בתשובה לkozmo5449@gmail.com, 01/04/21 19:10
ביהמ"ש: התנהלות היועץ המשפטי פגומה 735107
יש לך כמדומני טעות בהגדרת תפקידו של היועץ. תפקידו לספק שירותי ייעוץ משפטי לממשלה, היטיב לסכם זאת דוד בן גוריון:
"אין, לדעת הוועדה, הוראה מפורשת בחוק אם "חוות דעת היועץ בענייני חוק ומשפט מדריכה את הממשלה כל עוד לא פסק בית המשפט אחרת", אבל בדרך כלל על הממשלה להתייחס לחוות דעת משפטית של היועץ כאל חוות דעת המשקפת את החוק הקיים, עם זאת רשאית הממשלה להחלט כיצד עליה לפעול לפי שיקול דעתה היא"
וכן:
"חייב היועץ המשפטי להתייעץ עם שר המשפטים (להלן - השר) ולפעמים גם עם הממשלה, הייחוד בעניינים שיש להם גם משמעות ביטחונית, מדינית או ציבורית. היועץ אינו מחויב לקבל דעת השר או הממשלה, אלא מכריע לפי שיקול דעתו. היועץ חייב למסור לשר מזמן לזמן, ובכל מקרה שיידרש על ידי השר, דין וחשבון על פעולתו"
ולבסוף:
"כשהשר אינו מקבל דעת היועץ - הוא יכול לקחת לעצמו הסמכות לגבי עררים, עיכוב הליכים משפטיים והעמדת עבריינים למשפט בחוקים שבתחום סמכותו. משנטל השר לעצמו סמכות זו אין עוד היועץ יכול להשתמש בסמכותו לאותו עניין; אבל אין השר יכול לפעול אז על ידי היועץ - אלא בעצמו או על ידי פקידיו."
מקור: פרוטוקול ישיבה ג/התשכג של הממשלה - ל' בתשרי התשכ"ג - 28.10.62 עמ' 44 ואילך. רה"מ התייחס בדבריו לועדת אגרנט שדנה בסמכויות היועץ המשפטי לממשלה לאחר שנתגלעו חילוקי דעות בינו (גדעון האוזנר, שידוע כתובע במשפט אייכמן) לבין שר המשפטים הממונה עליו, דב יוסף (הפתעה: אותו דב יוסף הידוע לשמצה ממשפט קסטנר).
דרך אגב, אותה ועדה גם קבעה במפורש כי ""שר המשפטים רשאי ליטול לעצמו את סמכויותיו העיקריות של היועץ המשפטי לממשלה אם אינו מרוצה מתפקודו". מכיוון שבית המשפט קבע כי פגם נפל בהתנהלותו של היועץ המשפטי לממשלה, הרי ששר המשפטים חייב ליטול לעצמו את סמכויותיו. מכיוון ששר המשפטים הקודם התרשל בכך (ויש שיאמרו - התרשל בכוונה), הרי שעל ראש הממשלה (גם בממשלת מעבר) למנות שר משפטים חדש ולא רשלן כקודמו, שיטול לעצמו את סמכויותיו העיקריות של היועץ המשפטי לממשלה, ועדיף שבהזדמנות זאת גם יפטר אותו, יפתח בחקירה נגדו (על השוחד הגלוי שקיבל מהרמטכ"ל בזמן היותו פצ"ר, בתמורה לסגירת התיק נגדו), ויחלט את נכסיו בעוון היותו חלק מארגון הפשיעה של ברק.
ביהמ"ש: התנהלות היועץ המשפטי פגומה 735108
שמת לב שנתניהו, שחוזר ואומר שהמציאו עבורו אישומים, מעולם לא הפנה את ההאשמות שלו כלפי מנדבליט במפורש?
אפילו כשרינה מצליח שואלת אותו אינספור פעמים "מי תופר לך?" "מנדלבליט תופר לך?" הוא מתחמק מלהגיד. "אני אגיד לך בדיוק" הוא אומר, ואז מצליח בכשרון רב לא לענות.

למה אתה חושב שמנדלבליט תפר לנתניהו תיקים? צריך מניע חזק מאוד לעשות דבר כזה. מהו המניע הזה לדעתך?
ביהמ"ש: התנהלות היועץ המשפטי פגומה 735111
המניע של מנדלבליט מאד פשוט. הוא מוחזק בגרון (עפ"י עדותו המפורשת) ע"י ארגון הפשיעה של צאלאח א-דין, בגלל השוחד (העלאה מיותרת לחלוטין לדרגת אלוף, שלושה חודשים לפני פרישתו, שמשמעותה החודשית 12 אש"ח כפנסיה תקציבית - ההפרש בין שכר אלוף 68 אש"ח לבין שכר תא"ל 56 אש"ח, שזה יוצא 144 אש"ח בשנה, או מעל עשר מליון ש"ח טיבין ותקילין ע"ח משלם המסים מגיל 47 ועד 120, מקור דהמרקר), שקיבל בהיותו פצ"ר מגבי אשכנזי תמורת סגירת תיק הרפז - "אני אסגור לך את העניין" (מקור: איילה חסון)
ארגון הפשיעה של צאלאח א-דין מצדו רוצה לנקום בביבי (ולאיים על שאר נבחרי הציבור שלא יעזו לגעת להם ב3% צבירה <מקור https://www.themarker.com/misc/1.451656 דהמרקר> ) מאז שביטל להם, ולשאר חזרזירי הסוציאליזם, את הפנסיה התקציבית.
שודדים אתכם ואתם פועים "רל"ב רל"ב"
ביהמ"ש: התנהלות היועץ המשפטי פגומה 735148
כסף? זה המניע? (ולא כל כך הרבה כסף).
אם אני מבין נכון אתה אומר ששי ניצן תפר לנתניהו תיקים על זה שביבי (לבד? הוא ולא שרף?) לקח לו ולחבריו מהפנסיה הנדיבה מדי שהם קיבלו (זה הבסיס לכל התאוריה שלך, אבקש קישור על זה) וניצן השתמש במנדלבליט כשיש לו עליו מנוף לחץ מפרשת הרפז.
זה הסיפור? כמה עובדי מדינה ממורמרים על זה שקיצצו להם בשומני הפנסיה והם הולכים על פוטש?
ביהמ"ש: התנהלות היועץ המשפטי פגומה 735155
פרשת הרפז התפוצצה הרבה אחרי שמנדלבליט הועלה לדרגת אלוף, כך שהקישור בין השניים מופרך, אבל בוא. אם אנחנו אמורים להאמין שנתניהו העניק מיליארדים לאלוביץ' בתמורה לכתבות רכילות ב''וואלה'', אזי כל מניע בא בחשבון, קלוש ככל שיהיה.
ביהמ"ש: התנהלות היועץ המשפטי פגומה 735154
מנדלבליט הועלה לדרגת אלוף שנתיים לפני פרישתו, ולא שלושה חודשים.
ביהמ"ש: התנהלות היועץ המשפטי פגומה 735192
אבל הכל היה מתוכנן מראש. Q anon בטח מעורבים.
ביהמ"ש: התנהלות היועץ המשפטי פגומה 735267
אני לא מבין, איך אתה מסתמך על ה"אמינות הירודה" "של הבטאון הגרמני בשפה העברית"?

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים