בתשובה לאסף דרעי, 26/09/00 13:32
מאבק להשרדות 9979
אם ישנו לקח שניתן ללמוד מהמאמר(שדי מעניין אבל לא חותר לעומק), הוא הלקח לפיו: אפילו הסובלנית שבדתות, כמו גם היהדות וכמו האסלאם(שהיה מצווה על סובלנות לשאר עמי הספר) כאשר קהילה נאבקת על חייה המטרה מקדשת את האמצעים.
אני מסכים עם רוב דבריך אך ישנו חלק אחד שגורם לבעיתיות וזהוא החלק של "יהודי מאמין", עליך להבין שבעולם בו ישנם כל כך הרבה אויביים ליהדות אין הרבה אפשרויות לסטות מהקו מכיוון שאט אט עלולים לפרש זאת כהתבוללות(הרי בסופו של דבר היהדות נאבקת על חייה) למרות שדוקא אנשי עידן "התבונה" של היהדות היו מתהפכים בקיברותיהם למראה הפנאטיות חסרת הפשרות, אנו מקבלים לא את מה שהוחלט ע"י אלוקים אלה את מה שהוחלט ע"י רבנים כדברי קודש שאין לערער עליהם, והללו האורתודוכסים אינם עושים דבר חוץ מלמלא בעיוורון לא אחר צו התורה כי אם אחר המשנה אשר הוא מעשה ידיהם של אינדווידואליסטים ובעלי דעה!!

שורה תחתונה:

בעולם מאיים אין הרבה מקום ביהדות האורתודוכסית לחשיבה עצמית בגלל הפחד המתמיד מפני סכנה מסויימת של התבוללות, ובכך מדוכאת החשיבה היהודית כשם שמדוכאת החשיבה הקתולית אשר מקובעת סביב עיוורון!!
מה שאבסורדי הוא שדווקא בעולם אשר יוגדר כאזרחי וחופשי היהדות תגיע לגדולתה המחשבתית.
מאבק להשרדות 354194
I agree to most of your views . The only thing that i am totally against is bestowing religious beliefs on secular people who have chosen not to believe or are sticking to traditional jewish values. So what we all agree is mutual respect which is very elusive but could be reached.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים