בתשובה לנועה, 27/07/23 19:19
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760180
1. אני שמח לשמוע. סתם, בשביל הסקרנות שלי, האם ההיררכיה אלוהים-מלאכים-ישראל-עכו"ם-חיות מקובלת עליך? (מובן שאינך חייבת להשיב וזה לא יפגע בציון שלך).

2. המאמר אליו קישרת רחוק מלהרשים אותי, בעיני הוא בעיקר נטפל לזוטי דברים ולדקדקנות יתר (מה שקרוי במחוזותינו "ניטפוק") בנוסח "האם השלטון בשטחים הוא דיקטטורה צבאית (לפי ההגדרה במילוג)" - כאילו זה ממש משנה משהו אם מדובר ב"דיקטטורה" או בסתם "משטר צבאי", ולא במהות הטענה לגבי זכויות האזרח של תושבי השטחים. אגב, הקישור מהמאמר מוביל להגדרה במילוג שאין לה קשר למה שכביכול מצוטט ממנה‏1, אבל מאחר ואני לא מתכוון לכתוב ביקורת על הביקורת אין טעם לנג'ס על זה מעבר לציטוטים שהבאתי בהערת הרגל.

אז הכיבוש הוא חוקי (מובא כקביעה, לא כפרשנות אפשרית שמקובלת על מיעוט קטן בעולם), בשטחים פורחת דמוקרטיה שיוויונית (ואם לא הרי זה רק באשמת הרשות), הפלשתינים אינם "משוללי אזרחות ישראלית" מפני שמעולם לא היתה להם כזאת (אגב, טענה לשונית לא תקפה), אין הבדל בין שיח ג'ראח לאביתר וכו' וכו' ad nauseam. אני בטוח שזה מאמר מצויין עבור מי שמשוכנע מתכתחילה בנכונותו, אבל עבור האחרים, וכידוע יש לי מנדט לדבר בשמם של *כל* האחרים, הוא מסוג הקשקושים שחבל לשחת עליהם את הזמן.

אי לכך ובהתאם לזאת, אני משחת עליו את זמני.
_____________
1-
צ̲י̲ט̲ו̲ט̲ ̲מ̲ה̲מ̲א̲מ̲ר̲:̲

"דיקטטורה צבאית, בהגדרתה המילונית, היא משטר הפחדה העוסק בדיכוי שיטתי של אזרחים שאינם מסכנים אזרחים אחרים, בשיטות של עינויים, חטיפות ורציחות המוניות".

צ̲י̲ט̲ו̲ט̲ ̲מ̲ה̲ק̲י̲ש̲ו̲ר̲ ̲ב̲מ̲י̲ל̲ו̲ג̲:̲

"דיקטטורה צבאית -

משטר צבאי הוא סוג של משטר בו הכוח הפוליטי נתון בידי הצבא והמדינה נשלטת ישירות בידי הצבא. כמו בכל דיקטטורה, משטר צבאי יכול להיות רשמי או לא רשמי (מספר שליטים צבאיים, כמו שליט פנמה לשעבר, מנואל נורייגה, אף הקימו ממשלה אזרחית הכפופה להם). במקרים מסוימים ישנו שילוב של משטר צבאי יחד עם ממשלה אזרחית כך שלצבא יש כוח רב אף כי ישנה ממשלה אזרחית.
מתוך ויקיפדיה"
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760354
למעשה, זו כן דיקטטורה.

דיכוי קולות בעזה אתמול:

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים