בתשובה לkozmo, 25/07/23 19:19
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760009
במעוזי השמאל ? כל מי שלא קיבל זימון למודיעין או טיס.
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760010
בחור בן 18 שהוא בן למשפחה מ׳מעוזי השמאל׳ חושב כמו הוריו? מקבל את עמדות הוריו?
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760014
לא יודע. אני רק יודע שאין הרבה חדוות גיוס ברעננה וכפר סבא.
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760016
יש סקרים שנערכו בקרב בני נוער ממשפחות שמאל והמרכז בנושא ? אולי יצר המיליטריזם בגיל 18 גובר על יצר הסקרנות ללמוד מדעים ?
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760044
התצפית שלי היא אנקדוטלית, ודי ישנה.
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760057
לפי הכתבה הזאת ב"כלכליסט" היום (שהכותרת שלה היא "העשירונים הגבוהים נושאים ברוב הנטל של השירות בצבא"), בין היישובים המובילים בארץ בשיעור הגיוס / שיעור היוצאים לקצונה / שיעור הקרביים, יש את עומר, מיתר, מודיעין-מכבים-רעות, הר אדר, מועצה אזורית לב השרון, שוהם, כוכב יאיר, זכרון יעקב, כפר ורדים וסביון. אמנם לא רעננה וכפר סבא, אבל די דומה.
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760723
אודי אדם: “כל אחד יכול להתחמק – בת”א משתמטים יותר מהחרדים”.
האלוף המיל’ אודי אדם מודה כי גיוס החובה בישראל לא אפקטיבי: יש יותר מיועדים לשירות ביטחון שלא מתגייסים מסיבות שונות, בהשוואה לאלו שאינם מתגייסים מסיבות דת • “הרבה נוער מתל אביב לא משרת”.
חיים טוויל, כ"ב אדר התשע"ח / 09.03.2018
חרדים 10
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760740
אין לי דרך לבטא בפנייך את חמת הזעם המטורפת שמעורר בי השקר הגס, המתועב, כפוי הטובה והחצוף שאת מסייעת פה בהפצתו.
אני לא בא בטענות למי שמשתף את מה שהוא מאמין בו. אבל מתוך הנחה שזוהי האמת המקובלת בקהילה שלך, אני למד שהקהילה שלך שקועה עמוק עמוק בעולם הכזב, עד שרק מעטים שם מסוגלים להבחין בין אמת לשקר.
אתן רק שני מספרים שידגימו כמה מה שאת מאמינה בו הוא כזב גמור:
אחוזי גיוס לפי ערים 2015
תל אביב יפו 76.8%
בני ברק 15.6%
הבערות והתמימות של החרדי מן השורה הופכת לזדון, רשעות, עזות מצח שהיא עמידה על דם רעך בכל מובן של המילה, כאשר מדובר באנשים בקרבכם המנפקים לכם את השקרים הנאלחים הללו וקרוב לודאי עושים זאת ביודעין.
באחת מתגובותיך הקודמות פרשת רשימה של פגיעות בחרדים תחת הכותרת של התנכלות השמאל לחרדים. גם זה היה כוזב. רוב מוחלט של המקרים שתארת כלל לא תארו התנכלויות של אנשי שמאל לחרדים. הם תארו התנכלויות של חילונים לחרדים. אולי אינך יודעת זאת, אבל הציבור החרדי אינו פופולארי, בלשון המעטה, לא רק בקרב שמאלנים, אלא גם בקרב ימנים, מסורתיים ואפילו דת"לים. ברוב האינצידנטים שתארת כלל אינך יכולה לדעת אם התוקף היה שמאלני.
אני נתקל לעתים מזומנות יותר ויותר, במחנה שלנו, בביטויי שנאה שחלקם ממש אנטישמיים, כלפי חרדים. מתברר שלא כל אחד יודע להפריד בין ציבור שלם שרובו אנשי עמל וכבוד לבין הנהגה נפשעת המוליכה את הציבור הזה לתהומות של כזב, אנטי-חברתיות וחוסר אנושיות.
אם יש את נפשך לדעת מנין פרצה השנאה הרעילה הזו, דעי לך שלהתבטאויות, כמו מה שכתבת כאן, יש יד ורגל בכך.
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760754
ובערים יותר חילוניות מתל אביב (שלמרות האייקוניות שלה מכילה מגוון אוכלוסיות), אחוזי הגיוס מטפסים ל-‏90%, כמו שאפשר לראות למשל בקישור שלך.
נועה אכן מפיצה פה שקר מתועב ופייק מוחלט שכל מטרתו פרופגנדה והנדסת תודעה.
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760756
א. אפרופו תעמולה והנדסת תודעה, יש כאן גם מידה גדושה של זלזול בקהל היעד, בחזקת "יודע צדיק נפש בהמתו". ההנחה היא שהקהל החרדי הם אנשים כל כך פתאים וכל כך חסרי מושג שהם יקנו כל שטות וכזב.
ב. יש כאן גם את הצד של פליטת פה פרוידיאנית. מי שיודע בליבו שהטיעון כי לומדי הישיבות תורמים לביטחון המדינה כמו חיילי צה"ל, אינו מחזיק מים, מעלה את הטיעון החליפי לפיו החילונים משתמטים יותר.
ג. אגב, אני הופתעתי מאד מ%-י הגיוס הגבוהים ביישובים חרדיים (40% בעיר אלעד). לפי מה שידעתי אין חרדים בצה"ל בכלל. מי שמשרת הם חרד"לים וחבר'ה שהם בדרך החוצה מן הקהילה. המספרים האלו מוכיחים שהחלוקה לדתיים וחרדים היא לנוחות המשתמשים בה. אין קו הפרדה אלא יש רצף ובו רבים הנמצאים במקום כלשהו בין חרדיות לבין דתיות מכל מיני סוגים.
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760757
ג. כבר נתקלנו בזיופים צה''ליים בקשר לגיוס חרדים, כך שלא הייתי ממהר לקבל את זה כעובדה.
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760758
לא במקרה הזה. בבני ברק למשל נכללת גם שכונת פרדס כ"ץ שזה חילוניים. 4 היישובים האחרונים ברשימה זה ישובים חרדיים. אבל בישובים אלו יש גם אוכלוסיה חרד"לית, ש"סניקים ודת"לית והם מסבירים את %-י הגיוס המפתיעים.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים