בתשובה לגדי, 06/07/23 3:35
השפה החולנית והבזויה של 'הארץ' 759614
אה, אז אתה לא בוט. אני מתנצל.

המאמר המדובר ב''הארץ'' הוא באמת גועל נפש של ממש.
השפה החולנית והבזויה של 'הארץ' Haaretzism 759615
תודה. להיות ימני או שמאלני - זה דבר אחד אבל הסתה בכל העולם לאנטישמיות זה נורא ואיום. וזה לא מהיום. כבר ב-מרץ 3, 2009, התריעה מלני פיליפס במאמר "עלילת דם של הארץ', ג'פרי גולדברג מתריע במיוחד מ-‏2016 שהחומר שלהם שוה לניו נאצים, חביב רטיג גור הזכיר באותה שנה (מה שאומרים) שהארץ משתמש במלים כמו "פשיזם" בשביל קליק באיטס click baits. הפעיל הנודע למען יהודי בריה"מ איזי לייבלר המנוח ז"ל חשף את פרצופם כבר ב-‏2007 "Shame on Haaretz", הזבל של הארץ נהיה יותר גרוע משנת 2000, אחרי שנכשלו במבחן הלינץ' של נחום ברנע. ובכלל, כל הקריקטורות עם אפים ארוכים על חרדים... מה הפלא שקוראים ל'הארץ', 'השטירמר'? ולא רק יעקב נאמן. כל השיגרה שוב ושוב, כל שבוע, לצייר יהודים כאילו "גזענים" - מזכיר שיטת הניאו נאצים, ועיסא נח'לה שעבד איתם. ברור שגדי טאוב צדק (ינואר 2023) שהאשים את 'הארץ' בשמן למדורת האנטישמיות בכל העולם. לא יודע בכמה שפות אתם שולטים, אבל במשך השנים, מעיקרי ה"מקורות" שנאצים "מבססים" את הפוסטים שלהם, זה אתר השנאה והשקרים 'הארץ'.
השפה החולנית והבזויה של 'הארץ' 759618
דוגמא קטנה. עוד לפני שהתפרעו אלפי ערבים על רקע גזעני במה שמכובס היום לקרוא לזה "לאומני"... במשך שבועות הציקו גזענים ערבים לחרדים באפריל 2021, עוד לפני פעולת 'שומר החומות'.
וניר חסון חיכה בסבלנות, אף מילה על התופעה שבנט הגדיר שמזכיר תקופות אפלות...רק חיכה ל...רגע שהיתה מחאה נגד השנאה הזאת, וכששנים וחצי נערים צעקו משהו ... אז הוא היה עם כל המהלכים full gear עם השפה הקיצונית כמו שב'הארץ' יודעים להשמיץ. והגזמות על מי שצעק או כמה שצעקו ולמה התכוונו. והכותרת שלו היתה משלוח מנות להיטלריסטים בחו"ל...
השפה החולנית והבזויה של 'הארץ' 759622
אוקיי, אז "הארץ" הוא נורא ואיום. מה ההמשך?
הארץ הוא עיתון. בעיתונים כותבים כל מיני דברים איומים. פעם שר הפנים סגר שני עיתונים לתקופה קצובה בגלל שהם כתבו דברים איומים. זה היה ב 1953. העיתונים עתרו לבג"ץ וקיבלנו את פסק הדין האקטיביסטי והמכונן בכל תולדות המדינה- פס"ד "קול העם".
השופט אגרנט קבע שם שחופש הביטוי הוא זכות עילאית, ואין לפגוע בה. כתב השופט אגרנט:
"העקרון המדריך צריך להיות תמיד: האם, עקב הפרסום, נוצרה אפשרות של סכנה לשלום הציבור, שהיא "קרובה לוודאי"; הגילוי של נטיה סתם בכיוון זה, בתוך דברי הפרסום, לא יספיק כדי מילוי דרישה זו."

אחד חושב שהארץ כותב דברים איומים ונוראים, והשני חושב שערוץ 14 משדר דברים איומים ונוראים.

שמע, כשח"כ הרב כהנא נאם בכנסת כל חברי הכנסת יצאו מאולם המליאה, כולל גאולה כהן. בגלל כהנא תוקן חוק יסוד: הכנסת ונוסף לו סעיף 7א שמגביל את הזכות להיבחר לכנסת.
היום תלמידו של כהנא לא רק שהוא חבר כנסת, אלא הוא שר בממשלה. תמשיך לדבר איתי על גזענות.
השפה החולנית והבזויה של 'הארץ' 759623
אם הרחבת את הנושא, אז ארחיב גם....

___

"אהבה" של ח"כ

לא מגן על כהנא ואפילו לא מקדם מאחזים וכו'. הח"כ שאתה מדבר עליו הצהיר בשנה שעברה שהוא לא מגן על הגזענות. ושהוא נגד טרוריסטים ולא נגד ערבים. הח"כ מהצד השני (אחמד טיבי) שצעק וצועק בכל הזדמנות (גזענות/גזענות) או כל ח"כ שקשור לראאד סלאח (זה ההוא עם עלילות הדם העתיקה על דם ילדים) הוא לא יותר טוב. אתה באמת חושב שחנין זואבי, עידה תומה סולימאן או איימן עודה שונאים יהודים פחות רק בכלל שעוטפים את זה תחת הדגל "נגד הכיבוש"?

___

הנושא - הנזק של 'הארץ' בכל העולם

אבל מה כל זה קשור להרס ש'הארץ' עושה ועשה עשרות שנים בכל העולם (עם הנרטיב המנופח שלהם) נגד כל עם ישראל?
הכוח של העיתון הזה הוא כי הוא נהנה מהתהילה ההיסטורית שלו (לפני שירד מהפסים) עורכים בויקיפדיה מעתיקים אותו כאילו הכל אמיתי והמיתוס בעולם שהוא "פשוט ליברלי" ותו לא... ושהוא כאילו משקף הצד ה"ישראלי" כביכול.

(לא הבנתי מה קשור ערוץ זה או אחר שמשדרים לקהל בארץ ולא לעולם).

_____

מהות השנאה

בקשר לכל הענין ערבי-ישראלי (מבלי להיכנס למרכיבים הפוליטיים), השנאה בנויה על שני מרכיבים: אתני ודתי:

'רקע היסטורי':

(1) גזענות ערבית אתנית.

הערבי הראשון שלא היה מוסלמי - שהתחיל לעבוד עם גבלס בתעמולה נאצית בארץ היה עיסא בנדאק.
[Issa Basil Bandak عيسى باسل البندك]
באוקטובר 1933. [https://www.jta.org/archive/from-bethlehem-to-paris-a...],
הגם שהעיתון 'פלסטין' Filastin כבר שיבח את היטלר במאי באותה השנה והצדיק אותו נגד היהודים.

(2) אי סובלנות איסלמיסטית.

הראשון כנראה היה השייך העיוור ב-‏1913
[Sheikh Suleiman al-Taji al-Faruqi سليمان التاجي] [https://books.google.com/books?id=Lzs48d3tudsC&pg...]

ואחריו המופתי הידוע לשימצה (שהשתמש באל אקצה כדי להסית את ההמונים בלהט "דתי")- מעשיו בין: 1920-1945:
מנבי מוסא כשהמציא את הקריאות אדבח-אל-יאהוד; הפרעות בחברון על חרדים שלא היו ציוניים; הפארהוד שהוא הסית: שיש אומרים שאלף נשחטו; הטיוטה שמצאו בו הוא דורש שגרמניה ואיטליה יאכפו את חוקי נירנברג על יהודים בארצות ערב; תכנון המשרפות בדותן לכל יהודי המזרח התיכון; השתתפות בכנס היטלראי אנטישמי בקרקוב בקיץ 1943; ביקוריו במחנות ריכוז; התערבות נגד אלפי ילדים שלא ימלטו לארץ ב-‏1943; שידוריו ברדיו להרוג יהודים באשר הם... ועוד. הוא היה מקובל בין / ומייצג את רחבי העם הערבי-פלסטינאי עוד ב-‏1946 לפי אדוארד סעיד...
השפה החולנית והבזויה של 'הארץ' 759624
אוסיף לבירור שאני נגד כל פרובוקציות של חוליגנים או של ח''כ. אבל הבחירה בשימוש במונחים של מלחה''ע השניה רק על הצד הקיצוני הלא-ערבי, זה מה שעושה תהודה בכל העולם. כמו שכתבתי, הבעיה היא בנרטיב. כמו שהנרטיב של הרשות הפלסטינית 'איך' שהיא משדרת ב''חדשות'' שלהם (אותו נרטיב שהוא הבסיס לטרור-גזעני והגברת השנאה) או אל ג'זירה וכד'.
השפה החולנית והבזויה של 'הארץ' 759630
אתה כועס על "הארץ". זכותך. מה אתה רוצה לעשות בקשר לזה?

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים