בתשובה לשוטה הכפר הגלובלי, 03/08/23 15:00
אז, הסיכום הנזקי מהמאבק עד כה 760444
כפי שכבר הראתי בסקירת ההיסטוריה של מושג ה - ״Non violence״ בהקשר של מחאה, אין משמעות המושג המנעות מקונפליקט, המנעות מהתנגשות עם שוטרים או המנעות מהפרת החוק. ממש לא. חסימת כביש והפרת החוק זה לגמרי במסגרת המסורת המקובלת של תנועות מחאה ששמו על דגלן את ה-Non violence לאורך ההיסטוריה.
זה לא שאפשר למצוא דוגמאות ויוצאי דופן לכך שגם גנדי וגם לותר קינג חסמו כבישים (במחאה הלא אלימה של גנדי אפילו חסמו רכבות). זה ממש היה חלק מארגז הכלים שלהם. ההיסטוריה היא שזה ממש הם שהפכו את השיטות הללו לעניין פופולרי מסביב לעולם וזה קיים ממש בהשראתם. חסימת הכבישים‏1 זה התחליף להתפרעויות האלימות ה״רגילות״ שהיו נהוגות לפני תנועות המחאה של ה-Non violence.

וכמה שנוזלים ישראלים חמודים שיושבים על הכביש וממתינים לפינוי, בסגנון ה-Sit-in, זה עוד כלום בתור חסימת כבישים. הנה עוד קצת היסטוריה - מהמחאה של 1964 בניו-יורק. שם הם ממש חסמו גשרים ע״י הגעה ועצירה של *כלי רכב* שלהם על גשרים (ה - "Stall-in") וזאת בדיוק בזמן קריטי/אסטרטגי בכוונה תחילה בו אמורים היו להגיע לאירוע בעיר כ-‏250000 איש, כדי להשיג מקסימום Disruption.

___________________
1 וטריקים אחרים כמו קשירת עצמך בשרשראות ברזל בכניסה למוסד כלשהו, צעדות המונים ברחובות, הפרת חוק בהתרסה מכוונת על ידי קבוצה גדולה כמו במצעד המלח של גנדי וכו׳. דחיפת אצבע לעין של מישהו זה הא׳ ב׳ של מחאות בלתי אלימות. הפגנות מנומסות עם שלטים בעד/נגד מדיניות המיסוי על הקוטג׳ זה לא מה שמתכוונים אליו כשמדברים על תנועות ה-Non violence.
אז, הסיכום הנזקי מהמאבק עד כה 760446
עוד קצת תמונות מה-Stall-in:
ועוד תמונה של אנרכיסטים לבנים פריבילגים: https://i.guim.co.uk/img/media/42ffd51600fee659c8f17b...

גם הפרעה לתנועת רכבות תחתית היתה חלק מהאירוע: http://www.corenyc.org/omeka/items/show/84
אז, הסיכום הנזקי מהמאבק עד כה 760484
תודה.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים