בתשובה לנועה, 27/07/23 16:26
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760143
1. לא, הוא לא "מוכיח... על המניע לטרור" (הדגשה שלי). אין ספק שהוא מדגים את *אחד* המניעים, אבל ההתעלמות המוחלטת ממעשי ידינו שתורמים את תרומתם להנצחת הקונפליקט לא מלמד על מחשבה עמוקה מדי.

2. החתונה היתה בודדה, וסיפור צלב הקרס שהבאת היה בודד אף הוא. עכשיו את קוראת לעזרתך "מקרי שמחה" כאילו טענתי משהו כללי על התנהגות הפלשתינאים (אם יש צורך להגיד, אני מתעב אותה). אני מסכים שאין סימטריה בין מה שהוא (בינתיים?) מיעוט יהודי לבין מה שהוא רוב ההמון הפלשתינאי, אבל האם את מסכימה שאין סימטריה גם מבחינת המקום בו הם ואנחנו עומדים? כן, כן, מובן שהכל באשמתם, נחלת אבותינו, עם בחירה, ארץ ההבטחה, תכנית החלוקה וכל הג'ז הזה, אבל הרבה יותר קל לי להבין צעיר ממחנה הפליטים בג'נין שנלחם על זכויות האדם שלו (סליחה את הצמדת התואר "אדם" פוגעת בך) מאשר את אחי היהודים שמתפללים ערבית לאורם של הבתים הבוערים בחווארה. על זה היתה המורה שלי אומרת: ממך ציפיתי ליותר.
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760151
בקשר לצלב קרס שזה כאילו "לא שיגרתי" (היחס לנאציזם בחברה הפלסטינית על רקע השימוש במוטיבים נאציים בהפגנה ליד אביתר) , אני גם משתמשת בכלי שקראים לו אינטרנט ורואה את אהדת הערבים באיזור להיטלריזם, כולל עסקני בי.די אס. שלא לדבר על " מבט לתקשורת פלסטינית" נאומים ותעמולה נגד 'יהודים' ככלל.

--

אם הכוונה על אדמות, אז מלחמת ששת הימים או מלחמת השחרור (שהביאו לכך) היו על רקע "עם בחירה"? תמוה. הגם שדווקא מהצד הערבי ההתנגדות היתה על רקע גזעני.

שמעת איך שהוועד הערבי העליון התנגד על ידי אחמד חוסייני?
הומוגניות בגזע
עוד

הומוגניות בגזע...
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760154
לגבי מה שכתבתי ה'וועד הערבי העליון' (לעיל
)- התנגדות (1947/8) למדינה יהודית על רקע גזעני.

אז הנה לגבי מלחמת ששת הימים (טוהר ערבי): ממשלה ערבית טהורה:

"Shukairy declared two days before the war broke out June 5. He vowed to lead the vanguard of his troops into the Israeli sector of Jerusalem and set up a "purely Arab government" there for all of Palestine."
The Progress-Index from Petersburg, Virginia, June 13,1967, p.4
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760165
תוכלי אולי להסביר במה התמיכה (נניח) של המופתי לפני 80 שנה מצדיקה לפי לוגיקת הויכוח שלך את היודו-נאצים של היום?
ונניח שתמך. אז זה מצדיק משהו?
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760206
לא יודעת אם להתייחס על ה"ספק" שלך בהיסטוריה של 88 אחוז מהערבים שתמכו בנאצים (סקר פברואר 1941, לא רק המופתי), או לתווית (משום מה) שהשתמשת על קיצונים שבין המתנחלים שאני כמו רוב העם מגנה.

אף אחד לא מצדיק שום דבר. רק צריך להכיר מה המוטיבים.
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760208
אבל זה לא מעניין, כןלנו מכיריםאת ההיסטוריה אבל את מנסה להצדיק איתה פוגרומים של יהודים בערבים.
האם את מגנה את הפוגרום בחווארה?
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760213
בטח שמגנה את ההתקפה על חוארה, אפילו שהצדיקו את זה בטענה שזה יכול למנוע טרור משם. איזו שאלה? אני מגנה בתוקף. לא מבינה למה אתה בכלל שואל זאת.
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760207
אף אחד לא "מצדיק" שום אלימות.

יש גם תרכובת של גזענות וגם איסלאמיסטיות בשנאת ה'אחר' בכל מעשה טרור.

בכל אופן,
אבל אם אתה מטיל ספק על נאציות בצד הערבי:

אז
בשנים:1933-1981

היום:

מבט1

מבט2

ידיעות

ח-‏0404
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760214
אגב לא דיברתי על המופתי, בקטע אליו הגבת.

ג'מאל חוסייני (ראש הקבוצה של ה'וועד הערבי העליון') ב-‏1947-8 גזע הומוגני, ואחמד שוקיירי (יו"ר הפת"ח הראשון) ב-‏1967 ערבית-טהורה --

הם לא היו ה"מופתי". הזכרתי על ערביות "טהורה" כמניע נגד מדינה יהודית, מדבריהם הם.

הגם ששניהם היו פרו נאצי והצדיקו את השואה.

וסליחה שלא נגררתי אחרי השימוש שלך במלים שבחרת להשתמש כמקביל ערבו-נאצי או/ו איסלמונאצי.
הושגה הרתעה נגד הערבים הפאשיסטים של חווארה? 761767
הושגה הרתעה נגד הערבים הפאשיסטים של חווארה?
רדיו גלי ישראל-ח"כ צביקה פוגל לשרון גל: "המעשה שעשו אתמול תושבי יהודה ושומרון בחווארה זה אפקט ההרתעה הכי חזק שהיה למדינת ישראל", באתר רדיו גלי ישראל.
הושגה הרתעה נגד הערבים הפאשיסטים של חווארה? 761770
לא.
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760158
לא הבנתי מה התכוונת ב"אדם". כולם בני אדם.

או שאני צריכה להזכיר עוד ב-‏2023 את דברי ההגנה שבמשפט בייליס?

אגב, הסלט בין חרדים למתנחלים מזכיר גם את:
'הארץ' מציג: שנאה- עיוורון- שקרים "הפצת שנאה נגד מתנחלים וחרדים היא מגונה. במיוחד אם השנאה נתמכת בשקרים". | 19.06.23.
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760180
1. אני שמח לשמוע. סתם, בשביל הסקרנות שלי, האם ההיררכיה אלוהים-מלאכים-ישראל-עכו"ם-חיות מקובלת עליך? (מובן שאינך חייבת להשיב וזה לא יפגע בציון שלך).

2. המאמר אליו קישרת רחוק מלהרשים אותי, בעיני הוא בעיקר נטפל לזוטי דברים ולדקדקנות יתר (מה שקרוי במחוזותינו "ניטפוק") בנוסח "האם השלטון בשטחים הוא דיקטטורה צבאית (לפי ההגדרה במילוג)" - כאילו זה ממש משנה משהו אם מדובר ב"דיקטטורה" או בסתם "משטר צבאי", ולא במהות הטענה לגבי זכויות האזרח של תושבי השטחים. אגב, הקישור מהמאמר מוביל להגדרה במילוג שאין לה קשר למה שכביכול מצוטט ממנה‏1, אבל מאחר ואני לא מתכוון לכתוב ביקורת על הביקורת אין טעם לנג'ס על זה מעבר לציטוטים שהבאתי בהערת הרגל.

אז הכיבוש הוא חוקי (מובא כקביעה, לא כפרשנות אפשרית שמקובלת על מיעוט קטן בעולם), בשטחים פורחת דמוקרטיה שיוויונית (ואם לא הרי זה רק באשמת הרשות), הפלשתינים אינם "משוללי אזרחות ישראלית" מפני שמעולם לא היתה להם כזאת (אגב, טענה לשונית לא תקפה), אין הבדל בין שיח ג'ראח לאביתר וכו' וכו' ad nauseam. אני בטוח שזה מאמר מצויין עבור מי שמשוכנע מתכתחילה בנכונותו, אבל עבור האחרים, וכידוע יש לי מנדט לדבר בשמם של *כל* האחרים, הוא מסוג הקשקושים שחבל לשחת עליהם את הזמן.

אי לכך ובהתאם לזאת, אני משחת עליו את זמני.
_____________
1-
צ̲י̲ט̲ו̲ט̲ ̲מ̲ה̲מ̲א̲מ̲ר̲:̲

"דיקטטורה צבאית, בהגדרתה המילונית, היא משטר הפחדה העוסק בדיכוי שיטתי של אזרחים שאינם מסכנים אזרחים אחרים, בשיטות של עינויים, חטיפות ורציחות המוניות".

צ̲י̲ט̲ו̲ט̲ ̲מ̲ה̲ק̲י̲ש̲ו̲ר̲ ̲ב̲מ̲י̲ל̲ו̲ג̲:̲

"דיקטטורה צבאית -

משטר צבאי הוא סוג של משטר בו הכוח הפוליטי נתון בידי הצבא והמדינה נשלטת ישירות בידי הצבא. כמו בכל דיקטטורה, משטר צבאי יכול להיות רשמי או לא רשמי (מספר שליטים צבאיים, כמו שליט פנמה לשעבר, מנואל נורייגה, אף הקימו ממשלה אזרחית הכפופה להם). במקרים מסוימים ישנו שילוב של משטר צבאי יחד עם ממשלה אזרחית כך שלצבא יש כוח רב אף כי ישנה ממשלה אזרחית.
מתוך ויקיפדיה"
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760354
למעשה, זו כן דיקטטורה.

דיכוי קולות בעזה אתמול:
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760238
אחרי שכתבת זאת והזכרת חווארה.
אז הקומץ שתקף שם (שגיניתי ומגנה) שמתייחס ליישוב כמקור טרור, עשו זאת בגלל שהם ערבים? או כפי שהיה פוליטיקאי שהסביר שרצו להפחיד ולמנוע עוד טרור (גזעני).

זה מראה על מוטיבים:
מהקול הי..י של מתנחלים.
__

לא תומכת. והשמטתי מהמילה "יהודי" משם האתר שלהם.
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760296
אין דרך לומר את מה שאני רוצה לומר מבלי לפגוע בחובת הנימוס כלפי מי שמתדיינים איתו.
אבל הטבה שולית של מצב מלחמת האזרחים שפרצה ביננו, היא שכעת אנו משוחררים זה מזה ואיננו חייבים איש לרעהו דבר.
לכן אני מרשה לעצמי: הדבר היחיד שעניין/הפתיע אותי בכל מה שכתבת הוא הגינוי לארועי חווארה.
האם הבנתי אותך נכון ואת מסתייגת מן הפורעים היהודים שהשתוללו בחווארה? לשיטתך, מה פסול במעשיהם? האם זה קשור לענייני אנושיות? הסתייגות מענישה קולקטיבית? מדוע את לא רואה בהם שבבי עץ שעפו בזמן שהמתנחלים חוטבים את עץ הגאולה? מדוע לא לעבור בשתיקה ולא להחשד ולו לרגע בעמידה לצד "אוייבי ישראל ושונאיה"?
סליחה, אבל נדמה שזמן רב לא כתבת באייל, ודמותך/עמדתך לא ברורה לי. מצד אחד את נשמעת כדוברת של תלמידי הרב כהנא ומצד שני את מסתייגת מפגיעה בערבים, דבר שהם לא היו עושים. מעניין.
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760302
ממה שהבנתי במרומז נועה לא תומכת בחרד''לים. היא נשמעת לי איפשהו בין המיינסטרים החסידי לחב''ד.
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760308
OK. ועדיין, היא טרחה מיזמתה להבהיר בנפרד שהיא מתנגדת לפוגרום בחווארה. אני סקרן לדעת, מה לשיטתה פסול במעשים האלו? זה חורג מן התפריט המקובל של תג מחיר, הרתעה, נקמה ועין תחת עין.
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760604
סליחה ה''עין תחת עין'' כאילו להוציא עין, זה פירוש נוצרי, ולא לפי היהדות.
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760609
בוודאי לא מדובר על פרשנות נוצרית. זו בהחלט הייתה המשמעות המקובלת בתקופת התנך. גם אם זה לא היה הדין שנהג בפועל.

התגלו כל מיני קבצי חוקים קדומים במסופוטמיה. והתגלו גם (נדמה לי שלפחות בארכיון של העיר העתיקה מארי, אולי במקומות אחרים) לוחיות שמתארות, בין השאר, תוצאות של סכסוכים משפטיים. כשהשוו אותם לחוקים שהיו אמורים להיות נהוגים במקום לפי קובצי החוקים, התברר שאין ממש קשר.
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760328
מאחר שלא הגיבה, כנראה נעלבה. ואכן, אפשר היה לראות בדברים כסוג של עלבון במסווה של ציניות מתחכמת. ולא היא. הדברים עוררו את סקרנותי. אנשי ימין בדרך כלל מתעטפים בשתיקה או בואטאבואוטיסם כאשר מדברים על ארועי חווארה. כאן היתה תגובה שונה והסתקרנתי.
אין זו אשמתי שפרטים מסויימים במחנה של נועה נוטים להרחיק כל דבר שמזכיר אנושיות.
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760350
אם זה עוזר לך, ואם זה שווה משהו, לי התגובה שלך נראתה בהחלט במתחם הסבירות של הנימוס.
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760808
כן, פעמיים הגיבו בזעם ובאלימות --נגד טרור הערבי-- חברים של קרבנות יהודים מה שאני גיניתי ומגנה.

אבל הגזענות-הרצחנית--הערבית. היא, מה שבשיגרה, יש מילה על זה? יורי ילון, 9/8/2023 ,ILH
שלושה צעירים שהגיעו רגלית מבית לחם: פוענח פיגוע הדקירה בשכונת גילה
המחבלים הגיעו אל השכונה כשסכינים אותם רכשו קודם לכן הוסתרו בגופם • השלושה חיפשו קורבן יהודי ופגשו בצעיר תושב המקום ברחוב, לאחר שפנו אליו ובתשובתו הבינו כי אכן מדובר ביהודי, דקרו אותו מספר פעמים • לאחר הפיגוע סכין אחת נותרה בגוף הקורבן, סכין נוספת נמצאה בזירה, והשלישית הייתה ברשות אחד החשודים שנמלטו מהמקום לאזור בית לחם.
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760815
אם את מנסה לשכנע אותנו שיש טרור פלשתינאי ושהוא גרוע יותר מהטרור היהודי (לפחות בינתיים) את יכולה להניח שכולנו כבר משוכנעים בזה. אפשר לסמן "V" ולעבור הלאה.

אבל יפה שהפוגרומיסטים היהודים היו "חברים של קרבנות יהודים" בעוד הפלשתיניאים היו פטורים מכל מניע אישי מלבד שנאת יהודים כללית שאיתה הם חיים כבר יותר ממאה שנה. אני בטוח שבדקת ווידאת שלאף אחד מאותם שלושה לא היו חברים שנהרגו (סליחה, "סוכלו"), או שאדמתם נשדדה, או שכרמיהם נעקרו או שהוריהם וסביהם גורשו מאדמתם ב-‏1948. כל זאת באשמתם הבעדית , כמובן, לפי התזה המקובלת, אבל את צריכה לכל הפחות להיות ערה לכך שמבחינתם יש להם לפחות אותן הקלות שאת מעניקה ברוחב לב לאותם "חברים של קרבנות יהודים" וככל שמוסיפים עוולות דוחפים עוד ועוד אוכלוסיות לתרגם את האיבה הבסיסית למעשים.

אבל מה אני מקשקש שטויות בשעה שכל העולם יודע שהכל באשמת השמאל המסית. רק דין מוסר יאה לבוגדים האלה.
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760886
ומחר, עיתון ה'הרס' יגיד שהערבי הפלוני שצה"ל הרגו, פשוט רצה להדליק סיגריה. בכלל, כל מי שנהרג מאש צה"ל הלכו לתומם, ממש לקטוף פרחים.

באשר להתקפה על חווארה למשל אחרי רצח האחים יניב - והקשר בין מכריהם/המסיתים/מארגנים... ידוע.

לא מצדיקה.

באשר מי מאחורי הטרור הגזעני נגד יהודים? לאו דוקא השמאל מכאן במקום הראשון, קודם: ההסתה במדיה הרשמית בצד הערבי.
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760890
ושוב השמאל הקיצוני-המגעיל האכזרי, עם עלילות דם על הצבא שלנו. עם השקר על כביכול קצירת איברים (אלגמיינר)
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 761000
הנקודה ברורה כבר אחרי הפעם המאה אלף שמזכירים אותה, אין צורך להמשיך למאה אלף ואחת. יש אנטישמיות בעולם, יש שנאת ישראל בעולם, יש חוגים רחבים שמצטיינים בשני אלה ביחד, ויש ציבורים לא קטנים ששום עובדה לא תזיז אותם מדעתם (וחלקם, אגב, מתגאים בזה. את בטח מכירה את זה מהסביבה הקרובה שלך).

אם המתכננים את הנחיתה על הירח היו מזכירים שוב ושוב את הנבל הקוסמי שנקרא גרביטציה, מביאים הוכחות לכך שהוא חיבל לאורך כל ההיסטוריה בנסיונות להינתק מכדור הארץ, מצטטים עובדות מפחידות על על חורים שחורים וכוכבי נויטרונים כהוכחה לגודל האימה, מספרים את סיפור איקארוס ומזכירים את מותם של חלוצי תעופה כמו אוטו ליליינטל... ואם מכל זה הם היו מסיקים שחבל על המאמץ ואפשר להסתפק בצקצוקי שפתיים על העולם המחורבן שלנו, היינו עד היום בלי אחד ההישגים המפוארים (והמבוזבזים, אבל זה מאופרה אחרת) של האנושות.
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760891
בקשר ל"טרור" אז הנה עוד זבל מעיתון ה'הרס':

הארץ': סיכול מבוקשים חמושים בג'נין הוא "טרור צה"לי באיצטלה של הגנה על ביטחון המדינה"
קארמה איז א ביץ'. שעות אחדות לאחר שהעיתון האשים את הצבא ב"פלישה" וב"טרור" נגד אזרחים בג'נין בעקבות מבצע סיכול המבוקשים האחרון, יצא מג'נין מבוקש חמוש ורצח ישראלי בתל אביב.

ביום שישי האחרון התקדם עיתון 'הארץ' בחיים. הוא כבר לא תוקף רק את "הטרור המתנחלי", אלא עבר למטרה הבאה שלו: "הטרור הצה"לי".

במאמר שפרסמה בעיתון גברת בשם מאיה רוזנפלד, שלפי עדותה על עצמה היא "חוקרת את החברה והפוליטיקה הפלסטיניות בשטחים הכבושים ובפזורה הפלסטינית", היא קובעת שפעולת צה"ל האחרונה בג'נין היתה למעשה "פעולת טרור, נקם ועונשין נגד אוכלוסיה אזרחית", בעילה כוזבת של "מבצעים למעצר מבוקשים".

חנן עמיאור | 06.08.23 |
פרספקטיבה -06.08.23.
צביעות שמאלנית, גזענות-ערבית ''פלסטינים'' 760926
זה מלפני כמה ימים:
עיתונאי פלסטיני: תמיד שנאנו את היהודים (כך: הגזענות-ערבית אנטישמיות-איסלמיסטית אומרת:) "המרושעים"(אלגמיינר, 20 באוגוסט, 2023).

כשכתבת על "רוב", מה לדעתך היתה תשובת ה'רוב הערבי' לשאלת אדי כהן, לפני כמה שנים, לגבי היטלר? ‏1

בעניין "המקום בו אנחנו עומדים", האם רוב ה"פלשתינאים" הם נכדי מהגרים או לא? ‏2 (גם לפי שמות משפחותיהם). ההגירה הערבית ההמונית, במיוחד מ-‏1921 ‏3 ,1922, ‏4 שלא היתה רשומה בעוד שההגירה היהודית היתה בקפדנות. בריטי הודה ב-‏1945 שיש 50 מסתננים ערבים לכל מהגר יהודי ‏5, או המורדים שבאו ב-‏1936 מארצות ערביות אחרות ‏6, (חוץ מכ-‏900 ‏7 הבוסנים-הנאצים שבאו לפני מלחמת השחרור לעזור לערבים ללחום ביהודים שלא על כולם ידוע מה קרה בסופם, ועוד).

אגב, מי הם מ"גיבורי" הפלסטינים אם לא מהגרים:
* אחמד שוקיירי.
* פאוזי אל-קווקג'י
* יאסר ערפאת.

בניגוד למיתוס שאתה מצטט על "בחירה" וכו', אני מצביעה על היסטוריה.
____

1.
בטויטר 2 בפברואר, 2019
[لو كان أدولف هتلر على قيد الحياة اليوم .. وتمت محاكمته ، ما هو برأيكم الحكم الذي يستحقه زعيم الرايخ الثالث الألماني .. ?؟

22.6% اعدام
77.4 براءة

(סביר להניח, שרוב עוקביו הערבים, הם מהאיזור).

2.

"ב-‏1939... ה"ספר לבן" המגביל באופן חד את ההגירה היהודית העתידית לפלסטין. זה נועד לפייס את ערבי פלסטין, שרובם הגדול היו עצמם מהגרים או בנים ונכדים של מהגרים שהגיעו להשתתף בשגשוג החדש שהביא היהודים שהביאו את הארץ הנובעת הזו."
Bangor Daily News, Apr 28, 1978, 14

3.

הנשיא רוזוולט הגיע למסקנה ב-‏1939 כי "ההגירה הערבית לפלסטין מאז 1921 עלתה בהרבה על סך ההגירה היהודית במהלך כל התקופה". (JCPA, 2003)

4.
האקדח המעשן: הגירה ערבית לא"י 1922-1833 (גוטהיל, 2003)

5.
"המשטרה מסכימה שהעולים הבלתי חוקיים הערבים מתאימים בין חמישים לאחד יהודים". The Canadian Jewish Chronicle, Oct 19, 1945

6.
מתנדבים ערבים מעיראק, סוריה ועבר הירדן, בראשות פאוזי אל-קווקג'י (John Chalcraft, 2016 - ספר)

7.
"890 מתנדבים מיוגוסלביה ואלבניה שהו במזרח התיכון עד אפריל 1948, לפני הכרזת העצמאות של ישראל ב-‏15 במאי 1948."
890 מתנדבים מיוגוסלביה ואלבניה שהו במזרח התיכון עד אפריל 1948, לפני הכרזת העצמאות של ישראל ב-‏15 במאי 1948. (ג'רוזלם פוסט, 7 במאי, 2008).
___

בונוס 1:
וינסטון צ'רצ'יל ב-‏1939:
"...הם רתמו את הירדן והפיצו את החשמל שלו בכל הארץ. עד כה מלהיות נרדפים, הערבים הצטופפו במדינה והתרבו עד שאוכלוסייתם גדלה יותר ממה שאפילו כל יהדות העולם יכלה להרים את האוכלוסייה היהודית. כעת אנו מתבקשים לגזור שכל זה ייפסק וכל זה יגיע לסיומו. כעת אנו מתבקשים להיכנע - וזה מה שמטריד אותי יותר מכל - לתסיסה הניזונה מכסף זר ומודלקת ללא הרף על ידי התעמולה הנאצית והפשיסטית."
דיונים פרלמנטריים: דו"ח רשמי, כרך 347, בריטניה הגדולה.

בונוס 2:

בחמאס טוענים : "מחצית מהפלסטינים הם מצרים והחצי השני הם סעודים".
ממרי, 23 במאי.2012

==

הערה, ברור שה'כבוד הערבי' שנרמס (דוד נגד גלית 1948/1967), הוא מרכיב גדול בשנאה.
ואצטט עוד משהו ששמעתי על הרב ש"ך זצ"ל, שכשכבשו את הכותל, שלפתע בהיסטוריה אנחנו המדכאים... זה לא נגד המלחמה כשלעצמה. אלא הצביע על עובדה חדשה ומנקודת מבט התורה.
צביעות שמאלנית, גזענות-ערבית ''פלסטינים'' 760943
תיקון קישור של האלגמיינר 10 באוגוסט 2023.
- כאן * עיתונאי פלסטיני: תמיד שנאנו את היהודים (כך: הגזענות-ערבית אנטישמיות-איסלמיסטית אומרת:) "המרושעים"
צביעות שמאלנית, גזענות-ערבית ''פלסטינים'' 760963
אם המסר שאת מנסה להעביר הוא שהיתה הגירה של מוסלמים לארץ במקביל לעליות של היהודים (על גודלה ואופיה יש ויכוח, שכמובן לא מקבל ביטוי באוסף הקישורים שהבאת, אבל בכנות - who cares? אם כל נכד אוקראיני של יהודיה יכול להגיע הנה ולקבל אזרחות, זכויות וסיוע כלכלי תוך רבע שעה מנחיתתו, מה לנו כי נפשפש במוצא סבות סביהם של הפלשתינאים?) - המסר ידוע ומוכר לעייפה. האם כל זה מאפשר להתעלם מכך שבמשך עשורים רבים קיימת תנועה לאומית פלשתינאית, כפי שעולה גם מקישורים רבים אחרים שאת עצמך הבאת כדי להוכיח שההתנגדות לציונות מלווה אותנו כבר יותר ממאה שנה? האם יש למישהו, אפילו אם הוא שייך לעם הבחירה, זכות להחליט עבור מוסטפה מקלקיליה או מוחמד מג'נין תחת איזה משטר הוא יחיה בגלל שהסבא רבא של אמו הגיע הנה מסודן או מסוריה? אפשר, כמובן, למנוע ממנו עצמאות באופן זמני מטעמי הגנה עצמית, אבל המצב הסופי חייב להתחשב בזכות כל אחד מהעמים הנמצאים כאן להגדרה עצמית.

אצלי כל זה מתורגם ל"שניים אוחזים בטלית", ומכאן גם הפתרון לסוגיה, פתרון שכמובן מוכר למאות אלפי אברכים ומן הסתם גם לך. אצלך זה בטח מתורגם למשהו אחר, כך שאת מוזמנת לפרט את המסקנה שלך מהעובדות שהבאת. המסקנות שאפשר להודיע מראש שאינן מקובלות על אף בן תרבות (בהגדרה!) הן טרנספר ואפרטהייד. כל השאר פתוח לבדיקת היתכנות.

אם תותר לי הערה כללית: קישורים ומראי מקום הם לא פעם תוספות מבורכות להודעות, אבל כשהם הופכים להיות ההודעה כולה הם לא ממש עושים את העבודה, מה עוד ששלושה מתוכם מפנים *לספר* שלם. את בכנות מצפה שמישהו ירוץ לקרוא את שלושת הספרים האלה, או פשוט העתקת את כל הרשימה ממקום אחר, שם אולי היה טעם באותם מראי מקום?
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 761243
"צעיר ממחנה הפליטים בג'נין שנלחם על זכויות האדם שלו".

--

כתבת זאת על אותם "נחמדים/חפים" הרצחניים - גזענים ערביים שתוקפים כל אדם אם הוא יהודי?
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 763699
בודדה? כבר לא.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים