גאווה לאומית או עקשנות לאומית? 10406
אני לא מבין מה הקושי המעשי או הרעיוני בלתת לפלסטינים את מה שהם רוצים - מזרח ירושלים. אני לא מבין מה יש לישראל לרצות בשטח הזה, שטוב לה לכלום. פשוט להפסיק לתת אולטימטומים, ולומר - ''אוקיי, בואו נעצור את הטירוף, קחו מה שאתם רוצים, אנחנו לא צריכים את זה גם ככה''.

אלא שיש לנו הנהגה, ובעיקר - עם עקשן, שחושב על הגאוותנות שלו, ולא על חיים של חיילים, ובטח שלו על חיים של פלסטינים וערבים אחרים. גם אחרי ששלושה חיילים נחטפו כאילו כלום, עדיין אין שינוי בגישה, להפך, יש הסלמה בגישה.

כל מי שאומר ''מה, איך אתה יכול לומר דברים כאלה אחרי כל המהומות האלה'' שם פס על חיי אדם, שמוקרבים על מזבח הגאוותנות והססמאות. אולי יאה לאנשים אלו שיקחו נשקים וילכו הם לשטח, לספוג אבנים.
גאווה לאומית או עקשנות לאומית? 10417
איפה עובר הגבול שבו תגיד -עד כאן!
יותר מזה אני לא מוכן!
אני חושב שאם המקום הזה מתחיל ב "ים ה-"
אז יש לך על מה לדבר אם לא אז קדימה למילואים...
גאווה לאומית או עקשנות לאומית? 10421
אני גם חושב שצריך לתת לפלסטינאים את מה שהם רוצים.
מה אנחנו צריכים את יפו, את חיפה. את נצרת, את עכו את באר שבע ואת ירושליים?
צריך לתת להם גם את כל הקיבוצים שיושבים על אדמות פלסטינאיות.
אנחנו צריכים לארוז ולחזור כל אחד לארץ מולדת אבותיו. לפולין, רומניה, מרוקו, תימן ותאי הגזים.
וכך אחת לתמיד תיפתר הבעיה הפלסטינאית ישראלית. או כפי שהיטלר כינה אותה "הבעיה היהודית".
לא, ממש לא. 10422
צריכים לתת לפלשטינאים את מה שהם מבקשים, לא מה שהם רוצים, הפלשטינאים יכולים גם לרצות גם את הירח, עד כמה שהבנתי הכוונה הייתה לתת להם את מה שביקשו - מזרח ירושלים, כך כתב המחבר.
ומה לעזאזל הקשר של החלק הראשון לאמירה התמוהה שלך? אתה אומר שהפלשטינאים רוצים קודם לגרש אותנו ואחר כך להרוג אותנו? או שאולי אתה חושב שניתקל באנטישמיות כשנגיע לאירופה? הבעיה הפלשטינאית ישראלית, אם תרצה, יכולה רק לרמוז לכך שהפעם אנחנו בתפקיד הנאצים, אבל אני חושב שלא לכך התכוונת, ימני נאור כמוך.
לא, ממש לא. 10441
אני ממש לא מתפלא שאתה משווה אותנו לנאצים, הרי אתה שמאלני נאור. כרגיל השמאל מעניק לעצמו את התואר ה''שפוי'' והשאר משוגעים.
תמיד היו יודנראטים בין היהודים שחשבו שרק ניתן לאוייב את מה שהוא מבקש והוא יעזוב אותנו בשקט.
גם האנגלים היו בטוחים שאחרי שיתנו להיטלר את מבוקשו הוא ישב בשקט. אבל זה מה שאיפשר להיטלר לצאת למלחמה.
כל סוחר בשוק הכרמל יסביר לך שלא נותנים את כל ארגז העגבניות בחינם כדי ליצור ''אווירה'' ואח''כ מתווכחים על העגבניה האחרונה.
תמיד צריך לדעת מה באמת הם רוצים ולא מה הם מבקשים. הם מבקשים את מה שהם חושבים שהם יכולים לקבל כרגע. אחרי שיקבלו יבקשו את מה שהם רוצים באמת וכשלא יקבלו יחזרו לאלימות.
בתחילה זה יהיה רק החמס (''מתנגדי השלום'') שיפוצצו כמה אוטובוסים עם ''קורבנות השלום''. אז נאורים כמוך יסבירו לנו עוד פעם כמה שאנחנו נאצים שאנו לא מאפשרים לערביי יפו לחזור.
א''כ זו תהיה אוטונומיה לערביי הגליל (הרי גם בנצרת אנו שולטים רק בתאוריה).
האמון שלך בפלסטינים נובע מכך שפגשת בהם רק בטלוויזיה ובהפגנות הזדהות עם בעיית התחורים של ערפת.
כתושב נצרת עלית לשעבר לא הופתעתי כלל מההתפרצות הכללית של ערביי ישראל. הם חלק בלתי נפרד מהעם הפלסטינאי ולא יתנו לאיזשהו קו ירוק להפריד בינהם.
מי שחושב שערביי ישראל סובלים מקיפוח צריך לנסוע לנצרת עלית דרך וועדי ערה, להביט לצדדים ולראות את הטירות שהערבים בנו לצדי הדרכים.
שתהיה לך שנה טובה וחלומות נעימים.
וכל מה שאני רציתי לדעת... 10465
זה מה הייתה הסיבה לכך שכתבת בסוף התגובה שלך, ואני מצטט:
"וכך אחת לתמיד תיפתר הבעיה הפלסטינאית ישראלית. או כפי שהיטלר כינה אותה 'הבעיה היהודית'."
אתה זה שהשוואת כאן להיטלר, ואני ממש לא הבנתי מה הייתה כוונתך בכך. הערתי כי ההשוואה היחחידה שאני חושב שניתן להשוות פה, למרות שאני חושב כי היא מוגזמת, היא זו שבה אנחנו בתפקיד היטלר, אבל אני בטוח שזו לא הייתה כוונתך, האם אתה מוכן להסביר את עצמך עכשיו?
לא, ממש לא. 10685
עד כמה שזכור לי, גם אנחנו רצינו מהבריטים "רק" שיעזבו את ארץ ישראל ויתנו לנו להקים בה מדינה משלנו. לשם כך הפעלנו אפילו טרור. משום מה אני לא זוכר פיגועי טרור באנגליה שאנחנו ביצענו אחרי 1948.
מה זה אומר? שלפעמים, "כניעה" לאלימות היא לא צעד טפשי. אתה רוצה לקרוא לזה כניעה ולחרוק שיניים? זבש"ך. אני קורא לזה "לעזוב אותם במנוחה".
גאווה לאומית או עקשנות לאומית? 10451
איכשהו, בסוגיית מדינת ישראל, תמיד מגיעים להקבלות עם הנאצים והיטלר. לא שזה מפתיע, הרי השואה הייתה גורם מרכזי בהקמת המדינה (או לפחות בתמיכת האו"ם בהקמתה), אבל התקוממות של העם הפלסטיני וערביי ישראל (מושג שנשמע כמו אוקסימורון היום) כנגד השלטון היהודי בארץ זה לא משהו שמסכן את העם היהודי, ובטח שזה לא מה שיגרום לשואה שניה.

להפך, כמו שכבר צויין, היהודים כאן הם אלו שנראים רע. הכובש הציוני. הפלסטינים לא רוצים את באר-שבע, חיפה או תל-אביב. בדיוק, הם לא *רוצים* את הערים האלה, כי עם צה"ל או בלי צה"ל, הערים האלה ישארו אצלנו. הם מבקשים את מה שהם יכולים לקבל - השטחים, מזרח ירושלים וכו'. הם רוצים ריבונות על מה שכבר יש להם. לא לעשות פוגרום ביהודים, לא לסגור אותנו בגטואים. אז כן, הם רוצים קצת גאווה משלהם.

זה די ציני ומכוער לומר שהם רוצים את כל הארץ. הפלסטינים שעובדים כמעט כמו שהעברים עבדו אצל המצרים, בצורה בזויה. אני גר באשקלון, ואני רואה המון פלסטינים נוסעים וחוזרים כל יום מעזה, או מחכים לעבודה בצומת אשקלון, ואני מרחם עליהם. אחרי זה אני נוסע לתל-אביב, להרצליה, לחיפה, ורואה את בתי הפאר שיש לאוכלוסייה כאן. אפילו לא בתי הפאר, בניינים. ספריות וידאו. בתי קולנוע, מכוני כושר, תחבורה ציבורית נוחה, פאבים עם מיטב המוזיקה ואינטרנט לכל ילד. יש פה הבדל מעמדות שיאה לימי הביניים, לא שנות האלפיים. אולי יש בעצם מה לדבר על השואה. צריך אולי לומר שלא למדנו כלום מהטבח הנורא שהיה שם, שאנחנו בעצמנו מסוגלים לעשות דבר כזה לאחרים, ואז לשקר לעצמנו שזה לא קורה ושאנחנו כאן הצד הנפגע.

תתעוררו.
גאווה לאומית או עקשנות לאומית? 10494
אולי כבודו, במקום לנסוע להרצליה, יעשה עיקוף דרך שכונת
התקווה, או לחילופין יסע לשדרות, אופקים לבאר שבע.
מה עם בתי ה"פאר" שם? חסר לנו עוני שהבאת עלינו את כל עזה?
שהראיס ידאג למצוקה של אנשיו במקום להר הבית.

אף אחד לא הכריח את ה"עבדים" לבוא לעבוד כאן,
אני שמח שיש לנו רצון משותף.
רצון שנינו שמצב זה יפסק ,בארץ יעבדו תושבי ישראל במקום
פלסטינים, ובמקרה הצורך גם עובדים זרים מתאילנד ורומניה
שהמדינה תתחיל לדאוג לזכויותיהם הסוציאליות.
כל זה ע"מ להמנע ממצב שנמנע מלשכור לנו פועלים שעלולים
לתקוע לנו סכין בגב.
המדינה הפלסטינית הנאורה 10429
הבעיה היא, שגם אם נתן להם את מה שהם רוצים, ותקום מדינה, היא תהיה מדינת טרור. ואני לא מתכוון רק לעובדה שהאדם שיעמוד בראשה היה טרוריסט, גם אם זכה לפרס נובל (אין טעם להזכיר את יצחק שמיר, אני זוכר גם אותו). אני מדבר בעיקר על העובדה שהרשות הפלסטינית תקים דקטטורה מיליטנטית, שגם מתנגדיו של עראפת לא יוכלו לעצור.
אם הטיעון שלך הוא הומאני כלפי שני הצדדים, רצוי לחשוב לאור ההתרחשויות האחרונות מה יעלה בגורל מדינת ישראל לאחר הקמת המדינה הפלסטינית, ומה יעלה בגורל העם הפלסטיני עצמו, לאחר שמרותו הדרקונית של ערפאת תושלט עליו.
המדינה הפלסטינית הנאורה 10686
מדינת טרור? מה זה?
אני מניח שיהיה שם בלאגן רציני, וסביר להניח שגם תקופה לאומנית קיצונית. מדינות תמיד עוברות שלבים "לא נעימים?" בדרך להתבגרות מדינית. אבל זה יצטרך לבוא יום אחד. ומוטב מוקדם...

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים