בתשובה לkozmo5449@gmail.com, 29/03/21 21:11
שווה לנסות 734798
אני די בטוח שמלחמות אזרחים לא מתחילות באזרחים שאומרים לעצמם ''בואו נעשה מלחמת אזרחים'' (כן אומרים לעצמם, אולי, ''פה זה הזמן והמקום להפעיל כוח'', אבל לא ממסגרים את זה לעצמם כ''מלחמת אזרחים''), ולכן אני לא חושב שיש במערכון הזה טריגר של ממש.

אני לא חושב שישראל באמת קרובה איזושהי קרבה למלחמת אזרחים. אבל אם אני מתאמץ לעלות תסריט שכן, אז אולי מהכיוון של ההפגנות נגד ביבי - לפי התקשורת השמאלנית, המפגינים חווים לא מעט מעשי אלימות מצד חסידי ביבי, ולפי התקשורת הביביסטית המפגינים בעצמם מדי פעם אלימים. אז נניח שכמה חסידי ביבי יאמרו לעצמם ''אין ברירה, הגיע הזמן לתקוף-על-מלא את המפגינים הבוגדים, עם נשק'', וכמה מפגינים יאמרו לעצמם ''אין ברירה, הגיע הזמן להגן על עצמנו ברצינות, עם נשק'', וכך תתחיל מלחמת אזרחים. או לחילופין משפטו של ביבי יגיע לשלב של גירוי התקפה עממית על בית המשפט, והגנה עממית עליו. בכל התסריטים האלה, אני לא חושב שבמערכון הזה יש איזשהו עידוד לכך. הוא מציב את הכותרת ''מלחמת אזרחים'', אבל לא באמת מגרה את הטריגרים האידיאולוגיים.
שווה לנסות 734800
אני לא מכחיש שיש לי פארנויות על בסיס יומי ולכן אולי הגזמתי. אז אם כך אני נעלב בשם הארץ החושב ‏1 שהסכים לצאת מגדרו במאמריו הנשפכים כאילו אריסטו קם מקברו,עם דעות לכאן ולשם,ודיונים באייל הקורא וימי עיון וכו'.

לגבי התסריט שציינת, זה בהחלט מעורר בי חלחלה שיקום פסיכי אמיתי ויעשה משהו מטורף שאין לדעת מה ההשלכות שלו מכל ולכל הצדדים. הרי יש חבית נפץ בכל מקום. בכל סיטואציה שאני מנסה להעלות גורם לי בראש מחזות של עשרות נרצחים שיובילו שוב לעשרות וכך הכל נהרס באבחת שגעון. ואם אלו אדי הדלק,אני יותר מסתם מפחד.

1יש לתת את כל הבמה רק לאנשי אומנות אמיתים. הם רעבים באמת ללחם. הם בסך הכל אומנים קטנים, פסנתר או צ'לו אולי עוד או סתם חובבות צ'כוב. להם הבמה ולא לאלו שעשו את הכסף. קצת היגיון ורגישות, הם הקהל שלכם.
שווה לנסות 734874
אני מסכים עם קוזמו. אתה חושב על האדם הסביר, אבל בין מליוני האנשים שנחשפים לסרטון הזה עלולים להימצא איזה אברושמי או שניים.
שווה לנסות 734879
נכון, ואז? למה שאברושמי החדש יופעל מהסרטון שאומר "יאללה מלחמת אזרחים", בלי אידיאולוגיה כאמור, ולא מסאטירה שגרתית יותר על שמאלנים בוגדים (שלא אומר "מלחמת אזרחים"), שלא לדבר על כל פוסט פייסבוק מן השורה (לא סאטירי) שמסית נגד שמאלנים בוגדים?

אני רוצה להשוות את זה לטענה הידועה, שאני מקבל, לפיה דיבור בחדשות על התאבדויות מעודד התאבדויות נוספות. מי ששוקל התאבדות כן ממסגר לעצמו את זה כ"התאבדות", ואני יכול לדמיין איך הדיווח על מישהו שהצליח לעשות זאת יגרום לו לחצות את הסף מהמחשבות אל המעשה. הבדל אחד ממלחמת אזרחים הוא, כאמור, ש"מלחמת אזרחים" הוא לא המושג הנכון להפעיל אנשים בדרך למלחמת אזרחים. הבדל שני זה שהמערכון הזה לא מציג לצופה הלוחם-בפוטנציה מודל הזדהות של ממש.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים