עוד מנפלאות האוניברסיטה. 98043
לא מספיק שתלמידי החוץ אינם מגיעים, שבמדעי החברה יש ירידה מתמדת כבר כמה שנים, האוניברסיטה ממשיכה. כמה לא מפתיע. אחרי שבחוג שלי אף אחד לא ידע ולא יודע עד היום מה בדיוק הדרישות לתואר שני (אה... תגיש הרבה עבודות, בטח לא ייצא מזה משהו רע), אחרי הבניין המדכא ביותר בירושלים (מדעי הרוח. נא להביא מצפן), היחס הבינוני לתלמידים והנטייה לסבך עניינים, מה הפלא שהגענו למצב כיום?
עד עכשיו האבטחה היתה מטומטמת. מאז הפיגוע היא מטומטמת והיסטרית. למשל: כל בעלי אישור כניסה לנשק איבדו מיד את האישור. כנראה כדי שאם יהיה פיגוע ירי אף-אחד לא יוכל להגיב, חוץ מהשומרים שירוצו כמה דקות כדי להגיע למקום.
הבדיקות הבטחוניות קפדניות ולא יעילות: שני חברים שלי כבר הכניסו נשק להר-הצופים. התור בכניסה - הזמנה למחבלים. אין להם שום סיבה להיכנס לאוניברסיטה, אפשר להתפוצץ בחוץ.
וכמובן, רמת הלוגיקה מרקיעה שחקים. שומעים חופשיים יידרשו להירשם ולשלם, אחרת לא יוכלו להיכנס לאוניברסיטה. דוכן ההרשמה נמצא בתוך האוניברסיטה, בפורום. איך הם יגיעו לשם אם אסור להם להיכנס? לאוניברסיטה הפתרונים. כנראה יישלחו למסע ייסורים להבאת אישורים חד-פעמיים.
ביום שני ראיתי שני ברנשים שנעצרו בכניסה כי רצו להירשם לאוניברסיטה: אין לך תעודת סטודנט - לא נכנס. גאוני.
(ומי שאיבד את התעודה בספריה? ומי שסתם איבד?). באשר לחניה: זה לא שהם פותחים מגרש חדש. זה שהם לוקחים את כל המקומות הקיימים, וגובים עליהם תשלום.
בסקר לתלמידי תואר שני, שקיבלתי השנה, ביקשו משוב על כמה עשרות שאלות. רובם בקשר למזכירות. אתם יודעים, פורמלית גם למדתי משהו. לא עניין אותם מה יש לתלמידים לומר על הקורסים? כמעט ולא. והיה מה לומר. והמכתבים מפרופסור מגידור הנכבד, נשיא האוניברסיטה ואיש חצוף להפליא וחסר בושה. לא שראיתי אותו מימי, אבל הוא חתום על המכתבים שבהם האוניברסיטה מסבירה שהכל בעצם לנוחיות הסטודנטים. לי זה נשמע יותר כמו טחורים מאשר כמו נוחיות.
בתקווה, את הדוקטורט שלי כבר לא אעשה שם. נמאס. אם מגדל שן אקדמי, לפחות שיהיה בצדק. בחוג שלי, קורסי החובה ורמת הלימודים לא תמיד הצדיקה את הגישה, ובאמת שאין לי רושם שכל הפרופסורים שלי אנשי מופת. ממש לא.
עוד מנפלאות האוניברסיטה. 98099
בתואר שני אין את המשובים על הקורס והמרצה בסוף כל קורס? לא נראה לי שמישהו ממש מתייחס אליהם, אבל זה עדין לא הגיוני שבתואר שני אין אותם. מצד שני, נראה לך שמישהו באמת הולך להתייחס לסקר על המזכירות?
עוד מנפלאות האוניברסיטה. 98517
מה עושים בעלי נשק שגרים במעונות? (הקרייה למשל)
לפחות אוניברסיטת ת"א עדיין מרשה להכנס עם נשק.
מה עושים: 98577
א. מצייתים לתקנות, הולכים עד למעלה, מביאים את הנשק לביטחון, חוזרים. עשרים דקות מינימום בזבוז כל פעם אם מגיעים שלא מכיוון האוניברסיטה, שתי דקות עם מגיעים מכיוונה.
ב. מה שעשיתי כשהייתי במילואים: פירקתי את הנשק, הכנסתי לתיק, ונכנסתי מאחור (עובד רק במעונות מסויימים).

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים