בתשובה לשוטה הכפר הגלובלי, 06/05/22 13:05
סטטיסטיקה 748225
יש לי ניסיון לא זניח עם כלבים‏1, והאינטואיציה שלי עומדת בניגוד גמור לשלך. אמנם נשמע לי סביר שיש איזשהו הבדל אינהרנטי באופי ובאגרסיביות של גזעים שונים‏2, אבל אני די מפקפק בכך שההבדל בין הגזעים גדול במיוחד ביחס לשונות בין כלבים אינדיבידואלים, ואני ממש משוכנע שכל הבדל כזה בטל בשישים ביחס להשפעה של חיברות ואילוף.

באשר לסיפורך: אתן כקונטרה את הכלב הנוכחי שלי. מדובר בגוש ידידותי וחברותי שבעשר השנים שאנחנו מכירים אפילו לא העלה על דעתו את האפשרות לתקוף אף אדם או כלב אחר, אבל גם הוא נוהם, כחלק מרוטינת המשחק שלו, באופן שכנראה היה נראה לך כמו הפגנת אגרסיביות בלתי-ניתנת לערעור‏3. אז לא הייתי ממהר לקפוץ למסקנות על סמך התצפית שאתה מתאר.

1 כחובבן, אני לא מאלף או וטרינר. הרזומה שלי: מילדותי המוקדמת ועד היום (פרט לכמה הפוגות) תמיד הרכב משפחתי הגרעינית היה מיקס של הומו-סאפיינס וזאב-אפור. בנוסף אירחתי בביתי, במסגרת אומנה או בייביסיטינג (לתקופות משתנות שאורכן הטיפוסי היה כמה שבועות), מספר דו ספרתי של כלבים מאד שונים זה מזה במוצא, בגודל, בגיל ובאופי (כנראה לא יותר מ-‏40, די בטוח שיותר מ-‏20). אסייג ואומר שההכירות שלי עם כלבים גזעיים היא שטחית.
2 ובוודאי שבתכונות פיזיות, כמו מהירות, משקל או כוח.
3 אילוסטרציה.
סטטיסטיקה 748231
מסכים. גם אני חושב שבענייני תוקפנות כלפי בני אדם החיברות והאילוף של הכלב חשובים מהגנים שלו. אם אפשר לחנך כלבים להיות ידידותיים לחתולים, ארנבות וציפורים- קל וחומר לבני אדם.

3 מזכיר לי את הבדיחה העתיקה- למי להאמין? לראש או לזנב?
סטטיסטיקה 749595
סטטיסטיקה 748232
ברור שאתה יודע על הנושא הרבה יותר ממני, כך שאסתפק במה שכבר כתבתי.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים