בתשובה לרן בר זיק, 14/08/00 19:00
משוללי הכח ? בדיחה גרועה 8164
אנשי ש"ס: המפלגה השלישית בגודלה בכנסת בעלת קהל בוחרים עצום אשר גודל משנה לשנה ע"י חיכוכיו של האידיוט עובדיה וחסידיו האיוולים, אשר מצליחים להביא לש"ס חלקים גדולים מהציבור המסורתי ואף מהציבור החילוני.
ש"ס מורידה כל מפלגה על הברכיים ומבזה כל ראש ממשלה בתורו( וזאת מכיוון שכולם הפוליטיקאים הטיפוסיים שמוכנים לשחד בשביל מנדט שהם לא יקבלו).

ש"ס אינה מפלגה אנטי דמוקרטיט אלה מפלגת טפיל דמוקרטיט לחלוטין אשר אינה בעלת שום אידאולוגיה, יום אחד הם פראנקים מסכנים ומקופחים ולמחרת הם ליכודניקים , יותר מאוחר הם סתם חרדים.
ש"ס לא תוכל ולעולם לא יכלה להתקיים ללא חמורו של משיח אבל כשהווירוס תוקף הוא לעולם לא חושב על להתכווץ אלה רק סוחט את המערכת עד לניצולה האופטימלי.
משוללי הכח ? בדיחה גרועה 8171
קודם כל, הינך מתייחס לש"ס כאל מפלגה דתית, דבר שבטעות יסודו, ש"ס היא מפלגה חברתית, המאחדת את 'ישראל השנייה' כפי שציינתי בהודעה מוקדמת יותר.

ש"ס מורידה כל מפלגה על הברכיים? אולי למראית עין, אך אדם אינטילגנטי צריך לקרוא בין השורות: ש"ס היא מפלגה גדולה, השלישית בגודלה בעלת 17 מנדטים (רק 2 פחות מהליכוד!!). אילו משרות של כוח והשפעה היא הצליחה להשיג? יש שגרירים מש"ס? ראשי ערים חשובים מש"ס? (לא ראשי מועצות ממונים שחולשים על תקציבים זעומים) האם מועברים כאן סכומי כסף גדולים (זכור את ימי התרגיל המסריח והגועליציה, ימי רבין שבתקופתו הועברו סכומים גדולים לחרדים). ממתי זרקו מפלגה גדולה מהקואליציה בשביל כמה מיליוני שקלים עלובים? האם שרי ש"ס הצליחו לקדם את מפלגתם במשהו? הרי סגן שר החינוך לא הצליח לקחת ולו שקל אחד יותר ממה שהקצו לו, ש"ס נדחקה מכל עמדת כוח ממשית בעוד המחנה השני מציג אותה כמפלצת ורודף אותה עד חורמה. ואסור לשכוח, המשחק פה הוא על כוח, לא על משחקי כבוד מטופשים.

ברור שש"ס לא תוכל להתקיים בלעדי המחנה השני, כפי שהמחנה השני לא יוכל להתקיים בלעדיה, הרי כל מחנה מגדיר עצמו בעיקר על ידי שלילת האחר. בינתיים המחנה 'שלנו' כלומר החילוני-משכיל מחזיק בעמדות הכוח ולא נראה שהטירונים הפוליטיים של ש"ס יוכלו להזיז אותו משם.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים