פוגל בתפקיד חמורו של בלעם? 1276
מרוב "חוסר הבנה".... כפי שמשתמע מתגובותיך הנלעגות הן מבחינת העברית והן מהעובדה שבכל תגובה שלך הינך או חוזר ומאשר את דברי....(ובדיוק נמרץ), מתברר שאני מכיר מצויין את עולמך...

קביעה:
א. הינך שופטני, בעל ראיית עולם קטנונית, הרואה חירות לעצמה להתערב בחיי הזולת.

ראיה:
ראה נא תשובתך.... "ערבות" ...., "מאמין שיש לך אמת"

קביעה:
הינך כופר בדמוקרטיה ומשתמש בה מתוך כך שמאזן הכוחות כעת הינו כזה שאינך יכול לכפות בכוח את רצונותיך, (לפחות לא בלי מלחמת אחים, שלא תהייה הפעם הראשונה בהיסטוריה היהודית...)

ראיה:
"על מדינת הלכה .... אני שואף"

קביעה:
הינך ובני מינך מתקיימים על עקרון השפלת האחר, ורוממות קדושתך.

ראיה:
במאמרך, שכיניתיו נלוז, ובכל תגובותיך ניתן למצוא רמזים לכך. "מבט אחד הבהיר.." "חפיפניק.."
"עד שטעמה נשתבח..."

דרך אגב אינך לבד, כל הדתות, (אולי חוץ מבודהיזם, עליו ידיעותי אינן מגיעות לידי יכולת הבעת דיעה) דוגלות באותו עיקרון. אנחנו טהורים, קדושים, בני האל, אתה כופר שיש לגאול את נשמתך.

הערה: אינך בשל להבין נפשית את שאני כותב לך בעיניין השפלת הזולת. מתוך השלולית אינך יכול להכריז על כך, אחרת תמצא צפרדע.... ואת זה נפשית קשה לעשות...

"לא מבין את העולם הדתי".... מעניין איך עם חוסר ההבנה שלי אתה מצליח לאשר את טענותי... כנראה שאני מנחש כבר מספיק זמן.......

חינוך, איננו כפיה. למותר להניח שתבין מושג כמו "חינוך", דמוקרטיה איננה דיקטטורה ברשיון העם. כל המושגים הלקוחים מהעולם החילוני זרים לך לחלוטין. אתה אולי יכול למלמל אותם, אינך מבין אותם. אינך קרוב אפילו. אינך מכיר את העולם החילוני. היה בטוח בזאת.

אתה "אינך מכיר בדמוקרטיה מתגוננת...", איך תכיר באם אינך מכיר בכלל בעקרון הדמוקרטיה?

אני לעומת זאת מכיר. ולכן אני סבור שמשגה גדול עושה מדינת ישראל (לא מדינת היהודים) בגייסה לצבא את כל המחנה הדתי-לאומי, שלא לדבר על החרדי. דמוקרטיה איננה שגורה על שפתותיכם אלא לגנאי, בליבכם בוודאי שאיננה שורה.

נשק, זהו הדבר האחרון שמדינת ישראל צריכה לתת למחנה זה. יתכבדו נא נערי החושך הדתי-לאומי ויצטרפו לחרדים, מחוץ לצבא,נשק בצירוף קנאות דתית הינו שילוב מסוכן.

הסתדרנו מצויין גם בלעדיכם שנים רבות, נסתדר גם בהמשך.
למה לא חמורו של בלעם 1289
ראשית וזאת ידע כל מי שלמד - בלעם היה הבעלים הגאה של אתון, חמור נקבי.

מר כהן הנכבד- אני אדם סבלני בד''כ ומשתדל לענות לעניין.
תסלח לי אבל כבר אנני רואה כל חובה לעצמי לטרוח ולענות לאוסף השטויות חסרות הביסוס שאתה טוחן עד זרא. מה גם שאתה מתיימר לגבותם בציטוטים של דברי.
ייתכן ואני שחצן-חצוף-פאשיסט-אידיוט באופן כללי-מתנשא-שונא אדם-חשוך. אני לא רואה טעם לדון בכך או בסגולותי התרומיות הכלליות.
לכן אני אף לא אטרח להגיב לגיבוב המילים שאתה מקפיד לשלח בי.
בתקווה שדרכינו לא יצטלבו
למה לא חמורו של בלעם 1290
ובכן אחת משלוש הן תגובותיו של המאמין באשר הוא ולא רק של מר פוגל הנכבד:
1. זוהי אמת אלוהית שאיננה ניתנת לוויכוח
2. אין טעם לדון, כי אינך בקי בתיאולוגיה הדתית.
3. אין טעם לדון כי דבריך שטויות....

ברור שתגובות עינייניות יותר לא אפשריות עקב המבוי הסתום שבבסיס האמונה. אמונה אינה הולכת ביחד פתיחות. נקודה.
למה לא חמורו של בלעם 1295
נו, באמת... ההתנהלות שלך בדיון הזה הייתה נוראית. פוגל ענה לך תשובות ענייניות, וגם אם אינני מסכים, הרי שהטחת ההאשמות והגידופים בו לא הייתה במקום. מצטער, אבל לו אני הייתי במקומו של פוגל, גם אם לא הייתי דתי, הייתי שם סוף לדיון הזה פה.
בזיון 1475
כחילוני, רציונליסט ואדם הדוגל בדמוקרטיה אינני יכול אלא לחוש שאט נפש עמוקה כלפי הסגנון והדברים אותם הצגת לאורך כל הדיון.

גם אם אני מסכים כמעט מילה במילה עם דבריו של ניר יניב (אשר מייצגים, אני חושב, נאמנה את התפיסה החילונית-דמוקרטית בצורה כללית לפחות) הרי שסגנונך הדמגוגי (חרדיכס???לא עדיף כבר להגיד ז'ידים ולגמור עם זה?) מבייש את הדוגלים בפתיחות וברוחב אופקים ומראה שגם אתה, כפאנאטים אחרים שבוי עמוק בתוך האמת שלך ולא הפנמת את עקרונות הדמוקרטיה.
בזיון 18302
מסיונרים!!!!

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים