בתשובה לשוטה הכפר הגלובלי, 09/01/24 14:59
האקדמיה במערב 766396
אני לא מאמין שא. ברק יפסוק נגד ישראל, כפי שאיני מאמין שרוב השופטים יפסקו בעד ישראל. אני די בטוח שתהיה פסיקה נגד ישראל ואני לא לבד. שרת החוץ של דרא"פ כבר הזמינה כרטיס להאג והיא כנראה יודעת דברים שאנו איננו יודעים.
א. אנו קצת חיים בתוך תיבת התהודה הישראלית ונוח לנו להתעלם מהמצב האזרחי ברצועה שהוא לגמרי אסון הומניטרי. לו אני אחד מהשופטים בפאנל, הייתי חושש מאד לפסוק פסיקה כזו שעשויה להשתמע כאילו אין בעיה.
ב. לענ"ד יש חשיבות עצומה לאופן בו תנוסח הפסיקה. מתוך הנוסח הזה יבינו רוב בני האדם מה רצו השופטים לומר על המתרחש.
ג. מאחר וכל מיני מיקרובים המכונים שרים, ח"כים וסלבים פזרו בחוסר אחריות התבטאויות התומכות בפשעי מלחמה, נוצר הקשר ההכרחי בין האסון ההומניטרי בעזה לבין כוונות נפשעות של ממשלת ישראל. אין סיבה להימנע מפסיקה שתסב את תשומת הלב בעולם לסכנה הנשקפת לאזרחים ברצועה. מה תהיה המשמעות האפקטיבית ביחס למדינת ישראל, יקבע ע"י הניסוח המדוייק של הפסיקה.
ד. האם מדינת ישראל מתכננת ג'נוסייד של העזתים? מאחר וחלק גדול מקואליציית ה-‏64 תומך בטרנספר המוני של אזרחי עזה שאת מקומם יתפסו התנחלויות חבושות כיפה. ג'נוסייד זה לא, אבל פשע מלחמה בודאי. המיטב שאנו יכולים לצפות לו הוא שזה מה שיאמר בפסה"ד.
ה. אני חושב שמי שמקווה שא. ברק יצליח למנוע פס"ד נגד ישראל בהאג, מגזים מאד בהשפעתו. אני מקווה שיש לו מספיק יכולת ומעמד להשפיע על ניסוח פסה"ד. במקרה וה"ידידים" הידועים של מדינת ישראל יצליחו להעביר פסיקה חד-צדדית, תהיה משמעות גם לפסה"ד של המיעוט.
ו. אני רוצה לחזור כאן על מה שאמרה הסופרת אלנה פראנטה ביחס לטרוריסטים: אדם אינו יכול להיות טרוריסט ולפשוע כנגד כל זכויות האדם של קרבנותיו ומיד בהמשך לדבר בשם הזכויות האלו כאשר מדובר בזכויותיך שלך.
האקדמיה במערב 766430
ההערכה של עו"ד יובל קפלינסקי, לשעבר מנהל המחלקה הבינלאומית בפרקליטות

"""
אני יכול לשער גם לפי אירועים קודמים של בית הדין, אני משער שהבקשה הראשית של דרום אפריקה לצו הזמני הדחוף של להפסיק את המלחמה לא תתקבל וזה יהיה ברוב דעות", הוסיף, "לא ניצחון גדול, זה צו ביניים העיקרי שמבקשים להפסיק את המלחמה ולהסיג את כוחות צה"ל מעזה, בקשה מהסוג הזה התקבלה בהיסטוריה של בית הדין רק פעם אחת, ושם הייתה לזה סיבה משפטית שאפשרה את זה"

"כאן קשה יהיה לנמק בגלל חשד הצו הוא כל כך גורף, אם יש לך חשד אתה בית הדין יכול להוציא צווים מדודים שימנעו את ההתפתחות הזו לא צריך ללכת לצד הדרסטי של הפסקת הלחימה לחלוטין. הצו הזה לא יינתן, הם ביקשו המון המון צווים שונים, הצו הראשי והכי גורף לא יינתן. צווים מינוריים יותר, כמו צו שאומר להימנע מצעדים שעלולים להיענות כג'נוסייד, אלה דברים שישראל יכולה לחיות איתם. בית הדין לא יכול להתעלם מהתמונה שהוא ראה, והתמונה שהתגלתה לעיניו היא דיי קטסטרופלית מבחינה הומניטרית", ציין.
"""

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים