מישהו מוכן להסביר לי משהו? 11730
האם קרה משהו שלא הייתי פה?
האם התקבלנו להיות המדינה ה52 של ארה"ב?
מה קורה פה בימים האחרונים?
אנחנו מתעסקים בבחירות של מדינה אחרת - נכון ארה"ב שהיא כרגע המדינה אולי היחידה שתומכת בנו כספית ומוראלית לפעמים כן ולפעמים לא.
אבל מה זה אומר?
שאנחנו צריכים להיות משועבדים להם ולעקוב בכזו דריכות אחרי המועמדים?
לדעתי אין לזה כל השוואה קודמת.
והכל קשור בהיותה של מפלגת העבודה שקשורה בעבותות למפלגה הדמוקרטית ונפילה של זו עשויה להשפיע לרעה - על מפלגת העבודה - לדיעה שקלינטון תרם בצורה ישירה ועקיפה 60 מיליון דולר לברק אני די מאמין - וככה גם ייקטן מאוד הסיוע הכספי של מפלגת העבודה וגם יילך הביתה המומעד שאחרי קלינטון שאני תסלחו לי לא מתלהב ממנו יתר על המידה.
אני מעדיף -אם אפשר בכלל דבר כזה -כאשר אני לא משפיע במאומה על הבחירות שם דווקא את בוש שאם יהיה כמו אבא שלו זה הרע במיעוטו הוא לא יפריע לנו יותר מדי - לא ידחוף את הראש שלו בסכסוך שלא ייגמר לעלום בינינו ובין הערבים - וגם אם יהיה רע אז לא נצטרך להגיד כמו ברק וחבריו שאין לסרב להצעה של ידיד ישראל.
כלומר ברדק הוא בעצם עבד של קלינטון - אפילו זה יגיד לו - צחצח את נעליי הוא יקום באמצע הלילה ויעשה זאת.
ומזה מפחדים תומכי מפלגת העבודה ובראשם כמובן ברדק הפלולה.
יום טוב לכולם - וכמו שאומרים בספורט - שהטוב יותר ינצח...ואז יגידו שאם הדמוקרטים מפסידים אז צריך ספירת קולות חדשה...כמו פרס בזמנו...סתם סתם..שם זה דמוקרטיה - ולא דמגוגקרטיה כמו אצלנו בראשות מפלגת העבודה - שרק מגדילה את האבטלה...
דבר נוסף..מדובר רבות על סוף עידן הדמוקרטים..או כל מיני שטויות בנושא..שם מחליפים כל כמה שנים את מפלגת השלטון - לפני קלינטון אלו היו 12 שנות הרפובליקנים!!!-כן כן פעמיים רייגן ופעם אחת בוש - ולא היה כזה רע.
להפך אני מעריך את רייגן פי כמה וכמה מקלינטון
אז זהו להרגע חברים זה הכי חשוב.
לא הגיע הזמן 11753
שתתחילו לצנזר את הבחור?
הוא באמת עובר כל משוכה אפשרית, החוצצת בין מושג תרבות הדיון, ובין נביחות אקראיות בגנות דברים אקראיים.

אם יש עורך (ויש), יפסע קדימה עם המטלית והדלי.

תודה.
דבר העורך 11756
מעבר לשמות הגנאי הדביליים שהאדון פטאי אוהב לתת למיני אנשים, לא ראיתי בהודעה הספציפית הזו בעיה שמצריכה צנזורה. התעלמות - זה כן, אבל לא צנזורה. חשוב מאוד להבדיל בין דברים שכדאי להתעלם מהם, לבין דברים שאסור לתת להם במה.
הרהורים 11768
לפני כמה ימים עלה בדעתי שאת האייל היה ניתן לממש כ-moderated newsgroup ב-usenet, או לפחות להציג mirror שלו בפורמט הזה. אז גם נזכרתי שמרבית ה-newsreaders מאפשרים למשתמש ליצור killfile כדי לסנן "שוורים מועדים", לפי ראות עיניו, ולא כתחליף ליכולת של ה-moderator למנוע פרסום או לבטל הודעה.
אני יכול לשער מהן הסיבות בגללן האייל איננו newsgroup אלא אתר, אבל היות שננזפתי פעם כשחטאתי בהעלאת סברות-כרס לגבי האייל, אני פשוט אשאל: למה, בעצם, האייל הוא אתר ולא קבוצת-דיון?
ואבהיר: זו שאלת-סקרנות גרידא, ולא שום טענה מסוג "האייל צריך" או אפילו "האייל היה צריך".
הרהורים 11788
בעוונותי, אני כמעט ולא מבקר בניוז-גרופס. הפורמט לא נוח לי, ומאוד לא מזמין, לדעתי לפחות. אתר הוא הרבה יותר ציבורי, הרבה יותר פתוח והרבה יותר זמין. גם מי שנכנס לאינטרנט לפני רבע שבע יוכל למצוא אתר, אם יכיר את כתובתו, ואם הוא מכיר אתרי חיפוש ישראלים - אז שמו של האייל הקורא יספיק לו.
דומני שזה השיקול העיקרי - להגיע לכמה שיותר אנשים בנוחות אופטימלית.
אני גם לא בטוח לגבי מידת התמיכה של קבוצות דיון בעברית, אגב, אבל יכול להיות שאני טועה.
הרהורים 11814
ניוזגרופס זה יופי לג'יקים סופניים אולם מה לעשות שהציבור הרחב ששואל אותך איך לשנות את הגדרות העברית בדפדפן שלו לא יצלח כזו משוכה.
מה שכן ניתן די בקלות ליצור שילוב של האייל עם ניוזגרופס כלומר שכל ההודעות ינותבו לניוזגרופס מסויים ןלהפך, כפי שמיושם באופן נרחב על ידי
php.net && new.php.net

אבל נראה לי הרבה יותר פשוט להוסיף אופציה כזו להתאמה האישית, אלא שלטל כהן אין זמן....
דבר הלקוח. 11800
אולי ההודעה הספציפית הזאת אינה מצריכה צנזורה. אולי.

אותי היא מטרידה. מאוד.
אין מדובר כאן בתוכנה, חלילה. כל אדם זכאי לדעותיו שלו, וזכאי להביען. הבעייה כאן היא בצורה.
לי מפריע לראות ולשמוע דברים שכאלו. אין בהם שום תרומה משמעותית אף למצודדי "דעתו" של מר פטאי. הם מרגיזים ותו' לא, וככאלה נכתבו.
האם תצפה שיניחו לך, בשם חופש הביטוי, להגיע לבית משפט ולהתחיל לצרוח על השופט?
האם יניחו לך לשלוף טייפ ולנגן את יצירת הרוק האהובה עליך באמצע קונצרט? או להיפך?

כמובן, אין באפשרותי לומר לך איך לנהל את האתר. אני יכול רק לבקש, ולדעתי הבקשה מוצדקת.

התופעה שנקראת "פטאי" זכאית לעניות דעתי להסרה. לא התעלמות.
ברגע שהאדון יחליט לדבר בשפת בני אדם, לא תהינה לי בעיות עם הודעותיו.
אולי לא אסכים עם דבריו, אבל יש כאן די והותר אנשים שאיני מסכים עם דיעותיהם, ובכל זאת נהנה לקרוא את דבריהם. זאת מעלתה וזהו כוחה של במה זאת.
דבר הלקוח. 11815
אין שום אופציה טכנית להסיר משתמש דיאלאפ בעל איפי משתנה, אם הוא מספיק מתוכחם למחוק את הקוקיז שלו. מחשבה נבונה יותר תהיה בכיוון של לאפשר למשתשמים אחרים להתעלם משם מסויים (בהנחה הדי סבירה שהמציף לא יטרח להחליף שם פעמים בשבוע מכיוון שיראה את הודעותיו מתפרסמות)
דבר הלקוח. 11817
אחד היתרונות של המדיום הזה הוא היכולת להתעלם מהודעות מעצבנות ומטומטמות כמו זו של מר פ.ט.א.י: לא אוהב את הסגנון שלו (אם בכלל אפשר לקרוא לו ככה) - אל תקרא את ההודעות שלו. מקסימום בזבזת את החצי שניה שלוקח להוריד את ההודעה שלו.
ככה שצנזורה היא לא רק חסרת תועלת, אלא גם שתפגע בזכותי לדעת שלא כל משתתפי האייל ניחנים ביכולות התבטאות משובחות.
דבר הלקוח. 11822
אחמד, כשאתה איימת שכל מדינות ערב יתקפו את ישראל אם נעיז לצייץ לכיוון הר הבית, זה הטריד גם אותי. אם הייתי מסיר כל תגובה שמטרידה אותי, האמן לי שלא היו כאן הרבה תגובות. אבל זה הרעיון, לא? להתווכח. הסגנון של פטא"י (שאפילו לא יודע שבעברית אין משתמשים בנקודות, אלא בגרשיים, כמו הרמב"ם ולא הר.מ.ב.ם.) אכן מעורר בי בחילה, ואני נוטה להתעלם מדבריו (מעבר לקריאה מרופרפת, לה אני מחוייב כעורך האתר, כדי לאתר דברי הסתה או עבירות אחרות על חוקי המדינה) - אני מציע גם לך לעשות כן, ולא לשמח אותו על כך שאנו מנהלים דיון בעקבות הודעותיו המיותרות.
זה לא אותו האחמד 11847
זה אחמד הכהן, השני הוא מוחמד
זה לא אותו האחמד 11860
אופס. עכשיו עוד יגיעו עלי שאני חושב שכל הערבים אותו הדבר.
להגנתי יאמר שאני סתם סנילי.
ההתנצלות התקבלה. 11869
לשם הפארטיקלים - אני לא ערבי כלל.
מישהו מוכן להסביר לי משהו? 11767
מפלגת העבודה קשורה בעבותות למפלגה הדמוקרטית??.... פ.ט.א.י. היקר, פורום המדע הבדיוני נמצא באתר אחר.
(אבל בינינו, דווקא מתאים לי קלינטון במקום ברק)
האם ההסבר נפל על אוזניים ערלות? 11778
(לוקח נשימה ארוכה ולגימה מתמשכת מהקפה)

מר פ.ט.א.י - התלבטתי אם להשיב לתגובתך, בעיקר מכיוון שאופן ההתבטאות שלך צורם לי הן מבחינת אופיו והן מבחינת תוכנו.

ע"פ מיטב ידיעתי ישראל היא מדינה ריבונית ואיננה חברה בחבר המדינות שמתקרא "ארצות-הברית", יתר על כן - באם תיטיב לקרוא את מאמרי תבחין בכך כי עד למשפט האחרון בו לא התייחסתי כלל וכלל למדינת ישראל (הריבונית, כזכור).
וזאת מדוע?
משום שמסכת השיקולים שעמדה לנגד עיני לא הייתה ישראלוצנטרית (לדוגמא יפה, אם כי לא עקיבה בעליל, למסכת שיקולים שכזו אני ממליץ לך לצפות בטלוויזיה - ערוצים 1 או 2, לבחירתך) ולא התמקדה סביב השאלה "מי יהיה יותר טוב לנו?", אלא סביב השאלה "מי יהיה יותר טוב לארצות-הברית?" ("לנו" השני, מבחינתי).
לכן גם לא טרחתי להזכיר את נושא מדיניות החוץ, נושא משני ושולי בסדר היום האמריקאי, מלבד במקרים בהם יש צורך לפנות לקהילת מהגרים ספציפית ולהשיג את תמיכתה.

בלי קשר להערה זו, מעניין אותי לפתוח דיון על שיטת הבחירות (קולג' האלקטורים) ויעילותה, במיוחד לאור התוצאות האחרונות.
האם מישהו קרא את המאמר (הקצת ארוך מדי) שקישרתי אליו?
האם מישהו חושב שיש מקום לשלב שיטה שכזו בישראל?
מצפה לתגובות...

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים