שמאי ליבוביץ' אידיוט. 98032
אני חושב את זה מאז פרשת השופטת. ההשוואה שלו בין משה רבינו לברגותי מטומטמת ביותר.
אבל לא הייתי מנדה אותו מבית הכנסת שלי. לא אוהב שבתי כנסת הופכים מקום פוליטי. אפילו אם ארז לנדוור, איש שנדמה לי חשוך, פנאטי ומכליל בצורה קיצונית, היה מחליט להתפלל, לא הייתי מסלק אותו. אין לי מילה טובה לומר על המתפללים שהחליטו לסלק אותו. לא מוצא חן בעיניכם? אל תתנו לו כיבוד, אל תעלו אותו לתורה. אבל לא כל אידיוט יש לנדות מהקהילה, ובטח לא על חילוקי דעות פוליטיים.
באשר ל'פסק ההלכה': נו. מי ששאל את הרב שמואל אליהו ידע את מי הוא שואל: הוא הלך לרב ייתן לו בדיוק את התשובה שהוא רצה לקבל: הרב שמואל אליהו הוא בין הרבנים הקיצוניים ביותר שאני מכיר. מישהו רצה פרובוקציה, הוא לא שאל כי רצה לדעת. לא שהתשובה הופכת יותר נחמדה בגלל זה: דיי שאומר שהפסיקה הזו לא מחייבת אותי, ולא את כל מי שהרב שמואל אליהו הוא לא הרב שלו. אם ארגיש צורך לשאול את הרב שלי בעניין, הוא יאמר אחרת (לא שאעשה את זה, אבל אני מכיר אותו).

מעניין לציין שעו"ד לייבוביץ' אמר עוד משפט, משהו בנוסח "המשטרה והפרקליטות טועים אם הם חושבים שדברים כאלה [כמו משפט ברגותי] יביאו שלווה ובטחון לעם שלהם". שלהם? לאיזה עם הוא שייך?
באמת שהאיש מנסה את כל הגדה של פסח: קודם כל ברגותי הוא משה רבינו, ואז ליבוביץ' שואל "מה העבודה הזאת לכם", ובנוסח ההגדה: "לכם ולא לו. ולפי שהוציא עצמו מן הכלל, כפר העיקר. אף אתה הקהה את שיניו ואמור לו, אילו היה שם לא היה נגאל" [אגב: מטאפורות זה דבר נהדר. אין פה קריאה לאלימות. ברור?].
אני חושב שאפשר לסכם ולומר
בין כה וכה, יש לי הצעת פשרה: אם ברגותי הוא כמו משה רבינו, הוא בטח לא פחות מפרופסור לייבוביץ' המנוח (אגב, לאחד המגיבים: פרופסור זה לא כזה כבוד גדול, ואני לא אתחיל להביא דוגמאות. זה ג'וב). מעתה אמור: ברגותי הוא כמו ישעיהו ליבוביץ'. הנה נוסחת פשרה שגם הנכד וגם הימין הקיצוני יסמכו עליה את ידיהם...
פסיכולוגיה בגרוש 98037
- מה אתה רוצה להיות כשתהיה גדול?
- להיות מרגיז כמו סבא.

יופי שמאי, הצלחת.
ושוב ''העולם הערב'' 98045
- ארז
- כן אברי?
- מה יגידו הנכדים שלנו כשהם יראו את התוכנית הזו?
- אהההה, כמה טוב שסבא מת..

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים