בתשובה לצפריר כהן, 06/07/23 8:52
הארץ וגזענות 759612
אקל, ואומר, שהפעם היחידה ש"גזענות ערבית" מופיעה בכל האתר של המזבלה 'הארץ'... היא ממרץ 2008, וזה רק לגבי גזענות ערבית נגד שחורים ובכלל - הועתק מה'גרדיאן'. אבל 'גזענות ערבית' נגד יהודים?

כי כל אדם שמעז לפחד מגזענות ערבית [הרוצחת] היא/הוא מושמצים, וכל הההגדרות ממחה"ע השניה נשלפות בשטף עם השוואות הכי מטורפות.
הארץ וגזענות 759613
לא יודע מה זה גזענות ערבית, אבל קראתי בעבר כתבות בהארץ על אנטישמיות בעולם הערבי, אם זה עוזר.
הארץ וגזענות 759616
סליחה, לא, זה לא עוזר, אני מדבר על גזענות ערבית בארץ וברשות.

כי הרי רק אנשים שאינם ערבים מסוגלים להיות גזעניים. במוח החולני הגזעני של הארץ Haaretzism.

לצטט משפטים מהמסגדים ברשות? ולא רק על קופים וחזירים ולא רק על הכחשת השואה...

או ה-‏78 אחוזים מהפלסטינים בעד טרור (סקר פלסטיני 2023)? או ה-‏95 אחוז אנטישמיים לפי ה- ADL ב-‏2014?

או רבבות (!) הלייקים לקליפים של הטיק טוק בנוסח הנוער ההיטלראי - כשגזענים ערבייים נטפלים לחרדים שאפילו לא משרתים בצבא ה"כיבוש"?

וכל מעשה טרור מ-‏1920 (עם או בלי הקריאות אדבאח אל יאהוד), לחפש יהודים - נקי מגזענות - עם כל התירוצים הפוליטיים? גרועים יותר הפרטים האכזריים, האונס, דקירות, כשהורגים כמו עם גרזן? בא מאהבה?

או מאות הפוסטים פרו היטלר מערביי הארץ?

וכל החגיגות בפומבי ללא שום בושה כשיהודי נרצח?
הארץ וגזענות 759619
לא בעיה למצוא פגמים אצל אחרים. כי הרי האחרים תמיד אשמים. אבל מה שיותר מעניין זה למצוא פגמים אצלנו, כי אותם אפשר לתקן.
הארץ וגזענות 759620
לגבי מה שכתבת "פגמים אצלנו" ,אם המטרה הייתה "לתקן", אז למה להכפיש דוקא באנגלית? ויותר גרוע, יש כל כך הרבה דוגמאות של שינויים בין המלים בעברית לבין האנגלית במאמרים (אפילו בחדשות לפעמים) - יותר בוטה ויותר מגעיל! ברור ש'הארץ' 'משדר' לאויבים, בפרט מבחוץ.
___

נקודה להבהיר, להגדיר כל מי שמפחד לגור ליד ערבים כאילו גזענות, זה לא ממש נכון. הקמפיין הזה בא במיוחד מ'הארץ', במקור. למעשה, יש דאגה ופחד אותנטיים [https://www.jpost.com/opinion/op-ed-contributors/isra...].
הארץ וגזענות 759939
דוגמא אחת לגזענות ערבית.
הארץ וגזענות 759940
גזענות?
הארץ וגזענות 759942
כן.
הארץ וגזענות 759948
לי זה נראה כמו לאומנות ולא גזענות.
תסביר
המפלגות הערביות בכנסת 760411
כדי להסביר זאת אפתח ברשימה חלקית‏1.
מנסור עבאס, צמרת רע"מ
ערכו ביקור תנחומים אצל משפחת פאוזי נימר, ישראלי שאחראי לרצח רחל ברסלר, חיים מניקוביץ וויקטור גואטה. לאחר שזה נפטר בעזה ממחלה, הוספד נימר כגיבור גם ע"י בל"ד וחד"ש.
באו לחזק את ידי משפחת בכרי, ששני בניה נדונו למאסרי עולם על סיוע לרצח מרדכי יהודה פרידמן, מרלן מנחם, מייסון אמין חסן, רב סמל רוני ע'אנם, סמל עומרי גולדין, סמל יפעת גבריאלי, שרי גולדשטיין, אדלינה מקונה ורבקה רוג'ה.
הם גם לא פסחו על חיזוק ידיהם של משפחות אלו שהשליכו רימונים על אזרחים יהודים בחיפה.
ח"כ סעיד חרומי דרש את שיחרורם של מי שעשו לינצ' ביהודים ושרפו את בתיהם.

אחמד טיבי
הספיד את "האם הגיבורה" של אחד מן השניים שחטפו את החייל אברהם ברומברג וירו בראשו.
הצטלם מאכיל במרק את מי ששלח את רוצחיו של ברומברג.
הצטלם מחובק עם עלי עמריה שהשליך רימונים על אזרחים בחיפה ב-‏1988, עם בילאל חטיב שדקר חייל, עם מוחמד זיאדה ועם מוכלס בורג'ל שהשליכו רימונים על אוטובוסי נוסעים.
ויש את נאום השאהידים שלו ברמאללה

חד"ש
פירסמו שיר לכבוד האדם שעמד מאחורי רצח שולמית אברמוביץ', דוד אנחוביץ, שמעון בן ארויה, אלתר ביטביץ, פרידה בריטביץ, מרים אורן, פרלה הרמלה, זאביק וידר, אברהם וייס, חוה וייס, עמירם חממי, אנה יעקובוביץ', ג'אורג' יעקובוביץ', לולה לבקוביץ', שרה לוי, מריאן למן, פוטוק נעימי, אליהו נקש, אדית פריד, אנדרי פריד, אלעזר קורמן, יהודית קורמן, דבורה קרים, מיכאל קרים, חנה רוגן, קלרה רוזנברגר, עירית רשל ויוליה תלמי.
לאחר שחוסל, ערכה תנועת הנוער של חד"ש תהלוכת מחאה לזכר אחמד יאסין, מייסד תנועת החמאס, שבאמנתה הוא מפרט את הכורח ההיסטורי בהשמדת היהודים בעולם, פעילות אותה ממשת תנועתו באופן מקומי ככל יכולתה.

לא מדובר כאן בהעלאה על נס של אקטיביסטים שבין שאר מעשיהם למען הציבור הערבי הם גם פגעו ביהודים. כל שנדרש מהם לצורך קבלת שבחים, סיוע והכתרה כגיבורים ע"י המפלגות הערביות הוא רק רצח ברים, נשים וילדים בני ארצם, שמזוהים כבעלי מוצא אתני מסויים.

באשר לביקור בג'נין, הם יכלו כמובן לפקוד קורבנות אזרחיים של האירועים, ללא הבדל דת גזע ומין. אבל מאחר וקברי האזרחים היחידים שקשורים למבצע בית וגן הם של בני ארצם היהודים, הסתפקו ראשי המפלגות הערביות בעליה לקברי חברי האירגונים שרצחו אותם.

כאמור, מדובר ברשימה חלקית, שאינה כוללת את רוב המעשים וההתבטאויות של הנ"ל. היא גם לא כוללת את תנועת בל"ד, שאיכשהו מצליחה לצייר את הנ"ל כמתונים, החל מעזמי בישארה‏2 ועד היבה יזבק. אבל נדמה לי שהטיעון כבר די ברור.

בוא נדמיין תנועה יהודית לאומית שמהללת יחידים ואירגונים שכבר רצחו אלפי גברים, נשים וילדים, ברובם לא חמושים, בשל מוצאם הערבי. היא ממשיכה לסייע למשפחות הרוצחים, מתווכת בין אירגוני הרצח כדי שיגבירו את שיתוף הפעולה בינהם (שחלקם קוראים לפתרון של הבעייה הערבית בעולם). בעיתות מתיחות היא מלהיטה את תומכיה בערים המעורבות לפרוע בשכניהם הערבים.

ניתן כמובן לרקוח טיעון לפיו מדובר בלאומנות יהודית בלבד‏3. עדיין, לרובנו לא יהיה ספק במקרה כזה כי מדובר בתנועה שיש לאסור את פעילותה עפ"י סעיף הגזענות בחוק העונשין סימן א'1, וכן להעמיד לדין את ראשיה ואפילו את פעיליה. כמובן שאין מה לדבר על ריצה לכנסת של תנועה מסוג זה‏4.

1 רוב הדוגמאות נזכרות אצל קלמן ליבסקינד, מעריב
2 חיזבאללה ניצח ולראשונה מאז ‎1967 טעמנו את טעמו המתוק של הניצחון
חשד לטיווח ירי חיזבאללה
3 סעיף 17 בטיעון: כל ערבי שמתגייר מתקבל אצלנו בזרועות פתוחות כך שבוודאי לא מדובר כאן בסוגיה של גזע
4 חוק יסוד הכנסת, סעיף 7א.(א)
המפלגות הערביות בכנסת 760415
OK. בפעם הבאה לא נצביע עבורם אלא עבור אב"ג, ארי שמאי, ערוץ 14 והמנוול של הסיגרים.
כן, ואתה בהחלט גם די גזען. הבעיה הגדולה של הישראלים כרגע היא אחמד טיבי והיבה יזבק. הם מי שמריצים אלפי ישראלים כרגע לחפש רילוקיישן.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים