בתשובה לג. שמעון, 15/08/02 17:40
מדיניות הרתעה עם מסך עמימות 85259
א) תוכנית כזו יכולה דוקא לתת לטרוריסטים תמריץ לנסות פיגוע כזה כמה שיותר מהר. כמו להתגרות בישראל נראה אותכם מגיבים כמו שאיימתם. וגם לסמוך על תגובת העולם נגד ישראל אחרי התגובה הישראלית והכעס העולמי והאו''ם ואמריקה יכניסו את ישראל לבוץ עוד יותר עמוק. גם כן ארגוני הטרור ינסו לבצע פגוע כזה בנקמה לתגובה הישראלית רק בסדר זמנים הפוך.

ב) תהליך מדיני לא עם הפלסטינם אלא משהו מהיר ורציני עם המצרים הירדנים הסעודים המרוקאים הרוסים והאמריקאים. למדינות ערב האלה יש הרבה סכנה מטרור פלסטיני ואם הם רוצים להשתלב יום אחד בעולם מערבי מודרני זה ההזדמנות שלהם. אז הערבים צריכים לשלם בהתחייבות מפורשת וגם במעשים לבלום בצורה נחרצת את הפלסטינים וישראל תצטרך לשלם בפינויים, לא מייד אבל התחייבות מפורשת. כי אם אתה רשמת מו''מ מדיני בטח לא התכוונת להכנס למו''מ כזה עם כוונה ישראלית לטרנספר או לספח שטחים.
משהו רציני עם סעודיה ??? 85282
לפני הבחירות (אולי במאי 2003 ?) לא יהיה שום תהליך מדיני אמיתי.
כל שיחה שהיא שתיערך קודם תהיה בזבוז זמן (ונראה ששמעון פרס אוהב לעשות זאת).
מעבר לכך, אני חושב שהסעודים הם כבר סוס מת, גורל המשטר הסעודי כנראה כבר נחרץ, ועל ישראל להיערך למדינה איסלאמית 20 ק"מ מאילת. גם לא נראה לי שהסעודים מעוניינים בכלל במגעים עם ישראל, ואפילו יתמנה לאלתר יוסי ביילין לראשות הממשלה (חו"ח).
היוזמה הסעודית (שכנראה הוצעה מתוך ציפייה שישראל תדחה אותה), הצליחה זמנית להסיט את תשומת הלב מהמתרחש בסעודיה עצמה, אך עם חלוף הזמן הולך ומתברר שסעודיה אינה גורם יציבות באזור.
גם לא ברור לי עד כמה ישראל מביאה בחשבון את ההשלכות האפשריות מקריסת סעודיה ליציבות המשטר הירדני ומדינות הנפט האחרות בחצי האי ערב.
משהו רציני עם סעודיה ??? 87444
יותר גרוע - ייתכן שהסעודים מימנו את בן-לאדן בתמורה לאי התקפה:

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים