בתשובה לתוכיפלצת, 01/04/21 11:52
ביהמ"ש: התנהלות היועץ המשפטי פגומה 735078
זה שאתה קורא לטיעונים שלי קללות לא הופך אותן לקללות או למשהו דומה.

כל מה שאמרתי (שצריך להעשות) הוא התנהלות תקינה במדינה מכובדת שמקפידה על כללי הדמוקרטיה; מדינה שלא מתקפלת בפני עריצים, או מתקפלת בפני מיגזרים שחוברים לעריצים כדי להשיג תועלת לעצמם (על חשבון מיגזרים אחרים).

במקרה של ביבי הוא מתכנן שלטון עריצות כזה או אחר, בחסות מיגזרים שהתקבצו סביבו כדי לנצל מיגזרים אחרים (למגזרים האחרים, המנוצלים, הוא קורא בשמות כגון "השמאל" או "חמוצים" ועוד שמות גידוף שמטרתם ליצור דה לגיטימציה לטענות המיגזרים הניפגעים).

אני תיארתי את התנהגות נתניהו במילה "בגידה" שאינה מדוייקת מבחינה לשונית, כדי לחדד את החומרה במעשיו. המונח היותר מדוייק מבחינה לשונית למעשיו של ביבי הוא "הפרת אמונים". אבל — המילים "הפרת אמונים" כפי שבאו לידי שימוש בארצנו הן מילים *מאוד מאוד רכות* לגבי מעשיו של ביבי שמפרקים את את החברה הדמוקרטית בישראל ומביאים את ישראל לסכנה קיומית (עקב פירוק החברה לשסעים שנילחמים זה בזה בסגנון "מלחמת ג'ונגל" או "מלחמת שבטים אפריקאים"). עדיין לא הגענו לרמה של מלחמת שבטים אפריקאים זה בזה אבל נגיע לכך אם לא נעצור בזמן.

מעשיו ההרסניים של ביבי בהחלט מצדיקים מאסר שלו לעשרות שנים (כפי שעשו בזמנו לנפוליאון בונאפארטה) כדי שלא יהרוס את החברה הישראלית.

לצערי, החברה הישראלית כרגע אינה מסוגלת להעניש את ביבי בחומרה הרצויה לצורך הבראת החברה: מערכת החוק חלשה מדי, הרס החברה עמוק מדי, המיגזרים "הביביסטים" (המיגזרים המנצלים שהוזכרו לעיל) צברו יותר מדי כוח משחית, יש תהליך התקרנפות במדינה שמאפשר צבירת יותר ויותר כוח בידי המיגזרים הביביסטים.

כרגע יש פחות מדי כוחות פוליטיים שיעצרו באופן מיידי את הנזקים שביבי גורם. למשל, גדעון סער רוצה כנראה באמת לעצור את ההרס של ביבי, אבל גדעון סער מקבל מהימין פחות מדי מדי מנדטים מכדי שישפיע.

מה שאפשר כרגע לעשות, באופן ריאלי, הוא להקים ממשלת אחדות אמיתית, כזו שאינה נוטה לאף צד מדיני (שמאל או ימין). ממשלה אחדות זו תתעסק רק בעניינים הנוגעים למבנה החברה בישראל.

בשום פנים אסור להותיר בידי ביבי כוח להשחית, בוודאי לא נשיאות (שהיא קרש קפיצה אפשרי לדיקטטורה נוסח ארדואן או נוסח פוטין).

כמו כן אסור לאפשר לנפתלי בנט שהוא מהדורה חדשה (לא מרשימה במיוחד) של נפוליאון. בנט מנסה לתפוס את השלטון בדרכי מירמה (דמגוגיה, דיבור דו משמעי) תוך ניצול החולשה העכווית של השלטון במדינה.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים