בתשובה לkozmo, 03/10/23 8:41
762458
אני לפחות צריך עוד רמז.
762464
747
762467
את זה הבנתי כבר קודם, רק לא מצליח לקשר לשם של שום אישה.
762493
אני עדיין לומד לחוד חידות - עימכם הסליחה.

אישתו של מנהיג מיתולוגי - צפורה, אשת משה ציפי
קרה כקרח - כוכב שביט (עשוי מקרח) - ציפי שביט

הכינוי ג'מבו ניתן בישראל בתקופת שנות השבעים לנשים מלאות או שמנות על שם המטוס הענק. לדעתי השחקן הענק בשיר 'כולם הלכו לג'מבו' נראה ככה כי הוא מרמז על מטוס הגמבו הענק. מכל מקום לא מצאתי התייחסות לכך.
762494
אה, יפה, רק שאם כך הרמשמיוטיוב היב ממש קרוב (מדי?) למטרה.
762495
כן. תיארתי לעצמי שלא ינוחש אז הרשתי לעצמי להשיב לעצמי.
762504
אם מצטער אבל אתה טועה וגם קצת ... איך לומר נוגע בחוסר טעם.
ג'מבו זה בכלל מילה בסווהילית שמשמשת כמילת ברכה: שלום. נכון שזה היה שמו של פיל אפריקני שחי בגן החיות של לונדון במאה ה-‏19. לכן המילה הפכה גם לתואר שהדביקו לדברים גדולים (עסקת ג'מבו, מארז ג'מבו).
אבל לג'מבו של ציפי שביט אין שום קשר לנשים שמנות (או למטוס הגדול) וציפי שביט כששרה את השיר, יכלה להחשב שמנה ממש אולי אצל סוכני דוגמניות.
ג'מבו היה שמו של מופע מוזיקלי רב-משתתפים שהועלה בשנת 1971 על ידי המפיק אברהם דשא (פשנל). במופע השתתפה גם ציפי שביט (שהיתה אז אאז"ן חיילת צעירה) שבדיוק אז שברה את רגלה. פשנל שאהב מאד את מיני החוכמות השיווקיות האלה שידך בין שיר ילדים יפני שהיה מאד פופולרי בעולם אז לבין תרגום של יעקב רוטבליט שהפך אותו לשיר על ילדה ששברה את הרגל ולא יכלה ללכת למופע הקסום של פשנל. כך השיר שהפך ללהיט גם שימש כפרסומת למחזמר וסייע במחירת הכרטיסים.

בשיר היפני (שהיה בעצמו תרגום של שיר ילדים איטלקי שאומר "בסה"כ רציתי חתול שחור") החתול של הילד נקרא טנגו וזה מה שהדליק לרוטבליט את הקישור לשם המופע ג'מבו.
אפשר למשל: הזמרת שהפכה חתלתול שחור לפיל אפריקני.
762545
>>> הכינוי ג'מבו ניתן בישראל בתקופת שנות השבעים לנשים מלאות או שמנות על שם המטוס הענק. לדעתי השחקן הענק בשיר 'כולם הלכו לג'מבו' נראה ככה כי הוא מרמז על מטוס הגמבו הענק. מכל מקום לא מצאתי התייחסות לכך.<<<
---------
ראה את שכתבתי לעיל - טענתך לחוסר טעם, אפילו לא נרמזת. טענתי שהאיש שליד ציפי הוא ענק ולא ציפי עצמה שגם רואים שהיא לא שמנה. מכל מקום, תודה על ההבהרות שלא היו ידועות לי בחלקן. רציתי להאיר פינה שלא מוכרת לכולם.
762682
רק אפנה אתכם לפיסת ארכיאולוגיה איילית, דיון 2409 חידה שלישית.
762683
לרוב אני בודק לפני שאני מנסה לחוד, בתוצאות ה'חיפוש' באם הייתה כזאת ארכיאולוגיה. לא העלתי על דעתי ששוקי פתר זאת לפני כעשוריים. גם זה קורה.
762686
למען האמת, את החידה שכחתי לגמרי. דוקא את השיר של ציפי שביט זכרתי היטב. הוא היה להיט ענק בימי הערוץ היחיד. אאז''ן הקטע ביוטיוב צולם מתוך הופעות האורח באחד מפסטיבלי השירים שהיו אז באופנה.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים