מידה. הוא פשוט לא מתיישב עם דבריו של ברק, לא עם תפישת עולמו המוצהרת, לא עם מעשיו של לפני ההצהרה ולא עם מעשיו אחרי ההצהרה. זה פשוט הסבר מופרך.
רגע של פחד 731146
יש לך מחנה אחד, שמנהיגיו מדברים בשיטת הקריצה וההנהון, ויש להם תמיד Plausible deniability [Wikipedia] (אין דף בעברית), אבל השטח שלהם מצליח להבין טוב מאוד.
ויש לך מחנה שני, שמנהיגיו לא חוסכים בתאורים גרפיים, אבל השטח שלהם הוא של חננות.

אין פלא שמי ששיך למחנה הראשון ושומע את מנהיגי המחנה השני מזדעזע. כי אם אנשי השטח שלו מתנהגים ככה כשהמנהיגים מדברים סחור, אלוהים יודע איך הם יתנהגו אם המנהיגים שלהם ידברו כמו ברק, או כמו טראמפ לאחרונה.
רגע של פחד 731156
ככלל, אולי. אבל במקרה הספציפי הזה?
רגע של פחד 731163
בוודאי. אחרי שהתרגלת לגלגולי עיניים קריצות והנהונים, כשמישהו מדבר על ''לחסום בגופו'' הפיוז קופץ.
רגע של פחד 731225
אני לא מצליח למצוא - אבל אני בטוח שראיתי מתישהו מערכון של היהודים באים(?) בו משה(?) מביא לעם את המצווה של לא לאכול גדי בחלב אימו והם מבינים שזה אומר שצריך לשמור על הפרדה של שש שעות בין כל בשר לכל חלב... זה בערך אותו הגיון. גם אם ברק היה אומר בוקר טוב דב היה מצליח לפרש את זה כקריאה לאלימות.
רגע של פחד 731229
יש הומורסקה של קישון על העניין הזה.
רגע של פחד 731234
לא זוכר את המקור, אבל הדיחה שאני זוכרת מסתיימת בזה שאלוהים המותש מהנודניק של מולו נכנע ואומר "משה, אתה יודע מה? תעשה מה שאתה רוצה".
רגע של פחד 731240
גם אני זוכר משהו כזה.

(לא מצאתי ברשת רשימה של ההומורסקות של קישון, וחבל)
רגע של פחד 731243
אתה מתבלבל עם לא תאנוס גדי בחלב אמו.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים