על כל חטאי השמאל הישראלי 132189
מסכימה עם הכותב ברוב דבריו , אך הנתונים מובילים אותי למסקנות אחרות. לא רק מפלגת העבודה ירדה מבימת ההיסטוריה אלא השמאל כולו משלם עכשיו על הטעות הנוראה של אוסלו ותוצאותיה רוויות הדמים. הסיכוי היחידי של העבודה הוא לחזור אל המרכז שם היתה מימי קום המדינה, בטרם נגררה לקוטב השמאלי ע"י ביילין ופרס.
אדריכלי אוסלו חשבו שהם יוכלו להוליך שולל את כולם בעזרת ניסוחים מעורפלים ועמימות מכוונת מראש. רגשות היהירות והפטרונות כלפי המתנגדים הפוליטיים ממשיכים בקו ישר מאוסלו ועד היום. אופייני לחשיבה הזאת ,הוא חוסר ההבנה של התקשורת בזמן מערכת הבחירות האחרונה: השאלה, למה העבודה לא ממריאה עקב גילויי שחיתות בליכוד - מוכיחה את השטחיות והאגוצנטריות של השמאל. השמאל בטוח שמצביעי הימין טפשים ובורים והם ישכחו את זוועות אוסלו אם רק תזכיר להם את שחיתויות הימין. להמחשה קחו את פרשת הפרקליטה - מה היא חשבה לעצמה? האם פרשת השחיתות של שרון , שהיתה או לא היתה, תשכיח ממצביעי הימין את הדם השפוך של כ-‏700 נפגעי אינתיפדה שהשמאל הביא עלינו? כיצד הם העיזו לשבת באוסלו ולחתום על הסכם נורא מבחינת ישראל, בניגוד לחוות דעתם של אנשי הצבא שהתנגדו לו, וכיצד הם זילזלו בכל המתנגדים כי כל החכמה היא שלהם, וכל מי שמתנגד להם הוא "ימני קיצוני" "מתלהם" "מצח נמוך" ואילו הם השמאל "הנאור" "המשכיל". אף אחד לא ילמד אותם כי הם העילית החברתית והכלכלית והם רוצים שלום "עכשיו" ומיד ולא אכפת להם מה המחיר. כל סוחר וכל עו"ד יודע כי מי שרוצה את הסחורה "עכשיו" ,ומיד, ואין לו סבלנות לחכות, משלם מחיר יותר גבוה משווי הסחורה האמיתי.אך להבדיל משוק הסוחרים כאן המחיר היה דם יהודי.
בנוסף לכל זאת, לא שכחנו כי הסכם אוסלו עבר בכנסת על חודו של קול, בשוחד מיציבושי,ובעזרת חמדנותה ובוגדנותה של ש"ס, שהצביעה בעד אוסלו בניגוד לרצון בוחריה ששיכים למחנה הימין.
לסיכום- חטא גדול חטא השמאל הישראלי, על כי גבה ליבו וזלזל בכל מי שלא הסכים איתו, ורצה לכפות את דעתו, דעת מיעוט, באמצי כחש ומרמה על רוב העם. לכן, כל עוד העבודה ממשיכה להתנהג בארוגנטיות מזלזלת - כאילו היא זכתה ב-‏40 מנדטים ולא הליכוד, כאילו הם יכולים היום להכתיב ולכפות את דעתם למרות מפלתם הגדולה בבחירות - כל זה מוכיח שהם לא בשלים לשאת באחריות בתוך הממשלה. השמאל ממשיך לחשוב שיש לו את המונופול הבלעדי על האמת ועל החכמה, ואילו כל השאר הם טפשים שמצווה לרמות אותם ולהוליך אותם שולל, כמו שרימו אותם בשתי מערכות בחירות רביןז"ל וברק. לכן, עד שהעבודה והשמאל לא יבינו את מהות הדמוקרטיה, כלומר, דמוקרטיה פרושה כבוד אמיתי ליריב הפוליטי, והכרה וכבוד לפסק דינו של הבוחר. הבוחר הישראלי נתן פסק דין ברור מאין כמוהו - מי שהביא עלינו את אוסלו לא יהיה שותף לשלטון. עד שהשמאל לא יעבור מהפך מחשבתי ותרבותי, ויתן לגיטימציה לימין ולדיעותיו, אין אפשרות לשתפו בשלטון.
על כל חטאי השמאל הישראלי 132194
ובקיצור, עד שהשמאל לא יכרע ברך ויאמר לימין: רחם עלי, אני מוכן לשטוף לך את הרצפה.
עד שהשמאל לא ילך בהמוניו לבית הכנסת ויאמר: חטאנו חטאנו!
עד שהלפלפים עם העיגולדים לא יסירו את משקפיהם ויפרסמו קול קורא בשיינקין ובו "התנצלות מהעם לדורותיו על כך שאנחנו קיימים".
עד שלא יסכים השמאל להודות בכל חטאיו למפרע (שבהם, אגב, הוא חשוד הרבה לפני אוסלו. לא היה זמן שבו ה"שמאלנים" לא היו חשודים ע"י העם ב"עכירת ישראל" ושכאלה. פשוט לא מכיר.), להתפלש בעפר העם ולהסכים לכל גזר דין אשר יושת עליו ע"י בעלי הבסטות, נהגי המוניות וגולשי הפורומים של ynet (וכן מספר גולשים באייל, שמספרם באופן לא מפתיע התרבה מאז ה28.1, אני צפיתי את זה ואין לי כח לחפש איפה)
עד אז — השמאל הוא האשם בכל, מצליבת ישו/הפיגוע במגדל בבל ועד בכלל, ואין לו כפרה על כך שהוא בכלל קיים!
תחי הדמגוגיה. 132199
כמובן שכל ההרוגים הם בגלל הסכם אוסלו ולא הכיבוש ומדיניות ההתנחלויות.
כמובן שמדיניות אוסלו מנותקת מהמציאות והמשך השליטה על עם אחר תוך כדי התעלמות מהמצב האיזורי והבינלאומי היא המדיניות הפרגמטית.
כמובן שלממשלה נבחרת בעלת רוב דמוקרטי לא היה מנדט לבצע את מדיניותה.
כמובן שהימין לא דפק את העם במעשים כמו מלחמת לבנון ובמדיניותו הכלכלית-חברתית.
כמובן שהימנים הרואים דברים בפשטות בצבעי שחור לבן הם חכמים בהרבה מהסססמולנים הרואים דברים בצורה מורכבת ומוכללת יותר.

ונסיים בדברי רבינו ג'ורג' אורוול:
"מלחמה היא שלום
חרות היא עבדות
בערות היא ידע"

והוסיף רבנו מאיר עוזיאל
"הכיבוש הוא שיחרור"
תחי הדמגוגיה. 132210
אממ..איפה מצאת את המשפטים שכתבת בהודעה שהגבת אליה?
תחי הדמגוגיה. 132216
האם זה לא משתמע מדברי הדמגוגית?
ושכחתי להתייחס להבלים של הצבעת ש"ס בעד אוסלו וגולדפרב-מיצובישי שאליהם התייחסתי לא פעם בעבר.
לא. 132226
אולי אנחנו לא חושבים על אותו מובן של המונח ''משתמע'', כי אני לא מצליח להבין. אתה מוזמן להסביר באיזה אופן זה משתמע.
לא. 132228
לפי דבריה מדיניות אוסלו הביאה לפיגועי הטרור ונכפתה על רוב העם בניגוד לרצונו. כמו כן, מדיניות הימין היא הנכונה והיא לא היתה מביאה אותנו למצב שהגענו אליו.
השמאל כביכול נענש על חטאיו ולמדיניות הימין אין יד ורגל במצב.

דברים כאלה מראים על אחד מהשניים: חוסר מחשבה עמוק או דמגוגיה.
לא. 132231
האמת היא שהטענות שלה היו קצת יותר רחבות ומעניינות.

ועדיין, אני לא מבין באיזה אופן "הדברים" האלה *מראים* על אחת האפשרויות שאתה מציב כאן.
כדי להניח "או דמגוגיה" אתה צריך להניח שהיא אינה כנה בהודעה שלה: הדברים לא משקפים את מחשבותיה האמיתיות אלא נועדו להשפיע על קוראי האייל. לא ברור לי על סמך מה אתה יכול להניח הנחה כזאת (אלא אם כן אתה מכיר אותה באופן אישי, ואז אני לוקח את דבריי בחזרה).
כדי להניח "חוסר מחשבה עמוק" אתה צריך להניח שכל מי שדעתו שונה משלך לוקה בחוסר מחשבה עמוק (אגב, מה זה? איך חוסר יכול להיות עמוק?), ובכך אתה תורם לאישוש התזה שהגברת מעלה כאן על היהירות והזלזול של השמאל.
לא. 132233
אכן, האפשרות השנייה פחות נראית לי.
חוסר מחשבה עמוק פירושו שדבריה ברי הפרכה (כפי שהראיתי) ונועדו רק למען התעמולה הפוליטית.
לא. 132235
לא הבנתי, מצטער. אתה יכול להסביר יותר לאט וברור?
מה לא ברור? 132236
הדברים שהיא אמרה לא נכונים ואת זאת הראיתי בתגובתי.
מה לא ברור? 132240
''הראיתי'' זה לא מה שהיה פעם (וגם ''לא נכונים'' כבר לא משהו).
לא. 132628
כל מי שחושב אחרת ממך הוא או חסר מחשבה או דמגוג. אני מכיר מישהו שהיה אומר על זה שדברים כאלה מראים על אחד מהשניים: חוסר מחשבה עמוק או דמגוגיה.
תחי הדמגוגיה. 132248
בערות היא כוח, לא ידע.
תחי הדמגוגיה. 132323
לא נכון. בערות היא אושר.
על כל חטאי השמאל הישראלי 132214
צר לי, אבל אף אחד לא חשב שאנשים שחושבים כמוך ילכו להצביע לליכוד בעקבות השחיתות. מה ששאלו לגביו הוא כל אותם אנשים שהצביעו עבודה ב-‏96 וב-‏99, השנים שאחרי אוסלו. מה קרה להם פתאום? למה הם לא מוכנים יותר להצביע לעבודה?

מדבריך נראה כאילו יפתיע אותך לגלות שיש אנשים שלא מסכימים איתך. הרשי לי להניח את דעתך: יש.
דמי-קרטיה 132253
''דמוקרטיה פרושה כבוד אמיתי ליריב הפוליטי'' - ואכן, כל הודעתך נוטפת כבוד ליריבייך הפוליטיים כאותם מלחים תורכים שנימשו אתמול מהים.

''הכרה וכבוד לפסק דינו של הבוחר'' - עוד עיקרון נאה, רק חבל ששכחו לספר עליו לגוש אמונים, בשעתו. אולי זה היה מאפשר ל''אדריכלי אוסלו'' קצת פחות ''ניסוחים מעורפלים ועמימות מכוונת מראש''.
שלום רב שובך, אלכסנדרה נחמדת 132565
שלום רב שובך, אלכסנדרה נחמדת 132576
לא נראה לי. שים לב לכתובת הדואל. מאלוהים הייתי מצפה לשים לב לדברים כאלו, שהרי הוא מצוי בפרטים הקטנים...
שלום רב שובך, אלכסנדרה נחמדת 132579
זהו שלא. הפרטים הקטנים לא מעניינים אף אלוקים.
האחראי על הפרטים הקטנים הוא בדרך כלל גבריאל, או הש.ג., ואם יש בעיות — פנה לשם.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים