בתשובה לנועה, 17/08/23 20:14
גם הנ. בארה"ב: איך לשנוא: לערבב קומוניזם.ציונית/בולשביקים.דתיים 761229
הכל "אותו דבר":

אנטי ציוניים - סאטמר,

או רוב החרדים - מתנגדי לשרת בצבא מהסיבה מוסרית/מצפונית.

או חרד"ל בצבא,

נוער הגבעות,

אנטי ציוניים נטורי קרתא,

בן גביר בהר הבית - וכל הרבנים החרדים נגדו.

מה זה משנה?

העיקר שזה לא ה - First Class חילונים (שמאלנים קיצונים). ואפשר להשמיץ את הדתיים / אלו שיש להם יותר סממנים יהודיים.

סובלנות-עאלק.
הזהרו מן הצבועים 761248
אני מבין.

לדבר על "הסתה של עשרות שנים בשמאל הקיצוני" (מפא"י? מצפן? מפ"ם? מק"י? הכנענים? התנועה המאוחדת? ...) זה בסדר, אבל להזכיר את היחס החם של החרדים ככלל לציונות ולמדינת ישראל "לאורך עשרות שנים" - אלה כבר שיטות של נ.נ.

וכן, למרבה ההפתעה יש מכנה משותף בין כל השורות ברשימה שלך, למרות שהם כמובן לא אותו דבר ויש ביניהם גם הבדלים. כשאת טורחת להביא קישורים שמתייחסים באהדה גם לאלה וגם לאלה (ביד אחת את מקשרת למאמר של קרולין גליק שכמובן יודעת *בדיוק* מה באמת קרה לאותם רועי צאן תמימים בכפר בורקה, וביד השניה את ממהרת להסביר שאת מתנגדת לפעולות מסויימות של נערי הגבעות) אני מרשה לעצמי להגיב בלי להכנס לרזולוציה עדינה מדי.

ועכשיו תרשי לי להגיד לך מילה או שתיים על מה שאני חושב על הנוהג שלך לנקוט "לשון נקיה". בעצם, הכותרת שבחרתי קצת מייתרת את זה, אבל ארחיב טיפה בכל זאת, למען נטולי לימודי ליבה שאולי יתגלגלו הנה בטעות. כביכול, השמוש בר"ת ("נ.נ") מפחית במשהו את האמירה שלך לפיה אני נוקט באותן שיטות כמו אותם נ.נ., ולטעמי לא רק שזה לא מפחית מהאמירה, אלא ההיפך מכך. אם את רוצה להגיד משהו חריף כזה, לפחות תגידי את את זה המלים ברורות שאת מוכנה לעמוד מאחריהן. ההתכסות מאחרי אותם ר"ת משרתת מטרה אחת בלבד, והיא ש*את* תרגישי כאילו את מתרחקת מלשון הרע, כפי שחינכו אותך לעשות. *לי* זה לא מועיל בכלל ורק מעלה את ההרהור שאת טובלת ופינדרוס בידך.

לא הייתי מתייחס לשטות הזאת כלל אלמלא היא היתה מבטאת משהו כללי יותר, שנוגע להעמדת פנים, לצדקנות, לצביעות ולחוסר של יושר אינטלקטואלי שמאפיין לא רק אותך אלא חלקים גדולים במגזר שאת מייצגת כאן (אוף, אני נופל שוב ושוב במלכודת הנ.נ.). "געוואלד, שונאים אותנו ממניעים אנטישמיים, ועכשיו אנחנו דורשים במפגיע עוד כמה מאות מליונים בנוסף לאותם 14 מיליארד שקל שכבר קיבלנו, חוק אי-גיוס, חוק לימוד התורה, חוק חמץ, ואפילו חוק שיאסור "הסתה" נגד החרדים." זאת יחד עם הדרת נשים, ונדליזם ושריפת תחנות אוטובוס, יריקות וקללות, הפגנות *אלימות* ממש מלוות בצעקות "נאצים" (קשה כנראה לצעוק "נ.") ופה ושם גם איזה רצח קטן במלחמה הקדושה נגד הלהט"בים, ושנינו יודעים שאפשר להמשיך את הרשימה הזאת עד שהשרת של האייל יקרוס. הכל למען השם, כמובן, ומתוך אהבת ישראל כי אחים אנחנו, ובלי לפגוע כמלוא הנימה באותה "סובלנות" שאת דורשת ממני. הרי מתוך הסובלנות שלך כתבת "נ.נ." ולא, חלילה, את השם המפורש! בעעעע.

זהו, יותר לא תצטרכי לקרוא את דברי הבלע שלי, כי מי שמאשים אותי בכך שאני נוקט בשיטות של נ.נ. אינו בר שיח עבורי אלא מישהו שאני מתכנן איך לשלוח לת.ג.
הזהרו מן הצבועים 761249
אפשר לטבול, גם בלי פינדוס.
הזהרו מן הצבועים 761274
אני רואה מה עשית שם, במילה‏1 האחרונה.

1 תרתי
הזהרו מן הצבועים 761281
מטעמי נימוס כמובן - יותר מכובד פין דוס על פין דרוס. מתנצל על הגסות הלא מכוונת.
הזהרו מן הצבועים 761295
לא יודע אם יותר מכובד, אבל ללא ספק יותר אסתטי.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים