האנשים שלנו בחלל 75744
בימים אלה אמור לצאת סוף סוף האסטרונאוט הישראלי הראשון לחלל לפחות הראשון מאז אליהו הנביא לפני 2800 שנה.
סופריע הספרות הקלה הישראלית ,בכל אופן לא חיכו וכבר בשנות השישים פורסמו כמה סדרות של ספרות קלה לילדים ומובגרים על עלילותיהם של ההרפתקנים הראשונים בחלל ,מסעותיהם בכוכבי לכת שונים במערכת השמש ומאבקיהם בחייזרים מרושעים ,מפחידים וסתם מוזרים.
אחת הסדרות האלה שנכתבה עבור ילדים בידי המחזאי המצליח לעתיד אלי שגיא ( מחבר "אימי הגנרלית " אחד המחזות הישראליים המצליחים של כל הזמנים,והמקבילה התיאטרונית לל"ספרות הקלה "ש בה אנו עוסקים כאן ) הייתה סדרת "הרפתקאותיו של קפטין יונו" עלילות ילד אסטרונאוט .
ואנשי צוות ספינת חלל בכוכבי לכת שונים במאבק עם אויבים מסתוריים. עוד על סדרה זאת :מכוכב חמה ועד צדק "
סידרה נוספת שעסקה באסטרונאוט שעליו נאמר במפורש באחד הספרים שהוא ישראלי לשעבר שנולד ב"עיר גבול של הפדרציה האסיאנית בשם תל אביב" הייתה סדרת "ראל דארק כובש החלל "בהוצאת רמדור .
ועל כך ראו "האיש שלנו בחלל"
אנחנו מברכים את האסטרונאוט הישראלי הראשון בחלל ,הראשון מאז ראל דארק ..
פלאש גורדון של ישראל 75745
עוד סדרה שיצאה לאור בו זמנית עם קפטין יונו ב-‏1963 הייתה סדרה של הוצאת רמדור על עלילות הגיבור האהוב פלאש גורדון. פלאש גיבור הקומיקס וסדרותה קולנוע האמריקניות היה אהוב מאוד בארץ ישראל המנדטורית כפי שהעיד לא פחות מהסופר עמוס עוז בספרו "באור התכלת העזה " שם הוא מספר כיצד פלאש גורדון הנהיג את את עוז הצעיר וחבריו במשחקים דמיוניים שונים .
הסיפורים הישראליים בהוצאת רמדור נכתבו בידי סופר ישראלי ,חיים גיבורי ,ממחברי ביל קרטר וטרזן.
פלאש גורדון היה כה פופולארי עד שהסופר מירון אוריאל הפגיש אותו בהוצאה אחרת בכמה הרפתקאות שונות עם איש הג'ונגל טרזן ובנו בוי,במאבק נגד פולשים מפלצתיים מהחלל שהשמידו את מרבית כדור הארץ כולל תל אביב!
פלאש גורדון הישראלי

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים