בתשובה לשוטה הכפר הגלובלי, 27/07/23 11:02
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760809
אתה כל כך בטוח שעיתון 'ההרס' [באנגלית] לא מוסיף שמן למדורת האנטישמיות ברחבי העולם?

ולגבי מי קרא את ה'ההרס'.. לא כל כך בטוחה ששולחי הרוצחים לא קוראים עתוני ישראל. בפרט מה"קידמה" וה"שפוי". (ואפילו ש'פאודה' הבטיחה לנו שפשוט המחבלים הם כל כך הומניים... "נוקמים משהו אישי..." ממש, רובם ככולם כאותה פייק-דרמה: כלה שפשוט הרגו את החתן שלה, יעני...)

___

זה גם לא אומר שאני בטוחה במאה אחוז שיש קשר בין מה ששטרסלר כתב לבחירת החרדים.
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760816
בעיקר אני בטוח שמעשי ידינו מוסיפות שמן למדורה הההיא.
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760817
אבוי; מוסיפים.
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760928
למען האמת, אני גם מודה שהקיצונים מבין המתנחלים מוסיפים, אבל אילולא הארץ המנפח והמתסיס ברחבי תבל, מרבית השמן לא היה בשטח.
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760985
העמדה שאת מבטאת מעניקה ל"הארץ" השפעה גלובלית שאפשר להשוות אותה רק לזאת של זקני ציון. איזה כיף שאפשר למצוא איזה נבל מסתורי למחצה - יהיה זה אהרן ברק, אהוד ברק, הארץ, בג"ץ או בצלם - שאפשר לתלות בו את כל האשמה, ולהתייחס למעשי ידינו עצמם כאל משהו בעל חשיבות שולית ("אני גם מודה שהקיצונים מבין המתנחלים מוסיפים") יחסית ל*פרסום* המעשים האלה ברבים (וגם אני מודה: פרסום שלא פעם אינו מדוייק וודאי שאינו מאוזן). נבלים כאלה אמנם נפוצים מאד בסרטים שאני נוהג לראות (אין לך מושג מה את מפסידה! הו, רגע אחד: המן!)) אבל כמעט תמיד החיים צבועים בצבעי פסטל ואינם רישום שחור-לבן.

ראשי מערכת הביטחון פחות או יותר מאוחדים בדעתם שהאלימות המתנחלית דוחפת חוגים רחבים יותר ויותר למעגל ההתנגדות האלימה, ומי שחושב שהעמדה הזאת נובעת מפוזיציה פוליטית צריך להסביר איך זה קורה שכמעט כל ראשי מערכת הביטחון נמצאים בפוזיציה הזאת, וגם לשקול את האפשרות שהוא מחליף בין סיבה למסובב, דהיינו שאולי דווקא הפוזיציה מושפעת ממה שהם רואים בשטח ולא להיפך.

לטעמי דין מוסר השתרש עמוק מדי בשנות הגלות (שעבור ציבור לא קטן נמשכות גם בימים אלה, כשהוא נאלץ לחיות תחת שלטון הרוב החילוני המאוס), והיום הוא בעיקר מכשיל את הרעיון שאור השמש הוא חומר החיטוי הטוב ביותר.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים