סוצאיליזם? 7759
דובי הזה גמר את המאמר שלו בשאלה למה ישראל בכלל צריכה מהפכה והשאלה הזאת לא נכונה. ישראל צריכה מהפכה. תסתכלו על הכנסת, הכול שם בית זונות אחד גדול. בדוגרי, זה לא מה שחשבנו שיהיה כשאמרנו דמוקרטיה. השאלה היא לא אם ישראל צריכה מהפכה, אלא מה האלטרנטיבה. כחניך בנוער העובד והלומד טחנו לנו את השכל על סוציאליזם, על קרל מרקס, ברל כצנלסון, מרטין בובר. אבל כשמסתכלים על האופציה הזאת רואים שזה לא כזה שוס כמו שעשו מזה
בדוגרי אין לי שום כוונה לחלק את התוצרת החקלאית שלי עם אנשים שאני לא מכיר! השעורה הזאת שלי!
הרבה אנשים חושבים שמהפכנות מתקשרת לסוציאליזם רק בגלל שצ'ה גווארה הוא פוטוגני אחושרמוטה.
תצאו מהקטע הזה!
לדעתי סוציאליזם הוא משטר שהוא בגדר אוטופיה לחברות קיימות. יצר האדם הוא אנוכי מטבעו ולכן אין אפשרות לקיים סוציאליזם בחברת שפע. בשביל מה צריך סוציאליזם? סוציאליזם מתאים לחברות בהתהוות. כשיש מטרה משותפת. כשצריך לבנות משהו. למשל את ארץ ישראל. כל שנות החמישים הקיבוצים היו שלאגר ומאז הם על הפנים. למה? כי הגענו למצב בו אנחנו יכולים להתרווח אחורה ולהתחיל להשיג קצת כסף. סוציאליזם בעיני הוא לא יותר מכלי להשגת מטרות. ברגע שאתה מייצב את החברה שהקמת, אין צורך בסוציאליזם יותר.
זה אולי מבעס, אבל סוציאליזם בחיים לא יתקיים בחברת שפע. אז תפסיקו לנסות להכניס את זה בכוח. יש סוגים אחרים של מהפכות. אני אישית בעד לינץ' פרוע בחבר-הכנסת יהושע מצא ובבני משפחתו!
סוצאיליזם? 8299
מר עמית ריבלין המכובד, אנא ממך פרסם את תגובותייך המחכימות תחת שמך האמיתי וחדל להכתיב את יצירתו המשובחת של ד. בואי בהגיגייך המנומקים והמנוסחים לעילא.

בתודה מראש, גלעד דנבום

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים