בתשובה לGod eat God, 13/09/02 18:14
סרבנים? 91411
אין לי שום בעיה להרחיק קוראים פוטנציאליים - מדובר בספר דוחה פיזית, מתועב ומזעזע, שמציג אפליה, אלימות, ניצול ודיכוי בצורה פורנוגרפית. קראתי אותו בשנות העשרה, ועד היום גורם לי לבחילה קלה בכל פעם שאני נזכרת בסצינות נבחרות. תגיד שאני אובר-רגישה, אבל אני לא רואה סיבה שאנשים צעירים יתעסקו דווקא עם הטינופת שכותב יז'י קושינסקי, על פני כל הצרות האחרות של המין האנושי. ילדים, היזהרו מטפילי שואה הנוטים לאוננות כפייתית.
סרבנים? 91415
וואו, כנראה באמת לא קראת את הספר בגיל המתאים... או שאישיותית הוא ואת לא מתאימים.
כן, הוא מזעזע. גם קן הקוקיה מזעזע. למעשה, זהו חלק מהזעזוע שבמעשה האומנותי, וקושינסקי הוא אמן, ללא ספק. הי! הוא אפילו הוזכר כאן באייל! תגובה 22007
אבל יש בינינו (ואולי לא אצל כולנו - שילחתי קריצה מחויכת לאיילת) הסכמה שהוא אינו מתאים לכל גיל.

ובכל זאת, לא הבנתי מדוע את מכנה אותו 'טפיל שואה'. נראה לי הרבה הרבה יותר מדי קיצוני.
סרבנים? 91462
הוא טפיל שואה בעיני, כיוון שלכאורה המסר אצלו הוא אנטי-שואה, אנטי-שנאת זרים ובעד סובלנות, והכל "מבוסס על סיפור חייו". בעוד שבעצם כל תיאורי ההתאכזרות שם עומדים בפני עצמם, גרפיים לגמרי, ממש להתענג מהם ‏1. ואני חושבת שלתת שוק חשמלי לחולה נפש זה דבר מזעזע, אבל לא מתקרב אפילו בחצי לרמת הזעזועים בציפור הצבועה.

1 איך שכחתי, יש גם סקס עם חיות.
סרבנים? 91422
"ילדים, היזהרו מטפילי שואה הנוטים לאוננות כפייתית."

חזק.
יפריע לך אם אני אצטט אותך איפשהו ? עם קרדיט והכל כמובן... :)
סרבנים? 91461
אתה רציני?
בכל מקרה זה לא נראה לי רעיון טוב. גם כך משנתי מופצת ברשת ללא הפסק, בעזרת בוטים.
סרבנים? 91481
את יודעת... במקום ובזמן הנכונים. נגיד אם אני נתקל לפתע פתאום ערב אחד בפאב בטפיל שואה שמנסה לגנוב לי את ההצגה מול יפהפית הערב בהצטדקויות יומרניות ופוזה מסיונרית.

(נא לשים לב: יש לעשות הפרדה ברורה בין ניצול שואה או אדם הקשור באופן אישי לניצול שואה לבין "טפיל שואה" שהוא *אינו* אדם שנפגע או קשור איכשהו לאדם שנפגע בשואה, אך משום מה באופן מסתורי כלשהו כל חייו סובבים סביב השואה).
סרבנים? 91531
אם הוא באמת מנסה לגנוב לך את ההצגה, אז נו בסדר.
סרבנים? 91544
אם אני לא טועה, קושינסקי הוא באמת ניצול שואה, ואגב, גם סופר גדול. מזעזע, אבל החיים בתקופת השואה באמת היו מזעזעים. קושינסקי פשוט לא מנסה אפילו להסתיר את האמת המחרידה, ולכן החוויה של הקורא עלולה להיות טראומטית, כמו זו של ברקת.
91553
קראתי את הספר לפני המון זמן, אבל התחושה שלי הייתה שקושינסקי פשוט פורנוגרף של סבל (וגם קצת של מין), בלי יותר מדי שאר רוח.

אבל קראתי אותו לפני המון זמן, ולא קראתי שום דבר אחר של קושינסקי. אם ירדו עלי מספיק חזק אני אשתדל לקרוא אותו שוב.
91982
אני חושב שדברים דומים אמרו על דה-סאד. קושינסקי פשוט מתח את הגבול עוד טיפה (ואגב, איפה הגבול: לי זה מזכיר קצת את האסלה במוזיאון). ובכל מקרה, זה באמת עניין שם טעם.
91626
סביב השואה וסביב אוננות כפיתית THAT-IS...

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים