בתשובה לkozmo, 26/07/23 20:30
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760083
אלו, אורח החיים של החרדים, היו לפני הקמת המדינה - וזה גם קשור בתודעתם ברשימה ארוכה של סעיפים בהתנגדות לגיוס.
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760087
החרדים כקבוצה ובהכללה גסה, אכן מהווים מעין ׳בטן רכה׳ או ׳חוליה חלשה׳ מול ההתקפות נגדם על רקע לאומי וזאת כי היא קבוצה הניתנת לזיהוי מיידי וזאת בדומה ללובשי המדים ‏1. בנסיבות אלו - הייתי רוצה לשאול אותך, האם הנוהג שהשתרש בחברה החרדית במאה שנים האחרונות לפיו ׳לא שינו לבושם׳ עדיין תקף מול הציווים המפורשים על זהירות בנושאי חיים ומוות?
———
1 בדומה בזעיר אינפין, אבל בשונה וטרגי ושואתי, כי לובשי המדים עוד יכולים להגן על עצמם, ואילו החרדים נשחטים בדמיון מצמרר לשנים 41-45.
[-] למען תועלת הדיון, הייתי מציע לך שלא לצטט קטעי עיתונות בשלמות או במקטעים אלא רק בשברירית השורה כשהיא עצמה בחלקה הקטן מקושרת לכתובת האתר אליו מנותבת הכתבה.
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760156
בינתיים רק אבהיר שמסכימה בהחלט שבראש וראשונה, כי מזוהים 'יהודים' בסממנים. במלים אחרות, גזענות ערבית / אנטישמיות מוסלמית.
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760157
לגבי 1941-1945. הצוררים לא הבדילו ברציחות - בין חרדי או לא. הגם שהיתה להם אובססיה מסויימת כשראו חזות חרדית. (זקן+פיאות או במיוחד כשהיו עם תפילין...)

יש גם להוסיף שהרוב פחדו כי הדוגמאות למופת בהפחדה: בהריגת עוד יהודי - הפיקו התוצאות האיומות בהשתקת מרי. מי רוצה על מצפונו לגרום לעוד יהודי הרוג? כל זה כשהתברר עוד תקווה לשרוד, והמלחמה תיגמר בקרוב...
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760118
פשוט לא נכון (ראי תגובה 760050). זה או שקר או בורות.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים