בתשובה לעמית מנדלסון, 15/10/02 9:27
עוד בחוץ לארץ הייתי סקפטי 99429
ומה דעתך על זה?
סקפטית?

ולחסרי הרישום ל"הארץ", מדובר על שימוש בשמן צמחי עם מתאנול (ניתן ליצור ע"י התססת סוכר) כתחליף לסולר עבור כלי רכב עם מנוע דיזל.
עוד בחוץ לארץ הייתי סקפטי 99435
עקרונית, אני בעד. יש מקום לפיתוח תעשייתי ולא מוצר מאולתר ביתי, כפי שמשתמע מעמדת הרשות הלאומית האמריקנית לפיתוח ביו-דיזל.
וכמובן - שמן צמחי אפשר להפיק בארץ בשפע ממטעי הזיתים שלנו, אולי אפילו להשתמש בפסולת הגפת שמצטברת לאחר המסיק לייצור שמן תעשייתי כתחליף לסולר.
עוד בחוץ לארץ הייתי סקפטי 99446
דוקא שמן זית? הוא יחסית יקר בשביל שמן צמחי. שמן חמניות, כותנה או אפילו סויה נראה לי הרבה יותר כלכלי.
עוד בחוץ לארץ הייתי סקפטי 99452
היתרון הוא שאנו מגדלים כבר זיתים. מספיק להשתמש בפסולת שלהם, שמתרכזת בקרבת בתי הבד. כמובן שלייצור שמן כמטרה בפני עצמה רצויים גידולים כלכליים יותר.
בעונה זו של המסיק, כל פסולת השמן מאזור טולכרם-שכם זורמת לנחל שכם ונבלמת במאגר שהוקם בעמק חפר למניעת זיהום נחל אלכסנדר ע''י שפכי הרשות הפלסטינית. אולי כך אפשר להשתמש בה.
עכשיו אני סקפטי 99457
זה נראה לך כמות מספיק גדולה של שמן ליצור מסחרי של דלק?
עכשיו אני סקפטי 99461
נראה שלא. אך אל תשכח את היקפו העצום של גידול הזיתים בארץ כולל ביהודה ושומרון. אפשר מן הסתם לגבש תקנות לאיסוף פסולת בתי הבד אולי לא כמקור עיקרי אך בהחלט כמקור משני לייצור הדלק.
המצאה גדולה? 136150
סתם נדמה לי או שעלו כאן על אחת ההמצאות הגדולות ביותר באנושות? הרי שמן צמחי אפשר להפיק- מצמחים ובניגוד לנפט אפשר לגדל צמחים. בנוסף מבחינה כלכלית כדאי לישראל לבדוק את האפשרות לייצר דלק צמחי ולמכור אותו במחיר מוזל מאוד (בעשור הראשון ללא מיסים נניח) ובכך להיפטר מהתלות במדינות ומדיניות נפט

יש סיכוי טוב שמבחינת הרכב החומרים אני כותב שטויות

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים