בתשובה לירדן ניר-בוכבינדר, 27/03/21 10:37
שווה לנסות 734687
כמו במקרים רבים אחרים דוקא הבדחנים-סאטיריקנים של ארץ נהדרת אחזו את השור בקרניו ואילו רוגל אלפר כהרגלו מנסה לטוות מעיל גשם מקורי עכביש.
הבעיה האמיתית של ישראל היא קשיי הלידה של הלאום הישראלי שגם לאחר 73 שנה מתקשה להיוולד. המצב הפוליטי הנוכחי הוא רק פרונקל שצמח על הגידול הסרטני ביזמתו של רוה"מ מושחת וחסר עכבות. הוא בסה"כ מדגים אלו יצורים רעילים יכולים לגדול בביצה של השבטיות והרב-תרבותיות הישראלית.
יש לנו ראש ממשלה שמשתמש במחלת הסרטן של החברה הישראלית כדי להאחז בשלטון. במעשיו אלו הוא הולך ומכרסם את יסודות הקיום של החברה הישראלית.
אחד מסודות הקיום של ישראל היה הניסיון הבלתי מוסווה של אויביה להשמיד אותה. ההתגייסות הכוללת של הישראלים לצה"ל היא הקושאן האמיתי של המדינה היהודית על חבל הארץ הזה.
זה ברור כשמש שאי אפשר לגייס את הערבים והחרדים לצה"ל בניגוד לרצונם. אבל בעוד הדבר הזה הופך את הערבים לגורם בלתי רלבאנטי לשלטון הישראלי, הימין הישראלי מסיבות אידיאולוגיות ונתניהו ביתר שאת מסיבות הישרדותיות-אישיות, הכשירו את החרדים והפכו אותם ללשון המאזניים בויכוחים אידיאולוגיים בתוך החברה הישראלית.
דוברי הימין מציגים כנגד התזה שהצגתי, תזה נגדית. הם טוענים שמדובר במעין קשר של אליטות מודחות המחופרות ב-deep state כדי להדיח את השלטון הנבחר של האליטות החדשות (חרדים, מתנחלים, עדות מזרח, רוסים).
אחת מן התזות הזו שגויה. ולא צריך לתת לרדוקציות הפוסט-מודרניות של רוגל אלפר להסיט את הדיון לחילוקי דעות אידיאולוגיות שוליות של השמאל הקיצוני, מפני שהאידיאולוגיות של רוגל אלפר מקובלות בחלק זניח של החברה הישראלית.
משבר פוליטי הוא לא רק סכנה. הוא גם הזדמנות. אם יקומו מנהיגים פוליטיים שיצביעו על הצורך האמיתי של הציבור הישראלי הרחב בממשלה וכנסת מתפקדות ועל האליטות החדשות שבגדו באתוס של החברה הישראלית לטובת האידאולוגיות הקיצוניות והאנוכיות שלהן, הם יכולים להקים מסגרת פוליטית כוללנית ורחבה שתייצג חברה ישראלית פרגמטית ומתונה ולא ברית של שבטים מוסתים. אלמלא האידיוטיות והשאפתנות הפוליטית האישית של גנץ, הדעות המטורללות של אלפר והייאוש של חקייני ארץ נהדרת היו יכולים לקבל את הפרספקטיבה הנכונה. כ"ל הצליחה לגייס 30 ומשהו מנדטים. נחישות, עקביות ונכונות לשרת את העם גם באופוזיציה יכלו בקלות להפוך אותם ל 50-60 מנדטים. כמה מנדטים יכולים לגייס רוגל אלפר או ליצני ארץ נהדרת?

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים