בתשובה לשוטה הכפר הגלובלי, 27/07/23 17:11
צביעות שמאלנית, גזענות-ערבית ''פלסטינים'' 760926
זה מלפני כמה ימים:
עיתונאי פלסטיני: תמיד שנאנו את היהודים (כך: הגזענות-ערבית אנטישמיות-איסלמיסטית אומרת:) "המרושעים"(אלגמיינר, 20 באוגוסט, 2023).

כשכתבת על "רוב", מה לדעתך היתה תשובת ה'רוב הערבי' לשאלת אדי כהן, לפני כמה שנים, לגבי היטלר? ‏1

בעניין "המקום בו אנחנו עומדים", האם רוב ה"פלשתינאים" הם נכדי מהגרים או לא? ‏2 (גם לפי שמות משפחותיהם). ההגירה הערבית ההמונית, במיוחד מ-‏1921 ‏3 ,1922, ‏4 שלא היתה רשומה בעוד שההגירה היהודית היתה בקפדנות. בריטי הודה ב-‏1945 שיש 50 מסתננים ערבים לכל מהגר יהודי ‏5, או המורדים שבאו ב-‏1936 מארצות ערביות אחרות ‏6, (חוץ מכ-‏900 ‏7 הבוסנים-הנאצים שבאו לפני מלחמת השחרור לעזור לערבים ללחום ביהודים שלא על כולם ידוע מה קרה בסופם, ועוד).

אגב, מי הם מ"גיבורי" הפלסטינים אם לא מהגרים:
* אחמד שוקיירי.
* פאוזי אל-קווקג'י
* יאסר ערפאת.

בניגוד למיתוס שאתה מצטט על "בחירה" וכו', אני מצביעה על היסטוריה.
____

1.
בטויטר 2 בפברואר, 2019
[لو كان أدولف هتلر على قيد الحياة اليوم .. وتمت محاكمته ، ما هو برأيكم الحكم الذي يستحقه زعيم الرايخ الثالث الألماني .. ?؟

22.6% اعدام
77.4 براءة

(סביר להניח, שרוב עוקביו הערבים, הם מהאיזור).

2.

"ב-‏1939... ה"ספר לבן" המגביל באופן חד את ההגירה היהודית העתידית לפלסטין. זה נועד לפייס את ערבי פלסטין, שרובם הגדול היו עצמם מהגרים או בנים ונכדים של מהגרים שהגיעו להשתתף בשגשוג החדש שהביא היהודים שהביאו את הארץ הנובעת הזו."
Bangor Daily News, Apr 28, 1978, 14

3.

הנשיא רוזוולט הגיע למסקנה ב-‏1939 כי "ההגירה הערבית לפלסטין מאז 1921 עלתה בהרבה על סך ההגירה היהודית במהלך כל התקופה". (JCPA, 2003)

4.
האקדח המעשן: הגירה ערבית לא"י 1922-1833 (גוטהיל, 2003)

5.
"המשטרה מסכימה שהעולים הבלתי חוקיים הערבים מתאימים בין חמישים לאחד יהודים". The Canadian Jewish Chronicle, Oct 19, 1945

6.
מתנדבים ערבים מעיראק, סוריה ועבר הירדן, בראשות פאוזי אל-קווקג'י (John Chalcraft, 2016 - ספר)

7.
"890 מתנדבים מיוגוסלביה ואלבניה שהו במזרח התיכון עד אפריל 1948, לפני הכרזת העצמאות של ישראל ב-‏15 במאי 1948."
890 מתנדבים מיוגוסלביה ואלבניה שהו במזרח התיכון עד אפריל 1948, לפני הכרזת העצמאות של ישראל ב-‏15 במאי 1948. (ג'רוזלם פוסט, 7 במאי, 2008).
___

בונוס 1:
וינסטון צ'רצ'יל ב-‏1939:
"...הם רתמו את הירדן והפיצו את החשמל שלו בכל הארץ. עד כה מלהיות נרדפים, הערבים הצטופפו במדינה והתרבו עד שאוכלוסייתם גדלה יותר ממה שאפילו כל יהדות העולם יכלה להרים את האוכלוסייה היהודית. כעת אנו מתבקשים לגזור שכל זה ייפסק וכל זה יגיע לסיומו. כעת אנו מתבקשים להיכנע - וזה מה שמטריד אותי יותר מכל - לתסיסה הניזונה מכסף זר ומודלקת ללא הרף על ידי התעמולה הנאצית והפשיסטית."
דיונים פרלמנטריים: דו"ח רשמי, כרך 347, בריטניה הגדולה.

בונוס 2:

בחמאס טוענים : "מחצית מהפלסטינים הם מצרים והחצי השני הם סעודים".
ממרי, 23 במאי.2012

==

הערה, ברור שה'כבוד הערבי' שנרמס (דוד נגד גלית 1948/1967), הוא מרכיב גדול בשנאה.
ואצטט עוד משהו ששמעתי על הרב ש"ך זצ"ל, שכשכבשו את הכותל, שלפתע בהיסטוריה אנחנו המדכאים... זה לא נגד המלחמה כשלעצמה. אלא הצביע על עובדה חדשה ומנקודת מבט התורה.
צביעות שמאלנית, גזענות-ערבית ''פלסטינים'' 760943
תיקון קישור של האלגמיינר 10 באוגוסט 2023.
- כאן * עיתונאי פלסטיני: תמיד שנאנו את היהודים (כך: הגזענות-ערבית אנטישמיות-איסלמיסטית אומרת:) "המרושעים"
צביעות שמאלנית, גזענות-ערבית ''פלסטינים'' 760963
אם המסר שאת מנסה להעביר הוא שהיתה הגירה של מוסלמים לארץ במקביל לעליות של היהודים (על גודלה ואופיה יש ויכוח, שכמובן לא מקבל ביטוי באוסף הקישורים שהבאת, אבל בכנות - who cares? אם כל נכד אוקראיני של יהודיה יכול להגיע הנה ולקבל אזרחות, זכויות וסיוע כלכלי תוך רבע שעה מנחיתתו, מה לנו כי נפשפש במוצא סבות סביהם של הפלשתינאים?) - המסר ידוע ומוכר לעייפה. האם כל זה מאפשר להתעלם מכך שבמשך עשורים רבים קיימת תנועה לאומית פלשתינאית, כפי שעולה גם מקישורים רבים אחרים שאת עצמך הבאת כדי להוכיח שההתנגדות לציונות מלווה אותנו כבר יותר ממאה שנה? האם יש למישהו, אפילו אם הוא שייך לעם הבחירה, זכות להחליט עבור מוסטפה מקלקיליה או מוחמד מג'נין תחת איזה משטר הוא יחיה בגלל שהסבא רבא של אמו הגיע הנה מסודן או מסוריה? אפשר, כמובן, למנוע ממנו עצמאות באופן זמני מטעמי הגנה עצמית, אבל המצב הסופי חייב להתחשב בזכות כל אחד מהעמים הנמצאים כאן להגדרה עצמית.

אצלי כל זה מתורגם ל"שניים אוחזים בטלית", ומכאן גם הפתרון לסוגיה, פתרון שכמובן מוכר למאות אלפי אברכים ומן הסתם גם לך. אצלך זה בטח מתורגם למשהו אחר, כך שאת מוזמנת לפרט את המסקנה שלך מהעובדות שהבאת. המסקנות שאפשר להודיע מראש שאינן מקובלות על אף בן תרבות (בהגדרה!) הן טרנספר ואפרטהייד. כל השאר פתוח לבדיקת היתכנות.

אם תותר לי הערה כללית: קישורים ומראי מקום הם לא פעם תוספות מבורכות להודעות, אבל כשהם הופכים להיות ההודעה כולה הם לא ממש עושים את העבודה, מה עוד ששלושה מתוכם מפנים *לספר* שלם. את בכנות מצפה שמישהו ירוץ לקרוא את שלושת הספרים האלה, או פשוט העתקת את כל הרשימה ממקום אחר, שם אולי היה טעם באותם מראי מקום?

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים