בתשובה לeasy, 09/10/23 11:17
יש חור בדלי 762575
מעניין. אתה יכול לפרט יותר? יכול להיות שלפחות חלק מגדודי גולני שציינת היו הגדודים שהוזעקו ממקומות אחרים כדי לשחרר את הישובים? האם חיילי גולני היו אלו שתפסו את המוצבים שסביב הגדר ואת מפקדת האוגדה ליד רעים?
מתברר לפי הויקיפדיה שאוגדת עזה מורכבת משתי חטיבות הגמ"ר (שזה יכול להיות הרבשצים וכיתות הכוננות) וחטיבת חי"ר שהיא בי"ס לקצינים שגם זה לא בהכרח יחידת חי"ר איכותית. נשמע קצת כגוף לא כל כך קרבי.
אם כמה מאות לוחמים מאומנים למחצה הצליחו להמום ולשתק בזמן קצר מאד, בסיסים ומוצבים המאויישים ע"י שריון וחיילי גולני, המצב עוד יותר רע ממה שחשבתי. נשמע כמו מקרה גרוע במיוחד של מחלת מסכי הפלזמה.
יש חור בדלי 762578
העובדה כבר אתמול הודיעו על הרוגים מגדודים 12, 13, 51 ו-‏77 נותנת אינדיקציה שאלו היו היחידות הסדירות הראשונות במקום. שאר ההרוגים שפורסמו אתמול הם או תומכי לחימה וחיילי פיקוד העורף או לוחמים של יחידות מובחרות שהיו כנראה הראשונות להגיע (סיירת מטכ"ל, שלדג, סיירת צנחנים, הרב-מימד, מה שזה לא יהיה).
היו גם הרוגים ספורדיים של מפקדים שגרים באזור כמו מח"ט הנח"ל, שהגיעו לבד למקום בלי היחידות שלהם.
יש חור בדלי 762585
OK. זה בעצם מה שאני שואל. יכול להיות שיחידות גולני שציינת היו יחידות חי"ר שהוקפצו מגזרות אחרות בדיוק כמו סיירת מטכ"ל, שלדג ואחרות שגם שמותיהם פורסמו בדבוקה הראשונה.
כשאני חושב על זה, יתכן שהיחידות שאיישו את המוצבים יצאו הביתה והשאירו שם את הטבח והש"ג לשמור (משהו בדומה לזה ראיתי באחד הטוקבקים שעדיף שלא אחזור עליו).
דבר אחד ברור, יהיה הרבה מה לחקור לועדת החקירה של מחדל 23.
אני חושב שעצם ההצטברות של כל המחדלים הללו, שכל אחד מהם אפשר להסביר כשלעצמו, לכדי קטסטרופה של קריסה כללית היא שגורמת לחשוב שיש איזה גורם ובסיס משותף לכל המחדלים האלו.
יש חור בדלי 762597
כשאני עשיתי קו (בגבול לבנון) לא היה הבדל בין שבת, חג או יום חול, הכוח היה בדיוק באותו גודל בכל יום. היה סד"כ נדרש וכל חייל עודף היה משוחרר הביתה לפי סבב (משהו כמו 3-4 ימים בבית על כל שבועיים-שלושה). אתה חושב שעל גבול עזה זה אחרת?
יש חור בדלי 762600
לא יודע.
ראיתי לפני זמן קצר את מג"ד 17 בטלביזיה. הוא סיפר שהקפיצו אותו מהבית.
לא כדאי שאפיץ כאן כל מיני טוקבקים מפוקפקים. נשאיר את זה בכך שלועדת החקירה יהיה הרבה חומר.
אני רוצה לחזק מה שאמרת על אימונים ותרגילים. למוטט את החמאס אינו תרגיל בריווי עזה בכוחות ובטנקים. זה מתכון בטוח לכך שהם יירו אחד על השני.
הטריק בלוחמה בשטח עירוני אינה איך אתה ממלא את יחידת השטח בחיילים. הטריק הוא איך אתה עושה זאת מבלי להפוך עצמך לברווז במטווח או להסתבך בדו"צ. הבריטים בבצרה במלחמת המפרץ השנייה עשו את זה די נקי. הרוסים באוקראינה פחות. ההבדל הוא כנראה תרגול, תרגול, תרגול.
יש חור בדלי 762608
ההבדל הוא לא במיקום אלא בזמן שחלף מאז.
ראית את הראיון עם האלוף במיל. בריק?
יש חור בדלי 762610
כן, ראיתי. דבריו לא נותנים מידע ביחס לשאלה אם בסופ"ש ובחג מדללים את הכוחות לאורך הגבול, או כמו ששוקי כתב: "יתכן שהיחידות שאיישו את המוצבים יצאו הביתה והשאירו שם את הטבח והש"ג לשמור", מה שלי קצת קשה להאמין. אם זה באמת הסיפור מצבנו נפלא. אם הכוח שהיה שם בשבת זה הכוח שנמצא שם גם לאורך השבוע, יש לנו בעיה קשה.
יש חור בדלי 762614
יש טענות שחלק מהאוגדה סביב עזה הופנה בחגים לאיו''ש כדי למנוע הסלמה שם (צפוי לאור מספרי השיא של עלייה של יהודים להר הבית בחגים וטרמינולוגית הממשלה הנוכחית).
אין לי אימות מספיק לכמויות המדוברות ןהאם זו טענה שמחזיקה מים.
יש חור בדלי 762616
יאפ.
לי אין ספק שהגזרה דוללה. אבל יש וריאציה אחרת על מה שהצעת: עוטף עזה בעצמו כנראה מתוגבר בד"כ ע"י יחידות שאינן שייכות לאוגדה. יכול להיות שהיחידות שעברו למרכז היו מתוך היחידות האלו.
כתבתי כבר: המהות טמונה בפרטים שאינם ידועים לנו.
יש חור בדלי 762617
יכול להיות, אם זה הסיפור אז יש לנו הרבה בעיות, בעיקר בשיקול הדעת של הפיקוד הבכיר.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים