חול בעינים 117621
ממש זורקים חול בעיניים.
חול בעינים 117624
זורים. למה?
חול בעינים 117637
איפה ואיפה: איבן-אריק שתק בחקירה - ונשאר. נעמי שתקה בחקירה - ועפה.
חול בעינים 117638
איבן-אריק סגן שר?
חול בעינים 117641
לא. וזו באמת שאלה מעניינת - אמנם הגברת בלומנטל פוטרה, אבל האם תועף מן הרשימה לכנסת? אם לא, הרי שהציבור חוטף חול (מה חול, חצץ) בפרצוף פעמיים: פעם אחת בגלל המניעים לפיטורים, שלכאורה היו אמורים להיות מניעים להעיפה מן הרשימה לכנסת, אבל אז הם גם מניעים להעיף את עמרי שרון מן הרשימה לכנסת. ופעם שניה, בגלל העובדה שלפיטורים אין משמעות מעשית כלל.
אם אני לא טועה, 117644
שרון לא יכול להעיף אנשים מרשימת הליכוד לכנסת, לפני שהרשימה הוגשה הוא היה צריך לקבל את אישור מוסדות הליכוד (כנראה המרכז), אחרי שהרשימה הוגשה, הם (הליכוד) צריכים לבקש אישור מועדת הבחירות.

המשמעות של הפיטורין היא ציבורית, אבל גם מעשית, בלומנטל הייתה יכולה לבקש להתמנות לשרה, ועכשיו, ספק אם תקבל סגנות שר, ובנוסף, היא מפסידה איזה חודשיים משכורת של סגן שר.
אוקיי. 117645
אני עדיין עומד מאחורי דברי, שיש כאן איפה ואיפה. הטיעונים לפיטורי בלומנטל הם טיעונים המתאימים להטלת סנקציות על עמרי שרון.
אוקיי. 117654
מוזר שאני מסנגר על שרון, אבל אני חושב שגם שרון הצעיר (וגם הרצוג הצעיר) נחשדו ושתקו בחקירה שלא בקשר לבחירה בהם אישית.
אוקיי. 117664
אני רוצה לבדוק האם אני מבין את הטענה נכון: את נעמי בלומנטל יש לפטר, כי היא שמרה על זכות השתיקה בחקירה, הנוגעת לדרך בחירתה לרשימה. (כנראה שהכוונה היא גם להעיפה מן הרשימה, או ללחוץ עליה לפרוש, וכד'.) לעומת זאת, את עמרי שרון אין לפטר, כי הוא שתק בחקירה שאינה נוגעת לדרך בחירתו לרשימה.
יש לי שתי בעיות עם ההגדרות האלה:
א. שרון, במכתבו לבלומנטל, מדגיש את נושא ההכתמה של התנועה כולה בשל שתיקתה. האם שתיקתו של בנו בחקירה הנוגעת לעמותות אינה מכתימה את התנועה כולה?
ב. אשר לטענה המרכזית, הרי אא"ט החקירה כנגד עמרי שרון נגעה לענייני עמותות בבחירתו של אריאל שרון עצמו - כלומר, אמנם עמרי לא שתק בחקירה הנוגעת לתהליך בחירתו עצמו, אבל הוא שתק בחקירה הנוגעת לתהליך בחירת שרון עצמו. מה ההבדל מבחינת האחריות הציבורית?
אם אני לא טועה, 117655
לא צריך לבקש אישור מוועדת הבחירות. כל מי שרוצה יכול להתפטר מהרשימה, ואם לא -- אז מהכנסת מיד עם התכנסותה. מי שלא רוצה -- לא יעזור בית דין (של התנועה).
חול בעינים 117640
גם יצחק הרצוג שתק בחקירה, והוא שוכן כבוד ברשימת העבודה לכנסת.
חול בעינים 117642
נכון. האם אריאל שרון הוא יו"ר העבודה? האם יו"ר העבודה טען כי שתיקה של איש ציבור תחת חקירה משטרתית בנושאים ציבוריים היא עילה להעיפו?
חול בעינים 117658
האם שרון טוען כך? לא במכתבו לבלומנטל, על כל פנים. שם הוא מדבר רק על עניינים הקשורים באופן הבחירה או בהתנהגות בנושא הבחירה. כפי שכתב לך סמילי, לא זה המקרה אצל הרצוג ושרון הבן, לפי שעה.
חול בעינים 117724
אני רואה שאיש אינו אומר את האמת הטראגית, אז אשים נפשי בכפי ואהיה אנכי לפה לעם הסובל בציון:

בלומנטל צריכה ללכת לא בגלל השימוש בזכות השתיקה. בלומנטל צריכה ללכת בגלל שהיא נורא נורא משעממת אותנו.

היא מפילה על העובדים העברים תרדמה עמוקה, והדבר מוריד את הפריון, הירוד כבר בלאו הכי.

מה שאין כן עמרי. כמו לכל בן אנוש, גם לעמרי יש כמה מגרעות (הוא יכול להוריד איזה קילו שניים), אבל אינו יכול להתחרות בכשרונה הפנומנאלי של בלומנטל, בהרדמת העם!
חול בעינים 117730
הרדמת העם זה האינטרס הראשון במעלה של הממשלה המכהנת.

אם אתה נוקט בגישה הזו אז הסיבה העיקרית לפיטורים היא העובדה היא עשתה יותר מידי רעש ויש סכנה שאנשים יתעוררו, ואם אנשים יתעוררו הם פתאום יתחילו לשאול שאלות כמו למה המצב כל כך רע ומה ראש הממשלה מתכנן לעשות בנידון.

מצד שני זה לא כזה איום כי האלטרנטיבה העיקרית כל כך עלובה שגם אם העם יתעורר ויבין שעובדים עליו הוא עדיין יצביע ליכוד.
ובל נשכח 117735
את תרומתה לקולנוע הישראלי בסרט הבלתי נשכח "אבו אל בנאת"

ובל נשכח 117738
לאליהו: חבל שאין בלינק תמונות של הנאווה. ובכל מקרה, יש להמליץ לה שתחדש כקדם את הקריירה הפילמאית-ארוטית המפוארת.

לפופק: אתך אני כבר אריב בבית.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים